Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Reviziile periodice: unde, cum, cat?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum era vorba aia...de ce tie frica nu scapi...

    Comment


    • Originally posted by chitziman View Post
      la ce mecanic ai fost ...parter sau etaj?
      la parter - cum intri in hala pe partea dreapta nu ii mai tin minte numele...

      Comment


      • Pai oricum cureaua de accesorii scartaie inainte sa crape, nu?

        Comment


        • ulei?

          Salutare tuturor!
          De curand am luat si eu un sandel aproape nou(mirosea plasticul la interior a nou) si acu' dupa ce am rasfoit forumul vin si eu cu o intrebare.
          Ce parere aveti de Castrol EDGE SPORT 10W-60?

          Comment


          • salutare
            Astazi am facut revizia de 2 ani la 39400km la Auto Marcu's grup .Mentionez ca am cumparat cam toate cele inlocuite din magazin nu de la Dacia unde preturile sunt "imbogatite" :P. Iata ce am cumparat fara a face reclama magazinul este Norauto :
            -Filtru aer MAN -21 ron
            -Filtru ulei MAN-20 ron
            -Ulei ELF Evolution SXR 5w30 4litri-141 ron
            TOTAL:182 Ron
            La revizie au fost schimbate cele enuntate mai sus si au fost verificate :placute de frana (sunt noi) ,toata puntea fata toata puntea spate -ok, instalatia de aer conditionat a fost curatata cu un dispozitiv de ionizare si un spray care a fost inchis in masina cam 10 minute timp in care clima a functionat la maxim iar sprayul a eliberat tot continutul ,iar pe furtunul de condens care se afla sub masina s-a introdus o tija metalica ce a indepartat "malul"(nu era foarte mult).
            Probleme semnalate rezolvate in garantie
            -radio cd/mp3 cu probleme de contacte ,intrerupea sunetul pe partea soferului in spate dar mai ales in fata ..rezolvat cu o curatare a tuturor contactelor cu spray si o solutie dedicata .
            -reglat frana de mana
            -reglat faruri
            TOTAL: manopera 1.2 h =96 ron+30 lei la mecanic

            suma TOTALA : 308 ron
            Nimeni nu a spus nimic vis-avis de faptul ca eu am cumparat consumabilele din alta parte ba mai mult in cartea de intretinere au precizat tipul uleiului .
            toate cele bune
            Last edited by gopoman; 3 November 2010, 21:45.
            Mother Theresa : Daca judeci oamenii nu vei mai avea timp sa ii iubesti

            Comment


            • intrebare.: AC-ul l-au verificat de la ei putere sau ai insistat tu..la mine mecanicu de la dacoserv.doar a pus mana pe conducat..si a zis ca e ok.. (m-am uitat acum in carte si zicea ca trebuie verificat la 2 ani..dar cum nu zice..)

              Comment


              • au verificat de la ei putere ...mecanicul a vazut ca e vb de revizia de 2 ani si primul de care s-a apucat a fost aerul conditionat ...si eu m-am mirat cred ca au ajutat cei 30 de lei dati la inceput "jupanului " ca la "usurelele de pe centura "):P .culmea este ca nu am platit sprayul
                Mother Theresa : Daca judeci oamenii nu vei mai avea timp sa ii iubesti

                Comment


                • da foarte tare lasa ca si la mecanicu de la dacoserv..si-a vazut "dreptul"..

                  Comment


                  • Se apropie si la mine cea de 20 k si tocmai de accea sunt interesat de raspunsul cu privire la ulei.
                    Toate cele bune!

                    Comment


                    • mutu1313

                      din punctul meu de vedere uleiurile recomandate le poti gasi in cartea masinii astfel din amintiri pot sa iti spun ca recomandare 5w30,10w40,5w40. despre 10w60 am inteles ca este un ulei ca sa zic asa ceva mai "sportiv " aici citatul "Vascozitate: SAE 10W-60

                      Performante: ACEA A3/B3/B4, API SL/CF

                      Castrol EDGE Sport 10W-60 e un produs potrivit si pentru motoarele supuse la efort extrem pentru o gama larga de motoare cu performante sportive. Acest ulei a fost testat pe motoare de curse si asigura protectie in conditii de utilizare grele si fierbinti.

                      Castrol EDGE Sport 10W-60 este potrivit pentru vehicule cu tuning si peformante ridicate." deci nu cred ca motorul de sandero este asa de tunat si sportiv .Alegerea este a ta .eu merg cu ce mi-a recomandat mecanicul adica ELF Evolution SXR 5w30 cu care nu am avut probleme pana acum .

                      vis a vis de revizia de 2 ani azi am fost sunat de un reprezentant Dacia sa ma intrebe daca am fost multumit de serviciile AMG . foarte frumos din partea lor ..sincer nu ma asteptam la un astfel de gest .
                      Mother Theresa : Daca judeci oamenii nu vei mai avea timp sa ii iubesti

                      Comment


                      • nu ar trebui sa fi surprins ca te-a sunat un reprezentat Dacia..ei suna pe toata lumea.

                        ar fi trebuit sa fi fost surpins daca te suna din partea service-ului AMG..

                        P.S> eu am fost sunat de la dacoserv a 2 zi de un manager ..si la 6-7 zile de la dacia

                        raspunsul tau , al meu..etc.. catre reprezentantul dacia are un rol pentru acordarea de bonusari catre service-ul respectiv..etc.

                        Comment


                        • dap corect insa gestul conteaza
                          Mother Theresa : Daca judeci oamenii nu vei mai avea timp sa ii iubesti

                          Comment


                          • Ms mult gopo!Ideea e ca aveam de la cineva vreo 4 litri si m agandeam sa-l
                            folosesc.Daca nu se "potriveste" cumparam ce trebuie.
                            Apropo dupa ce am citit pe forum care sunt "bubele" care in mod normal trebuiesc schimbate de meseriasi de la Dacia pe garantie,ma duc azi la Simpotrans(Afumati) si le pun in vedere exfolierea volanului si problema bratelor de la stergatoare.Nea Caisa imi spune pe un ton ff relaxat ca volanu' se rezolva dar bratele nu ca au fost proiectate sa functioneze nu stiu cum.Ce dobitoc!

                            Comment


                            • insista ca ti-l schimba

                              Comment


                              • Revizie 20000 km

                                Eu zic ca am iesit bine.
                                Detaliez:
                                -ulei Texaco 5w30
                                -filtru ulei
                                -filtru aer
                                -verificare generala a masini
                                -aparatori noroi fata-spate
                                -carenaj roata dreapta fata
                                -manopera
                                +brate stergatoare,volan,retusare capota pe garantie

                                Pret 550 lei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google