Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Reviziile periodice: unde, cum, cat?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Miercurea Ciuc,Harghita.Reprezentanta Dacia,Mida.

    Comment


    • incearca si nesti auto. am scris despre ei.

      Comment


      • Facui si eu revizia de 1 an...statui juma de zi...
        Sun la Service 2 cj la 12.00. Ma programeaza la 13.30. Buuun. Ajung la ei...baga masina in service...fara mine ca cica e interzis.Bun. Ma intreaba daca e ceva ce tre sa le zic...zic da.. un surub de la usa sofer e slabit si..veche poveste...stergatorul stg. zic ei: stergatorul? contra cost (130lei)! Ce? da ce eu is vinovat ca atinge capota? ei: da nici noi. Am zis ca vorbesc cu cei de la VC da nu platesc. ei: stau...se gandesc...se uita.
        La 15.00 semnez factura:
        -filtru ulei: 30 lei
        -filtru aer: 50 lei
        - ulei elf 5w30 3litri: 126 lei
        - manopera:70 (cu reducere 10% cica)
        TOTAL 340 lei (cu 24%TVA)
        Bun..si cu stergatorul cum ramane? Stau ei si se contrazic intre ei (mecanicul cu inginerul)...si dau din umeri. Duc masina la tinichigerie sa stranga surubul. Zic ei ca ii dus filetul.Fac ei filet pun altul (ditamai surubul, zici ca ii de tractor). S-au miscat ca melcul. Scot masina de acolo pe la 16:30!! 3 ore am fiert de cald si de nervi.
        La urma imi zice ingineru ca sa vin maine sa faca poza la stergator si sa faca sesizare la fabrica. Cica ei nu au mai intalnit pana la mine problema asta! Oare?!
        Trageti voi concluzii ca mie imi vine sa ii trag pe ei de...urechi.

        Comment


        • Revizia de 1 an la General Autocom Buzau. 10400 km A durat ~30 min.
          A aruncat o privire pe sub masina, a mai tras de roti, inclusiv cea de rezerva de rezervor... , inainte sa se apuce de treaba ma intrebat cati km are in bord.
          A schimbat:
          - Filtru ulei 33,59 Ron
          - Ulei Havoline energy 5W30 117,07 Ron (+ o minge cado` care sa spart in maxim 1 min , dar a inlocuit`o , + 1 litru de ulei pt Diesel)
          Filtrul de aer doar la curatat.
          Manopera 72,14 Ron
          Total 222.79 Ron

          Tot timpul am stat langa masina, daca intrebam ceva primeam imediat raspuns in concluzie sunt multumit





          Revizia in al 2 lea an tot la General Autocom Buzau aveam 22302 km. Ca si prima data au fost seriosi baietii.
          Au schimbat:
          -Filtru ulei 31.49 ron
          -Ulei Dacia Oil Premium 111.78
          -Filtru aer 52.25
          Manopera 78 ron
          Preturi cu TVA
          Total de plata 274.09 Ron

          La mine atingeau ambele stergatoare si au vrut sa le schimbe pe loc dar nu aveau pe stoc si au spus sa ma duc pe 26 , si bara fata trebuie vopsita pe garantie ca s a exfoliat ( a fost vopsita tot de ei in urma unui incident).

          Comment


          • Am fost la service la prima revizie pe 6 iulie la SERUS in Ploiesti.
            Cost: 315 lei : schimb ulei, filtru aer, verificari de rutina (becuri faruri, calculator),verificat si reglat pedala acceleratie ca se bloca, mana de lucru + spaga 20 lei la mecanic.
            Timp: apx. 1h.

            PS: mi-a ramas si 1 litru de ulei.
            Last edited by bruckner; 28 July 2010, 15:33.
            sigpic
            http://stefanfaur.wordpress.com/

            Comment


            • Ieri am facut revizia de un an (8200 km) la Service Dacia de pe Nicolae Grigorescu (in spatele statiei OMV).Am mers la ei din comoditate,stau peste drum.Au schimbat uleiul(Dacia 5W 30),filtrul de ulei si cel de aer,au verificat masina pe elevator,au gresat timoneria.Cost total 380 RON...Seful de atelier foarte amabil(la fel si cei 2 mecanici),m-a invitat langa masina,mi-a aratat ce s-a demontat si ce vor pune pe masina.Am fost placut surprins de amabilitatea lor!

              M-au chemat in cursul saptamanii de dimineata (eu am fost la 17,15) pentru montarea filtrului de polen si reglaj la usa dreapta spate(scartaie la denivelari).

              La plecare am primit si restul de ulei (cred ca 500 ml)

              Comment


              • cat te-a costat filtrul de polen cu tot cu montaj?

                Comment


                • A ramas pe saptamana viitoare sa merg dimineata.Va tin la curent.

                  Comment


                  • Salut Azzzuro, banuiesc ca nu stii de promotia Dacia pentru luna asta cu reviziile periodice, schimb de placute, etc. Click aici.
                    Doua cuvinte care deschid multe usi: "TRAGE" si "IMPINGE"

                    Comment


                    • Da,Alchemy,stiu de promotie,dar am inteles ca nu erau inclusi in promotie.In cadrul reviziei uleiul m-a costat 99,64 RON (4 l Dacia Oil Plus 5W 30),filtrul de ulei 28 RON,iar manopera 47 RON,per total 175 RON + 24% manopera face 217...Am dat 58 RON in plus fata de promotie,dar macar au lucrat bine si am fost peste drum de casa(in 30 minute erau gata).

                      Comment


                      • Originally posted by Azzzuro View Post
                        ... si reglaj la usa dreapta spate(scartaie la denivelari)
                        Aceeasi problema o am si eu, nu se aude mereu dar se aude, ce au facut la usa?

                        la revizia de 2 ani, au pus niste bureti sub carcasa de la volan si pe la clapita de la sigurante , la fel se auzeau niste scartaieli .... , dar am uitat sa le zic si de usa din spate , si la mine au fost foarte amabili

                        Comment


                        • revizie 2 ani dacoserv preciziei...26158km

                          preturi FARA TVA:

                          - ulei castrol SLX 5w40 172.24 (4 bidoane de 1 litru)
                          - filtru ulei 28.27
                          - filtru aer 46.68
                          - manopera 95.20 !!!!!!!!!!!!!!

                          Total cu TVA 424.56 RON

                          S-a uitat pe la roti, a reglat un nene farurile cica unu batea mai sus..
                          S-a uitat la placute, mai aveau in jur de 5 mm....la 30 de mii ma duc sa le schimb..

                          Si cam atat,,,

                          Comment


                          • @Azzzuro, in acest caz, sunt aproape sigur ca si eu as fi procedat la fel. Pentru mine e o adevarata aventura sa ajung la service. Noroc ca au program pana la 22
                            Doua cuvinte care deschid multe usi: "TRAGE" si "IMPINGE"

                            Comment


                            • Salut, e obligatoriu sa fie schimbat filtrul de polen la fiecare revizie??

                              Merci

                              Comment


                              • ..sau te referi..la filtrul de aer..?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google