Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Reviziile periodice: unde, cum, cat?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Touché!
    Iar de intalnire nici nu stiam!!

    Comment


    • iar manerul de la usa s-a exfoliat. si desteptii in loc sa il vopseasca il inlocuiesc. bag piciorul nu platesc eu. dar si daca iar am probleme cu vopseaua, o sa mi le vopsesc eu in culoarea masinii. problema e ca nu stiu sa le dau jos(desi ar merge cu un levier) si nici sa le montez.
      -fara-

      Comment


      • Mai bine o lasi balta cu levierul si mergi pe tutorialul asta (e pentru Loganuri, poate merge si pe Sandel)

        Comment


        • Salutare tuturor! Daca m-ar putea ajuta cineva cu o adresa sau un numar de telefon ceva, din Sibiu, ca sa ma programez la revizia de 30.000km, ca pe aici m-a prins vremea(si nici nu pot pleca prea curind in orasul meu natal), i-as fi tare recunoscator! Multumesc anticipat binevoitorului!

          Comment


          • Salut,

            Toate aceste informatii le poti gasi pe
            Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. Prețuri și caracteristici.


            Din cate am vazut eu, cei de la Dacia nu au reprezentanta in Sibiu. Cel mai apropiat oras il vad Medias.

            Informatiile de contact:
            Gammis
            Str. Brateiului nr.35, Mediaş, Sibiu
            Tel: 0269 833188,
            0269 822900
            Fax: 0269 806188
            Email: dacia.renault@gammis.ro
            Sau daca ti-e mai la indemana alt oras, poti cauta in site-ul de mai sus.

            Mult succes si o revizie cat mai de calitate!


            Originally posted by s62sony View Post
            Salutare tuturor! Daca m-ar putea ajuta cineva cu o adresa sau un numar de telefon ceva, din Sibiu, ca sa ma programez la revizia de 30.000km, ca pe aici m-a prins vremea(si nici nu pot pleca prea curind in orasul meu natal), i-as fi tare recunoscator! Multumesc anticipat binevoitorului!

            Comment


            • Multumesc mult, Alex, mi-ai fost de mare folos. Am sa-i contactez pe astia din Selimbar, ca-s mai aproape. Voi reveni cu amanunte despre ce, cit, si cum a fost.

              Comment


              • nu te duce la emilian. lucreaza scump si prost. alege mediasul. eu am stat 4 ani in sb si de 3 luni m-am mutat in pitesti. stiu ce spun. intra pe loganclub sibiu si vezi ca toti prietenii de acolo recomanda mediasul in detrimentul sibiului(emilian).

                eu mi-am luat-montat eleronul la ei. mi l-au vopsit ca draq, mi l-au montat ca draq si am mai platit si 450 de ron.(fara factura)
                -fara-

                Comment


                • Eu recomand din experienta Auto Marcus Pantelimon!
                  Meseriasi

                  Comment


                  • revizie la 30.000

                    Originally posted by Spanu View Post
                    nu te duce la emilian. lucreaza scump si prost. alege mediasul. eu am stat 4 ani in sb si de 3 luni m-am mutat in pitesti. stiu ce spun. intra pe loganclub sibiu si vezi ca toti prietenii de acolo recomanda mediasul in detrimentul sibiului(emilian).

                    eu mi-am luat-montat eleronul la ei. mi l-au vopsit ca draq, mi l-au montat ca draq si am mai platit si 450 de ron.(fara factura)
                    Ai avut dreptate, Spinule, dar ai aparut tirziu cu postul tau. Intre timp am si facut revizia la astia de le zice Emilian... Ce sa zic, mare lucru n-au avut de facut; mi-au schimbat uleiul, filtrul de ulei si de aer, si mi-au reparat oglinda stinga fata(pe garantie), ca sarise din cabluri, sau cam asa ceva. Acum e ok.
                    Mi-au zis ca ar trebui sa-mi schimbe si placutele de frina, si m-au chemat sa mi le arate cit sint de subtiri- intr-adevar, erau cam la jumatatea grosimii lor originale- eu insa eram cam naspa cu banii, si cind i-am intrebat cit costa cu tot cu manopera, am inceput sa fluier: ajungea pe la 250 ron(numai placutele), daca mai puneam si uleiul si filtrele, saream de 500 ron in total, asa ca am zis pas si am ramas la astea din urma. Deci, in concluzie, ma declar oarecum multumit, sa nu-i deochi, cu toate ca preturile lor m-au cam dat pe spate, adica: uleiul lor, schimbul de ulei, filtrul de ulei si de aer, completarea antigelului, manopera, etc, au costat in jur de 300 ron. E adevarat ca n-au avut mare lucru de facut, nu ca la tine, la directie n-au gasit probleme, nici in alta parte, asa ca pina la urma a fost ok. A! si un amanunt: nu te lasa sa stai linga masina sau meserias; eu am incercat si m-au invitat politicos in barul de deasupra halei, de unde poti sa-i urmaresti pe workeri cum misuna pe linga masini printr-o vitrina din sticla, ca pe pestii din acvariu. Cam atit. Sa vedem cum o fi cu placutele alea de frina, ca la ei sint tare scumpe(200 ron), de manopera nici nu mai zic. Multumesc de informatii, la toata lumea, si cit mai multi km la bord!!

                    Comment


                    • De Emilian nu stiu,dar preturile nu par a fi exagerate.La prima revizie am platit si eu in jur de 250 lei (nu mai retin exact). Placutele de frana originale atat costa la orice service Dacia,iar manopera la fel,e f scumpa.Asta e.

                      Comment


                      • la 20000 km in vara la inceputul lui August 2009 am dat 397,84 lei pe revizie, toate de la ei la Caremil Bucium din Iasi, ... schimbat ulei, filtru aer si ulei, verificat placute care (nu le-am schimbat mai aveam 6 mm din 13), uns cu vaselina portierele si restul de chestii care mai scartaiau (pe partea dreapta ) si un spalat de motor (motorul nu se mai cunostea de cat praf era acolo).

                        A durat cam 3 ore jumate. M-au sunta dupa o sapt. sa ma intrebe daca totul a fost ok si daca am fost multumit... sincer ma cam deranjat telefonul mai bine imi scria un mail... cred ca e cam fortata chestia asta cu sunatul.

                        + s-au miscat destul de bine, amabili
                        - mi-au bagat o cutie de vasilina pe factura sa o platesc pt. 50 de g folosite
                        - cam scumpi, parerea mea.

                        Comment


                        • Am bifat revizia de 40 000 km la Dacia Service Zalau. Mi-au schimbat placutele de frana (asta-i al treilea set) si un telescop dreapta fata ca pierdea lichid. Telescopul a intrat in garantie. Cica numai pana la 50 000 km e in garantie, daca nu mi-l schimbau acum la revizia de 60 000 il plateam eu. In total am platit 555 lei. Multumit.

                          Comment


                          • Tocmai am venit de la revizia de 40000 km efectuata la Caremil bucium Iasi.
                            Toate produse Dacia de la ei, dupa cum urmeaza:
                            Filtru ulei 33.06
                            Bec 12V 29.83
                            Duza Spalator 32.28
                            Ulei motor 89.50
                            element filtrant 54.49 - habar n-am ce e, cred ca e filtrul de aer care e in porbagaj
                            placute de frana 147.29
                            Manopera 246.98
                            discount - 34.78 (5.49%) - ma intreb de ce 5.49?? de ce nu 5.50 sau mai mult

                            TOTAL 598.65 lei

                            programare la 8.30, ajuns la 8.31, predat masina la 9.00, ridicat masina la 14.07.

                            per ansamblu ok, dar tot scumpi la manopera

                            Comment


                            • va rog sa imi spuneti ce se schimba la 60 000(ce tine de distributie). ca sa stiu si eu sa imi cumpar piese de la magazin sa nu le iau de la ei.
                              ulei, bujii, filtru de aer, filtru de ulei, kit accesorii(ce presupune)
                              -fara-

                              Comment


                              • Revizia de 60000 km

                                Eu nu inteleg de ce va duceti la astia asa scumpi am citit ca unu a platiti pe manopera 180 Ron .. Niste filtre si uleiu mi le schimb si singur, mare inginerie nu e da nam chef sa ma murdaresc .. .oricum mai mult de 70ron nam platit niciodata la revizie . iam gasit pe unii (eu fiind din Bucuresti) iau 50 ron pe toata revizia si nu in curte pe undeva la service frumos autorizat ... deci cautati ca o sa gasiti si mai ieftin . Astia erau pe la Targ Vitan cand te duci spre CET Sud un service ROSU cu 2 etaje. Ms astept .. poate gasiti mai ieftin !!!!

                                Originally posted by bogdyman View Post
                                Tocmai am venit de la revizia de 40000 km efectuata la Caremil bucium Iasi.
                                Toate produse Dacia de la ei, dupa cum urmeaza:
                                Filtru ulei 33.06
                                Bec 12V 29.83
                                Duza Spalator 32.28
                                Ulei motor 89.50
                                element filtrant 54.49 - habar n-am ce e, cred ca e filtrul de aer care e in porbagaj
                                placute de frana 147.29
                                Manopera 246.98
                                discount - 34.78 (5.49%) - ma intreb de ce 5.49?? de ce nu 5.50 sau mai mult

                                TOTAL 598.65 lei

                                programare la 8.30, ajuns la 8.31, predat masina la 9.00, ridicat masina la 14.07.

                                per ansamblu ok, dar tot scumpi la manopera
                                Tiau luat mult rau , io am schimbat toate filtrele, ulei, placute frana, lichid de frana si am dat 100 Ron si sa-mi schimbe amortizoarele tot 100 mia luat. si vezi ca la piese negociezi cu astia . nus cine ma mai intrebat astia sunt pe la targ vitan cum te duci spre CET sud un service ROSU cu 2 etaje . ce sa mai vezi ca au site www.csgauto.ro dute la contact
                                Last edited by Zenith; 20 April 2010, 10:59. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google