Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Plusuri si minusuri intre Logan si Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Din pacate stimabilule Vladimir si in bord la Sandero sunt zgomote. Chiar eu personal am avut si am mers la service de mi-au desfacut tot bordul(tot ce era plastic in masina) si acum nu mai suna.
    @Goan: problema la sunetul care se aude de la "plasticul blanos" este urmatoarea, pana la urma am descoperit-o. Hayonul are un cauciuc pe el si "plastiucl blanos" la fel acesta fiind presat de cel de pe hayno ca sa nu aiba joc. Si normal ca la denivelari se "freaca" cauciuc pe cauciuc si de acolo si scartaitul. Trebuie pus ce pe cauciucul de la hayon sau de pe plastic astfel incat sa nu fie cauciuc pe cauciuc.

    Comment


    • #77
      Domne eu n-am niciun zgomot, nici la bord nici in spate, aeratoarele sunt destul de tapene dar nu stiu cat va tine plasticul acela pentru ca in momentul cand dai caldura la maxim si aeroterma la min 2 nu poti tine mana pe ele, te frig.

      Comment


      • #78
        in gluma in serios poate se topeste plasticul acela

        Comment


        • #79
          De topit nu cred dar nu este exclus sa se deformeze sau sa prinda joc. Chestia cu trepidatul usii o stiu si eu de la cineva cu logan si dupa cum am inteles de la persoana respectiva cauza ar fi piesa de pe stalpul masinii de care se prinde incuietoarea de pe usa. Aceasta piesa (scuze dar nu stiu denumirea) este din plastic sau are o bucsa din plastic care cu timpul se deterioreaza si da acele trepidatii ale usii. La sandero acea piesa este din fier si s-ar parea ca problema este rezolvata.

          Comment


          • #80
            Seba...tu tot ai impresia ca eu laud sandero si arat numai minusurile la logan,eu mai sus nu am zis ca zdrangana la aerator sandero ci ca mi s-a parut ca datorita caldurii si tot rasucirii lamelelor la cel din stanga parca avea ceva joc,iar daca i-am pus acel keder si am diminuat acea frecare plastic pe plastic eu zic ca e un lucru bun si poate oricine sa-si ia daca are impresia de zgomot.Eu din ce am postat cred ca am aratat si ce nu imi place la sandero dar si ce imi place si am postat si ceea ce stiu si despre logan care sunt adevarate nu povesti.Am vrut prin ce am postat sa ne ajutam intre noi,dar vad ca am suparat pe cativa.

            Comment


            • #81
              Plusuri si minusuri intre Logan si Sandero

              Concluzie personală:aceiaşi Mărie cu altă pălărie, dar cu o pălărie ceva mai arătoasă!
              Mama proştilor este mereu gravidă!

              Comment


              • #82
                @mircea vladimir: n-ai suparat pe nimeni, stai linistit mai si glumim, ca doar e vorba de acelesi "hibe" in mare la cele doua masini, unele partial rezolvate de dacia la una dintre ele, altele partial rezolvate de proprietari la ambele masini. pana la urma se pare ca inca e valabila chestia cu "asa ai avut tu norc" sau "asa ai avut tu ghinion" cand cumperi o dacie. desi in mare parte, multe asa-zise "probleme" le gasesti la masini cu staif si se poate trai cu ele linistit sau se rezolva "amatoriceste" singurul lucru ce voiam eu sa-l scot in evidenta e ca nu sunt diferente mari intre cele doua masini, nu ca unele din scaparile de la logan n-ar fi rezolvate la sandero. dar corect ar fi sa comparam sandero cu logan ph2, ca de acolo s-au schimbat multe si la logan si avand aceleasi piese ca sandero (pana la urma sandero a fost utilizatorul a 4 ani de experienta cu diferite hibe la logan) ar trebui sa se comporte la fel cele doua surori.
                dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                Comment


                • #83
                  la mine sincer va spun ca nu stiu daca suna ceva. Este adevarat ca tremura toata de la cap la coada, este adevarat ca acel capac de la alimentare o sa-l pierd in curand, dar in rest... In schimb daca merg pe drum cu piatra cubica si fara muzica aud tot felul de zgomote, ma scutura bine daca nu merg incet. Se mai intampla sa merg si cu logan (taxi) si cam aceleasi sunete se aud dar ceva mai amplificate..

                  Comment


                  • #84
                    Cred ca tremura de emotie. Ai o masina care se comporta ca o femeie cand face sex

                    Comment


                    • #85
                      diferenta e ca masina ma asculta...iar femeia mai des tremura de nervi

                      Comment


                      • #86
                        Daca am baga bani in femeie cu atata drag cum bagam in masini cred ca s-ar remedia situatia

                        Comment


                        • #87
                          App de tremurat. Am avut un cater in "buzunarul" de la portiere si cum dadeam putin mai tare muzica si putin bass avea un tremurat.. si se auzea de la oglida... miscam oglinda in toate directiile..
                          Dc am crezut ca e d la oglinda?
                          Cu o zi in urma o aveam pliata, dau geamu jos si incerc sa o dau la loc, mia fugit din mana arcurile fiind f puternice, am zis ca sa rupt .

                          E adevarat suspensiile sunt parca prea tari mai mult i`mi place cele de la dacia veche deabea simpti gropile sa mai stai sin in spate pe saltea moaleee ...

                          mai avam un greieras in bord in zona radio-cd`ului , daca apasam in zona aceea disparea, cateodata e enervant dar noroc ca nu a tinut decat vreo 2 zile

                          Comment


                          • #88
                            Milea Vladimir ai pana la urma o poza cu tunning-ul "plasticului blanos" ?
                            Ziceai de ceva keder de cauciuc care tu l-ai pus si nu mai suna

                            Comment


                            • #89
                              Am pus pozele.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #90
                                Faina treaba.
                                Acolo m-am gandit si eu ca l-ai pus.
                                Tre sa incerc si eu sa vad daca mai suna sau nu.
                                Dar daca tu zici ca nu mai suna TE CRED.
                                Adevarul ca i-ai dat keder sa aiba

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google