Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero vs Clio Fidji vs i10

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by angelandr33a View Post
    ...Am si eu o problema foarte mare... Vreau sa achizitionez o masina si nu ma pot hotari... Daca pun dotarile (aceleasi sau aproximativ aceleasi) pe toate trei, ar ajunge aproximativ la acelasi pret... Acum problema e urmatoarea... NU MA POT DECIDE! Avand in vedere faptul ca nu vreau sa tin masina in garaj, ma uit intai si la consumul ei, si pentru asta as opta pentru (nu neaparat in ordinea asta): a.Hyundai i10 (a treia varianta 8800E)... Stiu! E mica! Dar asta nu constituie o problema pentru mine. Sunt fata. N-am nevoie de motor puternic si nici de spatiu foarte mare. Am testat-o si mi s-a parut ok (e confortabila; nu-i MAtiz)...b. Renault Symbol Fidji (8600E)... Cred ca stiti cu totii ce dotari standard are si la ce pret este... Aici problema este consumul, plus ca trebuie sa ma gandesc si pe viitor - piesele sunt foarte scumpe (din cate am auzit). Si sincera sa fiu, nu ma incanta foarte mult designul exterior... 3. Dacia Sandero (ca tot a fost lansata si am asteptat dupa ea pana acum; ma gandeam la cel de 8500E) - aici exista un comentrariu de care ma lovesc mereu "E Dacie"... Ai mei au un Logan... Nu ma plang de el(cu toate ca nu-mi place deloc exteriorul), dar totusi e ok. Deci nici Dacia nu e asa rea pana la urma. Si-n plus, din cate am citit pe internet, Sandero se preconizeaza a fi o masina buna (nu stiu ca nu am testat-o si nici nu am vazut-o pana acum, spre deosebire de celelalte doua). Imi place foarte mult exteriorul (pozele de pe net), dar ma omoara consumul (din cate am citit ajunge la aprox 9.6 urban si eu o s-o folosesc mai mult urban)... Nu ma pricep aproape deloc la masini. Am luat si eu ce am gasit pe net de la fiecare si le-am comparat... HELP! PLS! Si mersi anticipat!

    Nu folosi limbaj IRC
    Salut tuturor,eu mi am dat comanda la Sandero, a zis ca vine undeva dupa 19 sept.
    Am fost la ipso cel din otopeni si m am uitat si prin ''gradina'' lor vazusem un megane din 2005 inscris in 2006 la 31 000 km la pret mai bun ca sandero care mi l iau laureate mai exact, meganu avea climatronic,voalnpiele,jente aliaj,proiectoare,vopsea metalizata,servodirectie clar,comanda CD pe volan,geamuri electrice fata si spate cica a fost a firmei...imi zicea ala ca a stat mai mult prin service...ar fi fost super dar m am gandit ca e masina noua sandero am auzit multi ca sunt multumiti de ea...si sincer m a cucerit asa...am stat putin in ea si gata

    Deci acum nu stiu ce ti place tie....si eu am avut de ales - logan aceleasi optiuni care era mai ieftin cu 500 de euro ca sandero sau sandero


    Bafta!
    Last edited by viscolu; 10 September 2008, 12:49.

    Comment


    • #77
      Domnisoara si-a luat masina deja,dar am voie sa-mi dau si eu cu parerea,nu? le-am condus pe toate 3.Cel mai prost mi se pare clio symbol.E o masina de veche generatie,si nu prea mai are ce cauta in preferintele tuturor,mai ales intre cele ale unei domnisoare de 24 de ani.Prietena mea are hyundai i 10.E geniala pt o fata!A fost si mai ieftina cu 1000 de euro decat sandero-ul meu,si are aceleasi dotari.Daca as fi fata,eu as alege i 10.Sa nu va mai spun ca fuge mai tare decat sandero 1.4 al meu.de pe loc,m-ar face la orice ora.pe drum drept,din cauza cuplului,as putea sa o prind din urma! Interiorul la i 10 e mai ergonomic desenat decat la sandero.Are si 4 stele la testele NCAP.Daca as fi gagica...va mai spun inca o data,pe aia as alege-o.
      Lucrurile se mai schimba,oamenii NU!

      Comment


      • #78
        Sandero e cea mai convenabila.
        1.4
        sigpic

        Comment

        Working...
        X
        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
        Politica de Securitate Google