Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero vs Clio Fidji vs i10

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Pai, pai, pai.. si ce faci ne lasi cu ochii in soare? Spune-ne si noua cum este, cum se conduce,... face cafea?

    Comment


    • #62
      Timp de asteptare

      Originally posted by angelandr33a View Post
      GATAAAA!!!! Am rezolvat-o si pe asta. Am luat Sandero Laureate, rosu de foc, si va pot spune ca sunt foarte multumita de el!

      Cat timp a durat de cand ai facut comanda pana a venit masina?

      Comment


      • #63
        Originally posted by angelandr33a View Post
        da! l-am primit acum doua zile, mai precis, vineri... acum ma bucur ca nu am ales i10.
        Pune poze!!!!!!
        Scuzati absenta indelungata. I'm back

        Comment


        • #64
          Originally posted by angelandr33a View Post
          da! l-am primit acum doua zile, mai precis, vineri... acum ma bucur ca nu am ales i10.
          hai ma fata, ca suntem curiosi, cand ai dat comanda? cum e? face cafea? da-ne detalii!!! pls! eu am dat comanda de ceva timp si mai am de asteptat...
          Ce motorizare...ce versiune..samd.

          Comment


          • #65
            Originally posted by angelandr33a View Post
            da! l-am primit acum doua zile, mai precis, vineri... acum ma bucur ca nu am ales i10.
            l-ai luat din craiova? cred ca pe tine te-am vazut vineri .

            Comment


            • #66
              Originally posted by angelandr33a View Post
              da! l-am primit acum doua zile, mai precis, vineri... acum ma bucur ca nu am ales i10.
              Salutare! Sa inteleg ca pe 15 Iunie '' nu stiai cu cine sa votezi'', pe 21 Iunie aveai probleme cu leasingul si pe 28 ai rezolvat si ai si primit masina!
              Intrebare: Cum ai reusit performanta asta, cand toata lumea asteapta cel putin o luna, daca nu doua?

              Comment


              • #67
                poate avea dealerul pe stoc niste Sandero, dar astept pozele.
                Scuzati absenta indelungata. I'm back

                Comment


                • #68
                  scuzati intarzierea!... nu am mai intrat de mutl timp pe forum... scuzee!!
                  deci... ca sa incep cu inceputul.
                  1. ceva cunostinte si s-a rezolvat repede. am luat-o din caracal nu din craiova. miercuri dimineata am depus actele la banca (am luat-o cu credit auto. ai nevoie de un coplatitor - in cazul meu mama si gata creditul), dupa-amiaza am fost la reprezentanta in orasul meu, mi-au cautat masina (rosu de foc , laureate1.4 - vroiam neaparat), joi am finisat dosarul la banca si vineri dimineata am si primit-o... cam asa am reusit performanta asta!
                  2. deocamdata nu i-am facut poze, dar o sa-i fac si o sa le postez.
                  3. eu sunt incepaor. am permisul de anul trecut, din octombire, dar m-am urcat de 5 ori la volan pana acum ... mi se pare foarte usor de condus. ai mei au si un logan (laureate plus), dar nu ma descurc deloc la volan in masina aia... asta are pedalele ceva mai moi, e mai micut si se infige (din cate mi-a zis fratele, ca eu nu sunt expert) mai bine ca si loganul. mare diferenta (si loganul si sandero au motor 1.4) nu e intre ele. are 70% din piesele loganului. serva e mai buna (cel putin asa i se pare fratelui meu) la logan, dar ABS sandero face loganul.
                  4. in caracal sunt deja 4 aparute.
                  5. cafea nu face, ;)
                  6. daca cineva vrea masina de familie, recomand loganul. e mult mai incapator. mie imi este de ajuns asta. ganditi-va ca imi ajungea si un i 10.
                  7. consum e cam mare. nu difera de cel de pe logan. e mare. 9 si ceva in oras. mie imi arata computerul de bord, 8% (dar drumuri facute si-n localiate si-n afara. asta e consum mediu sau nu? nu stiu )
                  altceva, ce sa va mai zic?
                  eu sunt multumita de ea. arata chiar foarte bine si se conduce usor. ganditi-va ca mie, ca si incepator, mi se pare ca se conduce usor....
                  alte intrebari daca mai aveti? aaa... ce m-au mai costat in plus la ea, au fost aparatorile la roti (cca 130 ron)...

                  era sa uit de pret... dar cred ca il stiti cu totii... sandero laureate (fara apratorile alea) e 9350 E, in lei a fost 34.130 RON (341,3 mil. lei vechi). m-au mai costat numerele rosii si rca-ul in jur de 380 RON (90+190).prin credit auto brd, casco gratuit in primul an, iar din al doilea se plateste la trimestru in jur de 420 RON.sper ca asta nu suna a reclama, dar eu v-am zis ce mi s-a parut mie cel mai convenabil... acum sa vedem cat o sa ma coste taxa de prima inmatriculare, ca din cate am auzit s-ar fi dublat de la 1iulie. ( nu am facut inca, actele pentru asta.

                  Foloseste Edit si nu limbaj mirc
                  Last edited by Stefan; 1 July 2008, 14:30.

                  Comment


                  • #69
                    nu s-a dublat taxa, e cu 30 de euro mai mare pentru 1,4, deci nu e asa o tragedie.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by angelandr33a View Post
                      scuzati intarzierea!... nu am mai intrat de mutl timp pe forum... scuzee!!
                      deci... ca sa incep cu inceputul.
                      1. ceva cunostinte si s-a rezolvat repede. am luat-o din caracal nu din craiova. miercuri dimineata am depus actele la banca (am luat-o cu credit auto. ai nevoie de un coplatitor - in cazul meu mama si gata creditul), dupa-amiaza am fost la reprezentanta in orasul meu, mi-au cautat masina (rosu de foc , laureate1.4 - vroiam neaparat), joi am finisat dosarul la banca si vineri dimineata am si primit-o... cam asa am reusit performanta asta!
                      2. deocamdata nu i-am facut poze, dar o sa-i fac si o sa le postez.
                      3. eu sunt incepaor. am permisul de anul trecut, din octombire, dar m-am urcat de 5 ori la volan pana acum ... mi se pare foarte usor de condus. ai mei au si un logan (laureate plus), dar nu ma descurc deloc la volan in masina aia... asta are pedalele ceva mai moi, e mai micut si se infige (din cate mi-a zis fratele, ca eu nu sunt expert) mai bine ca si loganul. mare diferenta (si loganul si sandero au motor 1.4) nu e intre ele. are 70% din piesele loganului. serva e mai buna (cel putin asa i se pare fratelui meu) la logan, dar ABS sandero face loganul.
                      4. in caracal sunt deja 4 aparute.
                      5. cafea nu face, ;)
                      6. daca cineva vrea masina de familie, recomand loganul. e mult mai incapator. mie imi este de ajuns asta. ganditi-va ca imi ajungea si un i 10.
                      7. consum e cam mare. nu difera de cel de pe logan. e mare. 9 si ceva in oras. mie imi arata computerul de bord, 8% (dar drumuri facute si-n localiate si-n afara. asta e consum mediu sau nu? nu stiu )
                      altceva, ce sa va mai zic?
                      eu sunt multumita de ea. arata chiar foarte bine si se conduce usor. ganditi-va ca mie, ca si incepator, mi se pare ca se conduce usor....
                      alte intrebari daca mai aveti? aaa... ce m-au mai costat in plus la ea, au fost aparatorile la roti (cca 130 ron)...

                      era sa uit de pret... dar cred ca il stiti cu totii... sandero laureate (fara apratorile alea) e 9350 E, in lei a fost 34.130 RON (341,3 mil. lei vechi). m-au mai costat numerele rosii si rca-ul in jur de 380 RON (90+190).prin credit auto brd, casco gratuit in primul an, iar din al doilea se plateste la trimestru in jur de 420 RON.sper ca asta nu suna a reclama, dar eu v-am zis ce mi s-a parut mie cel mai convenabil... acum sa vedem cat o sa ma coste taxa de prima inmatriculare, ca din cate am auzit s-ar fi dublat de la 1iulie. ( nu am facut inca, actele pentru asta.

                      Foloseste Edit si nu limbaj mirc
                      Pune cat mai repede pozele ca ma faci curios!
                      Scuzati absenta indelungata. I'm back

                      Comment


                      • #71
                        Felicitari angelandr33a si la cati mai multi km!

                        Comment


                        • #72
                          mersi!... auzisem ca s-ar dubla... ma si gandeam cum de am eu norocul asta!

                          Comment


                          • #73
                            Sa te bucuri de ea!

                            Originally posted by angelandr33a View Post
                            da! l-am primit acum doua zile, mai precis, vineri... acum ma bucur ca nu am ales i10.
                            Sa o stapanesti sanatoasa Si eu am Luat Sandero Laureate auriu metalizat, a venit de o saptama e super masina ma simt bine cu ea

                            Comment


                            • #74
                              Timp de Livrare

                              Salut,
                              Am dat si eu o comanda la un sandero Laureat 1.6 cu extraoptiuni de prestige(geamuri electrice spate, airbaguri laterale, radio mp3, jante) de la Meridian Sud pe data de 30 iunie si masina va fi livrata tocmai la jumatatea lui Septembrie.Chiar nu se pot livra mai repede????Apropo masinutza asta chiar e reusita.O zi buna.

                              Comment


                              • #75
                                E o mica inadvertenta aici... 9350 Euro este modelul cu motor 1.6 MPI, nu cel de 1.4 pe care susti tu ca il ai. Care este realitatea?
                                Cand te gandesti ca la inceputul forumului cautai o masina pana in 8500 Euro ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google