Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero vs Clio Fidji vs i10

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai tu spui ca acele femei care conduc bine sunt pe cale de disparitie dar mai spui ca sunt si rautacios, pai se cam contrazic opiniile astea.
    Ok, am motive sa nu vad cu ochi buni o femeie la volan. Chiar acum ma uit pe geam si vad masina unei fete care are si "portocala" in parbriz caci parintii ei s-au gandit sa-i cumpere un Fiat Punto, asa de majorat, ei bine, in 2 luni masina e zgariata si lovita in toate locurile posibile (aripi, paraguri,usi,bari fata/spate), nu e grav, dar...nu ma pot abtine sa nu rad de fiecare data cand cobor la masina mea, chiar ma uit sa vad daca mai e vreun locsor neatins (si culmea, mai e: oglinzile sunt in perfecta stare...inca )
    Apropo, imi mentin afirmatia de mai sus, fara gluma

    Comment


    • #17
      Revenim si noi la topic azi? Multumesc.

      Comment


      • #18
        Revenim... Am ramas in cele din urma la Sandero... Cred... Mi s-a spus ca pana la urma, pentru starzile pe care le avem noi in Romania e cea mai potrivita. Doar e facuta pentru strazile noastre, sau nu?! Renaultul Symbol are piese prea scumpe, iar Hyundaiul i10 e micut si nu pot pleca in vacante cu el. Saptamana viitoare, sper (si se preconizeaza), sa apara Sandero si la noi in oras.

        Comment


        • #19
          Cred ca ai facut alegerea corecta in banii astia. Mai ales ca spui ca uneori ai avea nevoie si de ceva portbagaj pentru iesiri de wee-kend.

          Comment


          • #20
            Bergero, ziceai ceva de Citroen C3... M-am uiat pe net si e pe undeva pe la 10mii si ceva de euro. Mai bun mi se pare PEUGEOT 206. Mie mi-ar fi placut, dar mi se pare putin cam scump. Nu am banii pentru el. E 9600E (cu tot cu TVA, intrucat are o reducere de pana la 1800E). Dotari standardad AC manual, Radio Cd cu comanda pe volan, servodirectie, 2airbaguri, inchidere centralizata cu telecomanda, geam electric fata, volan cu 3 brate regrabil, servofrana si ar mai avea vreo cateva. Ce-i lipseste e ABS-ul (care costa in jur de 500E cu TVA inclus), proiectoare ceata (100E cu TVA inclus) si inca 200e DACA VREI VOPSEA METALIZATA. Dar daca le pui si pe astea e mai bun si mai dotat ca si C3 si la acelasi pret. Eu m-am uitat si la el, dar nu mai am inca 1000+ceva de euro pentru a-l cumpara. Tu ziceai ca ai avea nevoie de el pentru sotie.

            Comment


            • #21
              De unde stii u ca Fiat Panda e mai proasta ca Sandero?

              Comment


              • #22
                Originally posted by angelandr33a View Post
                Bergero, ziceai ceva de Citroen C3... M-am uiat pe net si e pe undeva pe la 10mii si ceva de euro. Mai bun mi se pare PEUGEOT 206. Mie mi-ar fi placut, dar mi se pare putin cam scump. Nu am banii pentru el. E 9600E (cu tot cu TVA, intrucat are o reducere de pana la 1800E). Dotari standardad AC manual, Radio Cd cu comanda pe volan, servodirectie, 2airbaguri, inchidere centralizata cu telecomanda, geam electric fata, volan cu 3 brate regrabil, servofrana si ar mai avea vreo cateva. Ce-i lipseste e ABS-ul (care costa in jur de 500E cu TVA inclus), proiectoare ceata (100E cu TVA inclus) si inca 200e DACA VREI VOPSEA METALIZATA. Dar daca le pui si pe astea e mai bun si mai dotat ca si C3 si la acelasi pret. Eu m-am uitat si la el, dar nu mai am inca 1000+ceva de euro pentru a-l cumpara. Tu ziceai ca ai avea nevoie de el pentru sotie.
                Nu pe net! Uneori site-urile si preturile nu sunt actualizate. Un C3 1,1 e in jur de 9200 Euro cu dotari ok! Probabil ca C3 Furio de 1,4 se apropie de 10 000! Peugeot 206 1,4 trece putin de 10 000 E cum ai spus si tu, cu dotarile de bun simt gen ABS! Iar ABS-ul cred ca e musai necesar!! Or, cu dotarile pe care le are 206, Sandero in varianta Laureate e in jur de 9000 Euro! Plus ca 206 e cam...batrin!!
                In banii astia adica de 9000 Euro eu zic ca Sandero e alegerea corecta pentru tine si poate si pentru mine (ce cistig la i10 cu consumul pierd la diferenta de Casco si revizii)!!
                Altfel stau lucrurile daca suplimentezi suma. De ex daca mai pui 1500 -2000 Euro te poti uita si la Corsa de exemplu, si la Suzuki Swift, Yaris, etc!

                Comment


                • #23
                  sandero este o masina corecta la pretul ei si la echipari si la calitate

                  Comment


                  • #24
                    m-ai convins... ieri, inca stateam si ma intrebam ce iau: sandero sau i10. ma gandeam numai la consum, dar nu am luat in calcul casco si reviziile... sandero... are dotari de bun simt, ba chiar foarte multe la 9000E si e facuta pentru noi, romanii(ma refer la strazile noastre)... dar mai am o intrebare: cam din ce data o sa putem intra in posesia sandero? mi s-a spus in vreo cateva luni (2-3) si n-am rabdare pana atunci. stiu: comenzile au inceput deja sa se faca...

                    Comment


                    • #25
                      Sa nu crezi ca i10 iti va veni mai repede! Si acolo tot 2-3 luni este termenul de livrare. Succes!

                      Comment


                      • #26
                        Am fost la ei la reprezentanta...(la Hyundai). Eu vreau o masina neagra. Mi-au zis ca pentru Hyundai negru (la Craiova) trebuie sa astept cam o luna. Daca vreau alta culoare (rosu, albastru sau galben), il primesc intr-o saptamana... Negru vreau si Sandero...

                        Comment


                        • #27
                          Tot aud povestile astea cum ca masina X e facuta pentru drumurile noastre si ca Y nu e facuta pentru drumurile noastre. Sa fim seriosi, astea sunt mituri, orice masina e facuta pentru a rezista in conditii normale de exploatare. Acuma nu iti vei lua o masina din clasa mica sau executive si te vei apuca sa faci cu ea off-road e evident.
                          Degeaba cumperi o masina facuta "pentru drumurile de la noi" daca dai cu ea in toate gropile, pana la urma ceea ce vreau eu sa evidentiez e nu masina, ci cel care o conduce (de sofer depinde daca masina e pentru drumurile noastre sau nu)
                          Mi-am condus masina vreme de 12 ani si nu am schimbat niciodata o bucse, brat, planetara, rotula, arc, amortizor. Un sigur cap de bara in 12 ani, atat.

                          Comment


                          • #28
                            poate nu ai fost in caracal niciodata... crede-ma ca nu exista strada fara gropi. iti este imposibil sa le eviti... de asta zic "pentru drumurile noastre"... nu mi-ar placea sa bag o masina straina in oras si dupa cateva ture sa pice, iar apoi sa dau pe o piesa toti banii din buzunar... nu zic ca dacia ar rezista mai mult, dar macar e dacie si sunt piesele mai ieftine.

                            Comment


                            • #29
                              Cu tot respectul, dar doar piesele de dacia 1300- 1310 sunt oarecum ieftine, sa nu cumva sa crezi ca astea de Sandero sunt "ieftine". Pana la urma depinde la ce raportezi piesa de Sandero ca fiind ieftina: daca faci o comparatie intre ea si una de Mercedes, evident ca cea de Sandero va fi ieftina...dar...
                              ps. pai sincer nu cred ca am fost prin Caracal, dar daca e asa aiurea treaba pe acolo, ar fi mai bine un Hummer, nu un Sandero

                              Comment


                              • #30
                                [offtopic]Hummer pentru Caracal = Dacia SUV [/offtopic]
                                Last edited by Stefan; 8 June 2008, 16:13.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google