Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero vs Clio Fidji vs i10

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    daca cineva nu stie care e alegera mea sa ma anunte ca 1 saptamana o sa mananc mancare de caini. alegerea: Sandero. daca nu stiati sa ma anuntati pe pm
    Scuzati absenta indelungata. I'm back

    Comment


    • #47
      chris_t, decat symbol as alege la orice ora un Logan, sper sa nu te superi pe mine. Eu merg des cu symbol si pana acum vreo 2 luni mergeam si cu clio 2 hatch. Symbolul ma dezamageste de fiecare data. Am mai zis de ce, pentru ca e o abordare low cost a unei masini care si-asa avea mari hibe. Macar cu Logan ai aceleasi rezultate dar la un pret mai mic.

      Comment


      • #48
        Stefane, nu am de ce sa ma supar, dar vs era intre Symbol, Sandero si i10. i10 s-a scos intre timp (slava domnului), iar eu am recomandat drive-test. E unicul mod in care te poti decide ce vrei.
        Cat despre un versus Logan-Symbol, depinde. Dupa cum vorbeam si pe topicul Sandero vs Bravo, conteaza ce vrei de la masina. Daca ai doar o nevasta si maxim un copil, sau daca nu esti chiar priceput in ale parcarii, poti merge pe Symbol. Daca ai familie mai mare si nu te deranjeaza diferenta de gabarit, poti sa iei linistit Logan. Nu consider versusurile intre masini foarte relevante, e mai mult vorba de masina care i se potriveste unuia sau altuia, in functie de nevoi si de preferinte subiective. De ex., mie imi place mai mult bordul de pe Symbol. Tie poate ala de pe Logan. Daca eu sunt fericit cu masina mea, iar tu cu a ta, ce motive as avea sa ma supar?

        Exact asta i-am recomandat doamnei/d-soarei: sa vada cu proprii ochi ce varianta o "coafeaza" mai bine.

        Comment


        • #49
          Eu n-am Logan. Am 1300.

          Si bordul de pe Logan mi se pare oribil. Aproape la fel ca cel de pe Symbol (imi place cel de la Clio hatch facelift), de aia am si zis ca pentru bani mai putini primesti aceleasi chestii. Minus calitate, plus spatiu si tren de rulare la Logan. Calitatile astea se aplica si la Sandero. De aia am adus in discutie Loganul.
          Doamna/d-soara sunt sigur ca va face o alegere rationala si va cantari bine ce masina ii trebuie pentru a-si satisface nevoile. Am prietene care au Symbol de cand si-au luat permisul (incepatoare, deci au invatat sa conduca pe el) si sunt foarte multumite. E o masina usor de condus, chiar daca s-a zis ca nu e asa. Plus ca merge la tavaleala, adica desi au fost abuzate (fiind incepatoare) nu au avut probleme care sa necesite servisare.
          Dar acum vor mai mult. Deci dupa cativa ani nu li se mai pare satisfacator.

          Comment


          • #50
            Acum ca am reusit sa ne punem de acord, sper ca am fost cat de cat de ajutor

            Comment


            • #51
              Pai nu ne-am pus de acord. Ca eu tot nu-i recomand Symbol .
              Eu am facut recomandarea mea pe prima pagina. Nu ma razgandesc asa usor.

              Comment


              • #52
                Pai si ce, eu i-am recomandat Symbol? Eu i-am recomandat sa mearga la un drive-test, sa vada in care se simte mai bine.

                Comment


                • #53
                  Ok, ne-am pus de acord.

                  Comment


                  • #54
                    domnisoara... mersi mult pentru sfaturi! am condus sptamana trecuta symbolul unui prieten si mergea frumos, dar era diesel... deci nu stiu cum o merge cel pe benzina... saptamana aceasta(19-22) este porti deschise la sandero. o sa merg sa vad care-i treaba cu el...

                    Comment


                    • #55
                      Imi permit si eu sa-ti recomand ceva, chiar daca poate e prea tarziu. Citroen C1, Toyota Aygo sau Pgt 107. De ce? Pentru ca am si unul dintre modele. Variantele pe benzina sunt cu motorizari, suspensii si cutie Toyota si sunt dotate decent chiar si in echiparea de serie. Personal mi se par mai frumoase decat I10 Consumul e mic, sunt foarte usor de condus iar masinile sunt super rezistente si deatul de iuti. Nu-ti spun mai multe ca nu vreau sa fac propaganda exagerata. Ai mai putea sa te gandesti si la un Polo. Daca vrei mai multe detalii spune-mi. Oricum iti urez alegere inteleapta.
                      Last edited by sambo; 18 June 2008, 19:25.

                      Comment


                      • #56
                        nu e prea tarziu pentru sfaturi, dar m-am uitat si la acestea...ajung la mult mai mult cu dotarile pe care le are i10 sau sandero la 9000E si-n plus am probleme cu .leasingul...mi-l dau cam greu, pentru ca nu am decat 3 luni cumulat pe cartea de munca...

                        Comment


                        • #57


                          GATAAAA!!!! Am rezolvat-o si pe asta. Am luat Sandero Laureate, rosu de foc, si va pot spune ca sunt foarte multumita de el!

                          Comment


                          • #58
                            Felicitari. Ii sta bine in culoarea aia. Optionale, accesorii, ceva?
                            Te asteptam la livrare cu poze si impresii. S-o stapanesti sanatoasa, si multi km fara probleme.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by angelandr33a View Post
                              GATAAAA!!!! Am rezolvat-o si pe asta. Am luat Sandero Laureate, rosu de foc, si va pot spune ca sunt foarte multumita de el!
                              Dar l-ai si primit, daca spui ca esti multumita de el?
                              Scuzati absenta indelungata. I'm back

                              Comment


                              • #60
                                da! l-am primit acum doua zile, mai precis, vineri... acum ma bucur ca nu am ales i10.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google