Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero electrizat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pun si eu ecran. Ft fain.

    Comment


    • Si cu roata ???!! Ai rezolvat ?

      Comment


      • Cu roata am rezolvat. Am fost la mecanic si am facut-o.
        Ninijoaca, ai grija cand vrei sa pui ecranul. Prima data cand l-am pus mi-a luat 2 ore. Cand vrei sa iti spui sa imi zici sa iti spun cum sa il schimbi fara sa scoti acele de bord ca e mult mai simplu asa si dureaza vreo 30min cu tot cu desfacut ornamentele din bord. Eu nu am stiut bine la inceput si am scos acele si am dat de vreo 5 ori bordul jos pana sa le calibrez cum trebuie.

        Comment


        • Originally posted by bogdan_cj View Post
          Cu roata am rezolvat. Am fost la mecanic si am facut-o.
          Ninijoaca, ai grija cand vrei sa pui ecranul. Prima data cand l-am pus mi-a luat 2 ore. Cand vrei sa iti spui sa imi zici sa iti spun cum sa il schimbi fara sa scoti acele de bord ca e mult mai simplu asa si dureaza vreo 30min cu tot cu desfacut ornamentele din bord. Eu nu am stiut bine la inceput si am scos acele si am dat de vreo 5 ori bordul jos pana sa le calibrez cum trebuie.
          Trimite pozele pe pm sau pe denis.minca@yahoo.com

          Multumesc anticipat.

          Seara faina.

          Comment


          • Nu am facut poze ca a fost prima data si am fost asa agitat cu acele alea. Pe o poza cu un tablou de bord iti arat ce clipsuri trebuie apasate ca sa scoti ecranul.

            Comment


            • fa si tu o poza cu capota deschisa cand ai timp sa imi dau si eu seama ce ai dat jos ca sa bagi izoprenul in aripa. ai dat jos ligheanul de plastic (pasajul rotii?) aripa nu vreau sa o desfac din suruburile cu care vine prinsa! e chituita iar suruburile sunt si vopsite dupa ce au fost puse. eu am incercat sa bag izopren pe langa usa..dar e greu de inserat acolo.mai ales bucati mari!
              -fara-

              Comment


              • Am dat jos oala aia de plastic doar dinspre partea cu usa. Is alea 2 suruburi jos unde vine si aparatoarea de noroi si vreo 2-3 cleme dinalea cu filet. Si bagi pe acolo ca intra lejer, pana cand ajungi la semnalizarea de pe aripa. Restul de izopren il pui pe langa usa. Am pus si o poza cu partea de sus unde se pune izopren.
                Attached Files

                Comment


                • Voua ar trebui sa va dea Dacia Mioveni un premiu pt imbunatatiri. Sau sa va angajeze parttime pentru testare si imbunatatiri.

                  Ar trebui sa lansam concursul: Dacia Perfecta. :-)

                  Comment


                  • concurs in nici un caz ar dura cativa ani buni

                    Comment


                    • Mi-a vandut un tip un pot despre izolatii fonice profesionale, fara prenadez, aluban si alte cele mai mult sau mai putin eficente.

                      Iat-o aici in splendoarea ei, membrana autoadeziva care izoleaza mai bine cu 10db decat plumbul. 75db pe spectrul de frecvente 250 - 16000 hz. Are cam 5kg/mp (serioasa treaba zic eu!).

                      http://www.details.ro/shop/product.php?id_product=69

                      Daca sunt baieti seriosi astia de la Details, la vara demontez toata masina si folosesc pentru izolare fonica habitaclu. Nu cred ca am nevoie de mai mult de 7 mp, cu tot cu fete usi. Daca exista cineva care a folosit deja astept impresii.

                      Comment


                      • Peste 5 milioane o rola de 7 mp mi se pare cam scump.... 80 de lei mp.

                        Dar in fine poate merita.

                        Comment


                        • eu raman la pasla si aluband. Dupa un calcul sumar cu 150 ron rezolv problema.Si cu ocazia demontarii trag si conducte aer la pasagerii din spate cum au diesel-urile. Locul in grupul de cimatizare e, doar e astupat cu plastic ca la locasul filtrului de polen.

                          Comment


                          • Eu cred ca am doua guri ce ies sub cele 2 scaune din fata si din care iese aer pt. pasagerii din spate.

                            Comment


                            • Norocosule. Eu nu le am . Dar e si bricolatul un hobby.

                              Comment


                              • Mie mi se pare ca atunci cand dau la picioare in fata nu sufla asa de tare cum ar trebui. Cel putin ca la alte masini straine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google