Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Caseta de directie - de cind aveti probleme?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ..deci, ce sa va mai zic!..am schimbat degeaba caseta si cica una facuta de alt furnizor, adica TRW! acelasi cacat cu alt ambalaj.
    caseta asta bate mai tare si mai metalic fata de aia veche care troznea mai infundat. desi m-am incapatanat sa cred ca nu e tot din caseta, pentru ca mi-a batut imediat dupa ce am dat masina jos de pe elevator, tot la ea am ajuns.
    mi s-a schimbat degeaba si o coloana de directie+ flansele amortizor+rulmentii din capul amortizoarelor. nici un rezultat positiv pentru ca totul s-a facut "dupa ureche". asta nu confirma decit faptul ca piesele "by renault" sunt de toata jena, mai slabe ca alea de SRL care le puneam pe vechile 1300, iar garantia chiar daca exista este sub orice critica si orice interventie nu face decit sa atraga decit probleme, nicidecum rezolvari.
    asistenta nu exista, competenta nu exista, mana de lucru nu exista, piese de schimb NU exista. au facut masina doar sa ia banii, iar serviciile post-vanzare sunt practic nule.
    asa ca oameni buni, fie ca va place masina, fie ca nu va place si sunteti in tabara celor nemultumiti, eu unul m-am lamurit si lasind la o parte ghinionul consider ca sunt de prisos cuvintele legate de acest "proiect" numit Sandero si ma retrag.

    un an in care sa aveti cit mai multe evenimente frumoase!
    Last edited by ciomp; 3 January 2011, 20:59.

    Comment


    • #47
      Asa o fi construita caseta. Iti joaca cumva directia? Trage aiurea in stanga sau in dreapta masina? La mine nu se intampla nici unul din aceste lucruri! Am observat ca se aud anumite zgomote cand am intors volanul la maxim si trec peste anumite denivelari mai accentuate, dar doar atat. Probabil acele sunete sunt normale. Probabil nu exista competenta , dar ai specificat ca oameni aia ti-au schimbat tot sistemul de directie. Asta e masina! Pana la urma o poti vinde si iti poti lua mult laudatul sh(oricare ar fi el, ceva peste 150000km) ce poate ,daca ai noroc, va fi mai bun decat acest detestat Sandero.

      Comment


      • #48
        ciomp@ eu zic sa mergem amandoi sa le dam foc in fata la mioveni!!!
        sau sa mergem sa ne punem directie fara servo. poate o fi si asta o rezolvare.
        -fara-

        Comment


        • #49
          We love shitty Dacia !!! (hey, good news, Sandero is shit)

          Spanu, vin si eu cu voi sa ne jucam de-a piromanii in fata la chinezii astia de nationalitate rromano - franceza...

          Comment


          • #50
            Eu am sa vin cu o cisterna de benzina (de asta proasta cum zic ei ca este) si am sa incerc sa sting incendiul provocat de voi .... Aaaaaaaaaaa si cu o masina in flacari in plus ... asta a mea .....
            P.S. Daca la intalniri nu sunt multi care se strang,poate din cauza timpului (si aici ma refer la mine), aici cred ca vor fi mai multi prezenti, printre care si eu.
            ”ARD IN FLACARI” ar fi o melodie misto de pus in timp ce ”as stinge flacarile cu benzina”.

            Comment


            • #51
              Nu-mi ramane decat sa va felicit pentru achizitia facuta .

              Comment


              • #52
                geo@ eu sunt multumit de masina, dar nu sunt multumit de felul in care m-au tratat dupa ce mi-am cumparat-o. pana sa o cumpar m.au bagat cu forta intr-un sandero si mi-au zis: FA TESTDRIVE-UL!!! au dat zeci de telefoane ca sa poata sa mi-o aduca mai repede, s-au purtat extraordinar...dupa ce am cumparat-o si am inceput sa reclam anumite probleme, s-a schimbat radical foaia.

                deci nu masina e problema: ci oamenii care ne-o vand.
                -fara-

                Comment


                • #53
                  Nu stiu ce se intampla in afara Bucurestiului ! Eu la oricare problema m-am dus la service(Autonesti) si chiar s-au ocupat fara comentarii. Am schimbat volanul pe garantie fara probleme si fara spaga sau ceva de genul. Nu fac reclama, dar naiba eu nu am intalnit ce spuneti voi pe aici. Totusi obsev ca la cei cu probleme se misca ceva ( casete si sisteme de directie schimbate, distributii, etc.) pe garantie. Habar nu am de ce ar fi o diferenta. Pai oamenii care ne-o vand sunt aroganti ca le merg bine vanzarile. Stai linistit ca am ridicat zilele trecute noua mea masina de servici SKODA FABIA 1,6 TDI de la Porsche Aviatiei: sa vezi acolo aroganta , nici nu te baga in seama , si naiba, compania la care lucrez a luat un numar important de masini inainte de Craciun. Si ca parere a mea despre Fabia(12.000 euro , doar cu aer conditionat , geamuri electrice fata , oglinzi electrice): NU MERITA 12000 DE EURO !!!
                  Last edited by geoalexus; 4 January 2011, 21:10.

                  Comment


                  • #54
                    Geo, evident ca Skoda aia nu merita 12000 euro, dar din pacate nici Sandero nu merita 9500 euro (Pardon, merita fiecare leu, cu conditia sa o cumperi noua, sa o tii 3-4 ani - cat are garantia, si apoi sa o vinzi si sa-ti cumperi alta noua - dar, daca tu o cumperi noua, stiind ca va trebui sa o tii, poate vreo 10 ani, ca nu ai bani de alta noua, atunci, nu prea isi mai merita banii masina asta)
                    ps. eu unul sunt convins ca in Germania, altfel sunt tratati clientii Dacia in perioada de garantie...

                    Comment


                    • #55
                      Bunicuta, nu stiu ce masina isi mai merita banii dupa 10 ani mai ales in Romania. Nici nu stiu daca te va tine un sh cu peste 100000 de km 10 ani in Romania. Si mai ales acum , cu noua taxa de mediu sa vedem cine mai aduce masini rulate afara. Pentru mine , deocamadata, sunt convins de 2 loganuri din 2004 ce exista in fata blocului meu: nu au ruginit si merg unse dupa aprox 7 ani vechime. Daca ajung la 7 ani cu Sandero in aceleasi conditii ma declar multumit.

                      Comment


                      • #56
                        Geo, nu, nu, eu ziceam ca sunt dezamagit de masina, tocmai pentru ca va trebui sa raman cu ea pe cap cam vreo 10 ani. Sigur nu o sa am bani sa o schimb dupa 4 ani (atat are a mea garantie).
                        Ideea e ca eu am luat masina asta stiind ca va trebui sa o tin cam 7-10 ani, ori din ce am citit pe loganclub am inteles ca Loganul (singurul mod de comparatie) e o masina solida si onesta, ori eu asta vad pe zi ce trece: nu prea e o masina onesta pentru pretul platit.

                        ps. paradoxal, dar si la mine in fata blocului sunt 2 Loganuri Ph1 si nu au urma de rugina pe ele - asta e chiar bine...

                        Comment


                        • #57
                          Tocmai am primit raspuns de la opc. Pe scurt , cei de la opc ii cred pe cei de la dacia, fara sa vada masina, pentru ca nu au expert auto autorizat. Cica sa caut eu unul , sa fac o expertiza cu care sa ma duc la ei, in cazul in care imi da mie dreptate. Sa vad dc gasesc vreunul , ca nu stiu unde sa caut.

                          Comment


                          • #58
                            pai sa nu te miri asa a fost si cu ambreiajul la celalalt sandero al familiei... opc-ul le-a dat dreptate...

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by tzeegunoo View Post
                              nu stiu unde sa caut.
                              Simplu, platesti un inginer RAR sa-ti verifice caseta de directie si sa intocmeasca un raport.

                              Sau

                              Dai in judecata OPC-ul (ca institutie a statului) pe motiv ca nu au expert auto, si deci, nu iti reprezinta interesul, incalcand normele internationale in domeniu.

                              Comment


                              • #60
                                ...sau poti sa faci o vizita in targoviste e o firma specializata in casete de directie....sigur gasesti acolo un meserias... trebuie chiar sa vrei sa faci ceva altfel nu rezolvi nimic.
                                Daca ai citit posturile colegilor care au patit-o cu caseta si au probleme in continuare dupa schimbarea a XXX casete....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google