Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre "vedetele" alea cu viitorul SUV....nu stiu ce sa zic. Masina aia mi se pare urata cu draci,nu alta. Sandero arata infinit mai bine.Diferenta o va putea face dotarea Suv-ului si 4x4,ca la aspect... nu mai zic de pret...

    Comment


    • nici varianta stepway nu merita banii. Cel mai castigat iesi cu un sandero laureate 16.16v, parerea mea. Ar fi un model care ar merita banii. Odata ce il ai poti face modificari spre crossover, spre o varianta sport...In afara de acel kit si tapiterie stepway este un sandero de baza.

      Comment


      • Ca dotari Stepway este un amestec intre Preference si Laureate. Chair si pretul lui Stepway este intre Preference si Laureate.
        Cat despre viitorul SUV, puteau sa mai umble la partea estetica putin. Nu arata chiar asa de rau.

        Comment


        • Deci,azi am facut revizia de un an la sandelul meu,ocazie cu care m-am uitat putin si la
          stepway...am constatat cu oarecare consternare ca nu are CB...cum dracu??? Imbinarile ornamentelor de plastic din lateral si bumperul-spate lasa de dorit,scartaie la atingere...am tras si de bara longitudinala macar alea par sa fie prinse ca lumea. Barele alea si blocul optic pe negru sunt ce-mi plac cel mai mult - poate sunt superficial.

          Comment


          • Salutare

            Tocmai mi-am facut comanda pentru un Stepway 1.6 rosu..il primesc luni...sper sa mearga cel putin la fel de bine precum celelalte versiuni Sandero( mai ales ca unii le lauda la greu).

            Comment


            • sa pui poze in special cu interiorul si acele bari longitudinale de la plafon

              Comment


              • Bine ai venit printre noi.
                Ce sa zic. Sa il stapanesti sanatos si la cat mai multi KM fara peripetii. Te asteptam cu impresii si cu noutati.

                Comment


                • Originally posted by Ssnakey2812 View Post
                  Tocmai mi-am facut comanda pentru un Stepway 1.6 rosu..il primesc luni...sper sa mearga cel putin la fel de bine precum celelalte versiuni Sandero( mai ales ca unii le lauda la greu).
                  Salut, cum sa-ti zic, stepwaystule, multi km si poate ne enervezi cu niste fotografii ca cei cu prestige vad ca ne-a dat uitarii. Era mai frumos gris comete dar acum ce sa faci, mai poti schimba culoarea ?

                  Comment


                  • Ieri am vazut Stepway live ... arata bine bine. Interiorul e de preferance daca era de laureate era de x3 bine

                    Comment


                    • Azi am vazut un stepway, cam cocotat dar in rest este dragut.

                      Comment


                      • Am vazut si eu un Stepway 1.6 MPI azi in Real Vtan. Nu mi s-a parut diferenta mare la inaltime intre Sandero si Sandero Stepway. Se vede diferenta daca te uiti foarte foarte atent. Spun asta pentru ca am parcat langa si am putut sa observ diferentele mai bine.
                        Imi plac jentile de pe Stepway.

                        Comment


                        • jentile de pe stepway sunt identice cu cele de pe ford.
                          -fara-

                          Comment


                          • Sandero Stepway???

                            Doresc sa achizitionez un autoturism cu garda la sol mai inalta (pentru naveta pe drumuri in mediul rural...)si astfel m-am vazut tentata de Ford Fusion,Suzuki SX4 si mai nou de noul Sandero Stapway....deoarece pretul ultimului model amintit e cel mai scazut...am nevoie de cateva sugestii care sa-mi inlature dubiile cu privire la optiunea ce urmeaza sa o fac...Ma puteti ajuta?....multumiri anticipate....si...vai era sa uit...bine v-am gasit....v-am cautat pe voi forumistii Sandero...pentru competenta ce o detineti in calitate de detinatori de Dacia Sandero...de care am eu nevoie acum...

                            Am uitat sa va fac cateva precizari:azi la reprezentanta Dacia din jud.Vrancea am aflat pretul pt un Stepway pe benzina,1,6 ar fi 8388 euro,la acest pret s-a ajuns dupa scaderea primei de casare si acordarea unui avantaj client de 350 euro si inca un an de garantie(in total vor fi 4 sau 120000 km )...ce parere aveti?
                            Last edited by m_elenaviorica; 6 August 2009, 00:40. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Cu ,,competenta,, m-ati dat pe spate , sper ca stiti de gluma. Daca pretul de care vorbiti este real masina isi merita fiecare cent, succes si va astepam cu pareri despre noua achizitie.

                              Comment


                              • Ca sa fie cum zice dealer-ul inseamna ca nu a mai scazut reducerea avantaj client de 350 euro.
                                Stepway 1,6 la 8388 euro nu are cum sa ajunga decat daca se achizitioneaza la pretul de 9300 euro, ceea ce ar insemna sa se opteze pentru:
                                - 50 euro - Volan imbract in piele
                                - 50 euro - Radio CD-MP3, 2x15W panou detasabil
                                9300-912 =8388
                                9300-912-350=8038
                                9300-912-400=7988
                                9300-350 =8950
                                9300-400 =8900
                                912 euro - prima de casare
                                350 euro - avantaj client
                                400 euro - aer conditionat

                                Mie mi se pare o alegere buna Stepway si isi merita bani.
                                Dupa cum, a zis si marian66v te asteptam cu pareri despre noua achizitire.
                                Last edited by angelblack; 6 August 2009, 10:14.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google