Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Normal ca iti place ca doar de aceea ai cumparat gris platine. Oricum m_elenaviorica dupa cum si spune inclina spre rosu si cel mai bine este sa aleaga aceasta culoare, stiti cum se spune, nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie.

    Comment


    • După ce ai văzut "live" toată gama de culori este bine să alegi culoarea care ţi-a plăcut la prima vedere, altfel vei regreta mai târziu. Trebuie să asculţi de primul imbold, de părerea propriului tău sufleţel, nu de a altora. Aceasta este declaraţia mea şi mi-o menţin.

      - P.S. -
      Am uitat să vă spun, Sufleţel, aşa îmi alint eu soţia
      Last edited by manic_user; 12 August 2009, 22:30.
      Mama proştilor este mereu gravidă!

      Comment


      • Nu o luati de sigura aceasta data. Si eu mi-am comandat masina si am dorit sa vina in luna septembrie catre sfarsit si desi dealerul m-a asigurat ca asa va fi masina a venit dupa exact o luna de la comanda( in 8 august). Mi-a spus si mie ca au multe comenzi pt Stepway si la reluarea lucrului la fabrica se vor concentra ff mult pe Stepway caci se pare ca au comenzi si de aia au facut toate comenzile pt Logan si Sandero pana la intrarea fabricii in pauza. Felicitari pt alegere si sa va bucurati de ea

        Comment


        • Scrieti la vocea clientului, cu toate amanuntele si rugatii sa va spuna ei cand sunteti programata sa iasa masina din fabrica.

          Comment


          • Dragii mei buni sfetnici,
            v-am ascultat linistita sfaturile si parerile...precum si optiunile care le-ati facut sau care le-ati face daca ati avea vreo legatura de rudenie cu ,,matusa Tamara"...si in consecinta dupa lungi dar si tacute deliberari,am comandat azi un Sandero Stepway,1,6 ,culoare rosu de foc,cu AC si 4 ani garantie sau 120.000 km,predand si o rabla prin programul Remat....costul masinii va fi 8340 euro.....in schimb am o nemultumire ...desi la prima vizita la Dacia mi s-a spus ca voi avea masina la sf lunii septembrie...acum dupa achitarea avansului mi-au spus ca la sf lunii noiembrie!!!!!!!!!!!(ca vor face loturi si pentru export si sunt multe comenzi)!!!!!!!!!!Ma simt inselata in asteptari...si asta imi umbreste satisfactia care ar trebui sa o am ,pentru definitivarea alegerii si efectuarea comenzii ....Va rog ,daca puteti,sa intrebati si la alte reprezentante daca e reala aceasta necesara si lunga asteptare....am inteles ca abia in septembrie se apuca fabrica de lucru....dar inca 2 luni si jumatate dupa inceperea fabricarii mi se pare mult....prea mult!sa ai banii,sa optezi cu greu pentru o masina autohtona...si sa astepti 3 luni.....asta m-a derutat si mahnit mult!!!!!!!!!!!!

            scuze.....nu am vazut ca s-a postat!!!
            Last edited by m_elenaviorica; 14 August 2009, 22:10. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Timpul de la comanda la livrare este de maxim 3 luni.
              Avand in vedere ca Dacia este in luna August in concediu mi se pare oarescum normal.
              14 August - 14 Septembrie(1) - 14 Octombrie(2) - 14 Noiembrie(3)
              Asta e !

              Comment


              • Ei intotdeauna dau un timp maxim pentru ca isi iau si ei o marja de siguranta, dar exista posibilitatea sa vina si mai devreme.

                Comment


                • Daca stai pe capul lor cu telefoane s-ar putea sa vina mai repede. Eu am luat Sandelul anul trecut inainte de a intra fabrica in vacanta. Au cautat in tara pana au gasit unul cu dotarile pe care le doream. Acuma depinde si de relatia dealerului cu uzina... Daca e un dealer important pentru ei, nu vor lungi inutil asteptarea. Trei luni este cam mult, iar cele doua saptamani de care ziceau initial s-ar putea sa fi fost pentru un model fara dotari suplimentare.
                  Andrei N.Popa
                  www.andriipopa.rosigpic

                  Comment


                  • dotari suplimentare...nu stiu cat de mult ar conta...versiunea de varf stepway e sub versiunea laureate sandero deci...timpul de productie cred ca este mai scurt.

                    Comment


                    • Timpul de productie este acelasi pentru orice model standard adica 2 saptamani. In cazul in care vrei ceva personalizat (sa adaugi optionale la varinata standard) atunci timpul de productie se mareste cu o saptamana.

                      Comment


                      • Performante offroad Stepway

                        Buna ziua!

                        VA ROG dintre posesori cine poate sa dea informatii la comportamentul offroad al lui Stepway ?

                        Daca ati testat-o? unde ? in ce conditii de teren ?
                        cum se comporta ?

                        Multumesc.

                        Comment


                        • vezi AICI ce zic baietii care au testat-o

                          Comment


                          • Multumesc pentru informatii.
                            articolul il citisem si "mi se pare" ca o lauda prea tare. Din acest motiv cer si parerea altor posesori care au testat masina lor.

                            Comment


                            • Nu am testat Stepway, dar doar daca ma uit la dotarile pe care le are fata de Sandero...iti pot spune ca NU merita sa dai banii aia pe Stepway (lipsa dotari esentiale: computer bord, airbag-uri laterale, oglinzi electrice, are doar 2 boxe...etc)
                              Daca vrei intr-adevar o masina off road...stepway nu e o astfel de masina - ce poate face stepway, poate face foarte bine si sandero.

                              Comment


                              • Ma interteseaza sa pot merge pe drumurile pietruite care duc la cabane in Muntii din Romania, drumuri care sunt jalnice, deci nu vreau sa fac rally offroad sau alte performante de offroad pentru care sunt masini dedicate acestui capitol.
                                Si din cate am mai citit pe internet in diferite ocazii o masina de sosea ca Sandero are de "suferit" la drumurile forestiere pietruite, cu gropi etc

                                nu mai da "quote" cand raspunzi la ultimul post! foloseste fereastra de raspuns rapid din josul paginii...
                                Last edited by Seba; 19 August 2009, 18:16.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google