Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exact barele care intereseaza pe toata lumea nu se pot monta, cred ca de-ai dracu le-au facut sa nu se potriveasca in locurile deja existente pentru portbagaj, dar cum romanul este inventiv sigur va gasi o solutie.

    Comment


    • La care locuri existente deja pentru Portbagaj te referi?
      La Sandero clasic se pot monta doar bare de pavilion transversale, pe cand la Stepway doar lungitudinale iar cele transversalele peste cele longitudinale.

      Comment


      • Ma refer la cele pt barele transversale, daca vroiau faceau in asa fel sa se potriveasca si cele longitudinale.

        Comment


        • Ca sa se poata pune cele longitudinale ar trebui sa lase gauri in plafon, ca la MCV si VAN.
          Nu au lasat posibilitatea de a pune longitudinale pe Sandero, pentru a putea vinde Stepway. Daca ar fi lasat spatiu si pentru longitudinale nu si-ar fi mai avut rostul Stepway.

          Comment


          • Nicio problema, nu o putem gaurii noi ? Le lipim cu perlandez !

            Comment


            • Adevarul ii ca daca luam in calcul cat de frumos si elegant se prinde eleronul care este un accesoriu Sandero, pt cine isi doreste acele bari longitudinale nu vad de ce nu ar proceda la fel.

              Comment


              • Originally posted by marian66v View Post
                Cine alege Stepway o face pt design.
                la fel e sandero fata de logan , nu crezi?

                Comment


                • ce-are a face? o sa avem 3 masini la fel, doar cu capacul diferit 2 cam la fel, dar cu oarece diferente la manere si a treia cu un cu totul alt capac, dar in rest, aceleasi oale cu aproape acelasi continut
                  dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                  Comment


                  • Originally posted by ovimacher View Post
                    la fel e sandero fata de logan , nu crezi?
                    Bun venit ovimacher pe forum! Nu sunt de acord cu tine,nu e la fel Sandero fata de Logan! este adevarat, in proportie de 70%,piesele sunt aceleasi,dar nu sunt nici macar in aceeasi clasa: Logan - sedan, Sandero - compact/hatchback.
                    In rest,performantele cam aceleasi - la pret iarasi diferenta...publicul-tinta altul...samd. Eu personal,am dat diferenta de pret fara nici o jena,ca mie nu-mi place Logan - nici ph II - fara sa jignesc proprietarii de Logan.

                    Comment


                    • Sa fie si bine v-am gasit.
                      Eu sunt convins ca 90% din detinatorii Sandero au preferat-o in defavoarea Loganului pt design nu pt performantele ei !Pt ca la performante e tot pe acolo si chiar la bani mai putini pt Logan.
                      La fel va fi si la Stepway, cine o va lua , o va lua pt designul putin mai frumos decat al Sandero-ului dar la bani ceva mai multi,dar intr-adevar dotari ceva mai putine.(care extradotari,personal pe mine ma lasa rece)

                      nu mai da "quote" cand raspunzi la ultimul post!

                      Comment


                      • iar impartim altfel clasele...ba sunt aceeasi clasa ambele sunt clasa mica. clasa compacta e reprezentata de megane, ceed, astra, focus, 308, c4, golf, seria 3 compacta de la bmw... loganul e sedan si sandero hatch-back, intr-adevar, dar ambele sunt in clasa mica. loganul e cea mai mare masina din clasa mica, dar unii din cauza dimensiunilor la limita clasei mici il incadreaza gresit la clasa media/compacta, unde s-ar bate cu megane sedan, seria 3, b-klasse, c4 sedan, lacetti sedan, jetta, octavia...
                        hai sa ne limitam la zona noastra (clasa mica); nu are rost sa ne uitam un etaj mai sus, ca o sa ne ia cu ameteli desi am vrea noi sa comparam loganul si/sau sandero cu focus, megane, golf/jetta, corolla, impreza, civic...ne ajunge deocamdata polo, fabia, c2, 207, clio. asta e tinta. mai sus sunt nu visele, ci cosmarurile daciei, daca vine vorba de comparatii. sandero stepway se vrea o alternativa la cross polo, dar mai mic decat scenic suv, panda 4x4, masini in genul asta. nici macar 4x4...un fel de strutocamila facuta prin prisma politicii de marketing, nu aduce nimic nou, e o masina pt cocalari de oras veniti din cuca macaii si treziti la "muncipiu", dornici sa se etaleze intr-un "suv". parerea mea, fara sa vreau sa jignesc viitorii posesori de stepway...ma rog, cei care au nevoie de o masina inalta pt drumuri la tara/iesiri in natura nu se vor simti vizati de afirmatia de mai devreme
                        dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                        Comment


                        • ...sau pt cei care numai scapa de gura femeii cand au vazut-o in showroom..cum e si cazul meu.
                          Degeaba ii spun , ca dam mai multi bani doar pt ca acum arata mai bine, ea nu si nu.Si cand ii vezi si expresia fetei ca de pisica amarata mai ca iti vine sa o iei dao draq ca buna o fi

                          Comment


                          • Weekendul trecut am fost pe la dealer si am vazut Stepwayul, lasa mult de dorit. Am urcat in masina si m-am speriat. Sandelul meu este mult mai echipat decat Stepwayul. Am intrebat cate comenzi au primit. Raspunsul era ca 2. Nici unul nu este din oras, ci din satele vecinate... Concluzia acesti oameni au cumparat Stepwayul ca sa arate ce smecheri sunt.

                            Comment


                            • Crezi ca ar fi fost greu sa doteze stepway, aici este vorba de pretul la care scoti masina. Ce smecherie poti arata cu stepway , smecheria a fost cand am cumparat in urma cu un an masina, vedeta sandero . Atunci, cineva facea misto, dar asa era, erai intrebat la stop, in timpul mersului, la peco sau striga pe strada ,, uite sandero,, ba chiar unul cu un tir m-a depasit pe dreapta si imi facea semn sa stau pe loc. Ce vremuri domne, acum mai ies in evidenta cand mai tai fata la cate unul . Viitoarele vedete vor fi cei cu dacia suv

                              Comment


                              • eu sunt dezamagit pentru ca acel Stepway promovat in Brazilia arata mult mai bine decat cel lansat la noi. Fata de sandero are o tapiterie mai bine lucrata, acele aparatori la roti( care zic eu trebuiau fi puse "by default", farurile mai placute cu acea suprafata gri..pe de alta parte dotari...nimic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google