Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Pe cand si pe la noi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    =))aia e masina sau bibelou?eu am in 7 luni 17 000.
    -fara-

    Comment


    • #47
      eu de abia am facut 6mii juma in decurs de 7 luni,cele pe motorina sunt bune in alte regimuri de exploatare si acolo chiar ca se vede diferenta.
      ps.pt. noi,unii, care facem 12mii pe an e bun benzinaru

      Comment


      • #48
        Pentru noi care folosim ocazional masina mi se pare mai buna motorizare pe benzina.
        Motorizarea diesel mi se pare ok pt cei care folosesc zilnic masina si vor un consum mai redus de combustibil.
        Oricum se pare ca mai avem de asteptat pentru motoarele diesel ceva timp.
        Se pare ca mai intai vor scoate pe piata 1.2 16V si apoi cele 2 DCI-uri.

        Comment


        • #49
          Off-Topic: Angelblack, eu circul zilnic cu Logan mpi (bine, acum nu mai circul ca e tot la service) si chiar nu mi se pare mare consumul, deci pentru mine e ok si pe benzina si pe motorina.
          Scuzati absenta indelungata. I'm back

          Comment


          • #50
            Acum diferenta intre benzina si motorina este foarte mica ca pret. Si diferenta de consum intre motorizari mi se pare mica.
            Nici mie nu mi se par un consum mare la MPI fata de DCI.

            Comment


            • #51
              Da, dar in cazul lui spanu, care face in 7 luni 17000km era mai potrivit un DCI.
              Cu asta am incheiat off topic-ul.
              Scuzati absenta indelungata. I'm back

              Comment


              • #52
                18 000km am. am facut weekend-ul asta inca 1000. nu am probleme cu ea.
                sibiu-brasov-rucar-bran-pitesti-slatina-valcea-sibiu in total ... multi km consum 6%. am mers mai linistit maxim 100-120km/h.

                un dizal ar fi fost excelent. dar ce sa i faci daca nu au avut motorizarea respectiva.
                -fara-

                Comment


                • #53
                  eu am 4600 km de 8 luni. Daca vorbim de consum intre diesel si benzinar, cu un diesel iesi mai bine..consumul e mai mic..se observa daca folosesti masina zilnic pe distante relativ mari. Daca vorbim numai de oras nu este asa mare diferenta.

                  Comment


                  • #54
                    Incet incet, se pare ca apare si varianta DIESEL
                    Cadou de "1 AN Sandero Romania ": Sandero Diesel

                    Comment


                    • #55
                      Se oare ca intai va fi lansarea Diesel si apoi cea 1.2 16V, dar este ok tinand cont ca de la lansarea versiunilor Diesel a trecut ceva timp.
                      S-a cam lasat asteptat Diesel-ul la Sandero.
                      Dar stiti cum se spune: "niciodata nu e prea tarziu", sau "mai bine mai tarziu decat niciodata".

                      Comment


                      • #56
                        aici ai perfecta dreptate....pacat ca nu sunt motorizari noi, mai puternice...

                        Comment


                        • #57
                          Sa vedem ce motorizari or sa apra din toamna, odata cu trecerea la normele de poluare euro 5.
                          Cred ca vor schimba motoarele de 1.4, 1.6 si 1.6 16V ca sa se incadreze si acestea in normele de poluare euro 5
                          Se pare ca DCI-ujrile de 70 si 85 Cp si motorizarea de 1.2 16v deja se incadreaza in normele de poluare euro 5.
                          Sa speram ca din toamna vom avea motoare mai puternice si pe benzina dar si diesel.
                          Speranta moare ultima

                          Nu ar fi exclus ca din toamna pe gama Logan sa apara si motorizarea de 1.5 105 CP care este pe conceptul Dacia Duster. Se pare ca a intrat o noua motrizare diesel in gama DACIA, dar deocamdata este nu se vrea sa se faca nimic public oficial. Ma refer la diesel-ul de 1.5 105 CP.
                          Last edited by angelblack; 15 March 2009, 17:52. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #58
                            DRAGII MEI ma bucur ca sunt primul care va anunta dar
                            INCEPAND SE ASTAZI (24.03.2009) SE POATE COMANDA SANDERO DIESEL.
                            Am sunat la reprezentantul Dacia si mi-a spus ca sunt deschise comenzile pt Sandero Diesel.
                            Doritorii de Sandero Diesel sunt bine veniti, o sa aibe insa o surpriza la vizualizarea preturilor.

                            Comment


                            • #59
                              Din cate am vazut nu s-au afisat preturile pe site-ul oficial www.dacia.ro.
                              Chiar sunt curios care sunt preturile.
                              Inseamna ca in maxim 1-2 luni o sa se poata comanda si Sandero 1.2 16V.
                              Ramane sa vedem preturile pentru variantele diesel.
                              Ma astept sa fie mai scump cu 1000 - 2000 Euro decat 1.4

                              Comment


                              • #60
                                Oricum si daca la prima vedere o sa fie pompoase preturile, o sa fie politici de reduceri.
                                In Franta se dadea 700 EUR discount la achizitionarea unei versiuni Sandero Diesel.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google