Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

1.2 16V 75 cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 30 de zile de la data comenzii sau 30 de zile de la data validarii tichetelor "rabla"?

    Comment


    • de la data comenzii a fost si la mine. so, fuck the sandero, ia-ti fabia daca reusesti sa aduni banii de niste optiuni calumea. sau un clio, daca nu tii neaparat sa ai masina din concernul floxvagin.
      dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

      Comment


      • da prin rabla o iau, urmeaza sa duc tichetele pe parcursul lunii mai, mi a zis dealerul cand am comandat-o ca sa nu ma grabesc ca am timp pana in 11-16 iunie, o sa trec luni dupa masa pe la dacia sa vad termenul final de livrare.

        Comment


        • Eu am dat tichetele in aceeasi zi in care am facut si comanda,iar validarea tichetelor a durat aprox. 3 saptamani si abia dupa mi-a zis ca voi mai avea de asteptat inca vreo 3 saptamani pana imi livreaza masina.Deci eu zic ca ar fi mai bine sa te grabesti pe cat posibil cu tichetele alea ca sa nu amani si mai mult livrarea masinii.
          Last edited by megyes raul; 29 April 2011, 20:18.

          Comment


          • Vali, iti recomand sa nu-ti iei Sandero...(citeste pe forum, si o sa intelegi de ce...)

            Comment


            • raul dar am primit bonul de comanda deja si factura pentru suma platita, dupa parerea mea nu ar trebui sa fie asta problema cu tichetele pentru ca masina este deja comandata, dealerul mi-a zis ca si la inceputul lui iunie pot sa ma prezint cu tichetele pentru ca in cazul in care masina ajunge deja la dealer si eu nu am achitat-o total nu o primesc pana in momentul in care e achitata total sau fac leasing.

              bunicuta credema ca am citit forumul de la sandero si de la logan si nu odata, dar am observat ca sunt si persoane care au probleme cu masina si inca de noua dar sunt si multumiti, am mai citit si forumurile de la vw, skoda, peugeot si hyundai si asa am luat hotararea asta, din cate am vazut la sandero nu apar probleme in primele zeci de mii de km la motor cum apar la unele vw sau skoda, iar la hyundai astepti dupa piese cand se strica pentru ca nu exista masina care sa nu se strice asta e clar, iar daca nu o sa fiu multumit de masina in primi ani, sti cum se zice o marit, ma resemnez si nu mai iau altu dacia.

              Comment


              • stie cineva daca pot anula comanda? am sunat azi la dealer sa intreb de noul termen de livrare si surpriza a zis doamna de acolo ca ma suna in 10 minute, numai ca acum am 2 ore de cand am sunat si nici un rezultat. Intrebarea mea este daca anulez comanda mai imi recuperez avansul de 2000 de ron? ca vreau sa merg la skoda sa imi iau fabia poate au pe stock si tot nu stau 4 luni dupa o masina

                Comment


                • Din cate stiu eu mai greu cu returnarea avansului. Mai demult era 5000 RON, acuma cu 2000 RON poate e mai usor. Mai demult, cand achitai avansul si primeai seria si nr de sasiu si asta ingreuna cumva anularea comenzii. De putut, se poate numai nu stiu cat poti sa-ti recuperezi din avans.

                  Comment


                  • da si eu am primit bonul de comanda cu seria de sasiu acum astept, ca am sunat si la vc si trebuie sa imi zica exact de acolo data, pentru ca dealerul imi invoca iar luna septembrie da cica nu stie sigur inca ca angajatii au fost in concediu si mai sunt inca o saptamana, da eu stiu ca pana azi au fost in concediu cei din productie, dar eu am intrebat-o pe tipa de la dealer daca afecteaza cu ceva ca intra acum in concediu cei din fabrica, ea zicand ca nu pana ce am platit avasul dupa care s-a schimbat data estimata cu 3 luni brusc, aici e ceva dubios clar

                    Comment


                    • le-as cere masina de servici pana ajunge trotineta mea daca mi-ar da termen de livrare de 4-5 luni. da-o dracu de firma, ca doar nu le sculpteaza, nu-i maybach...
                      dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

                      Comment


                      • ieri dupa masa m-a sunat doamna de la vocea clientului si mi-a explicat motivele pentru care dealerul mi-a zis data de livrare in luna septembrie, mi-a explicat ca angajatii au fost in concediu aproximativ o saptamana si urmeaza o reasezare a comenzilor imediat ce se va relua productia, eu am intrebat-o daca nu i se pare cam mult 4 luni sa astepti pentru o masina si mi- a confirmat ca asa e si ca urmeaza sa ma anunte indiferent de rezultat vineri sau daca nu luni, imediat ce va avea informatiile respective, sper sa primesc masina pana la sfarsitul lui iunie desi termenul initial era in 5-11 iunie, daca nu toata vara o sa imi fie distrusa si chiar am nevoie de masina.

                        Comment


                        • Cand te lauzi ca poti produce o masina la 12 secunde si de fapt astepti 4-5 luni dupa ea rezulta o nesimtire si bataie de joc fata de clientul final. Eu as incerca sa anulez comanda si sa ma judec un pic cu ei.

                          Comment


                          • dar nu am nici un act in care sa scrie data de livrare de aia sunt prins la mijloc, tot ce am e foaia cu optiuni pe care a scris tipa de la reprezentanta termenul estimativ , iar pe bonul de comanda scrie doar ca in max 10 zile de la data intrarii avansului in contul dacia dealerul trebuie sa ma anunte despre data livrarii, dar tipa de la IATSA nici macar nu a avut intentia sa ma anunte ca imi vine in septembrie norocul ca am trecut eu pe acolo si asa am aflat, acum astept sa ma sune de la vc vineri sau luni ca asa a promis doamna de acolo ca ma anunta ori e alba ori e neagra, sper sa se rezolve cu bine sa primesc masina in iunie si sper ca doar eu sa ma fi inselat in legatura cu dacia si voi avea motive de lauda

                            Comment


                            • iti tinem pumnii

                              Comment


                              • am fost azi la skoda sa vad fabia 1.2 htp trend frumoasa masina! si avea si dotari decente dar cand am vazut pretul 10900 mi-a cam pierit pofta, asta este dragii mei pana la urma imi iau sandero laureat daca black line nu vor astia sa imi dea, azi am luat si ultimul tichet rabla iar saptamana viitoare le depun si imi iau o masina din stocul existent iar ca urmare teoretic ar trebui sa am masina pana la sfarsitul lunii cu tot pe ea. cat despre fabia mi se pare scumpa iar momentan nu imi permit o astfel de masina, noroc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google