Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

1.2 16V 75 cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uita-te si pe la Toyota Auris. Are un pret decent in programul rabla.

    Comment


    • 1.6 stiu cum este am mers cu break si e acceptabil doar consumul e mai mare, am facut cerere de returnare a avansului, la reprezentanta incercau sa ma convinga sa i-au un 1.6 dar eu ma gandeam si la bani daca alegeam 1.6 treceam de 10.000 de euro cu tot cu dotari iar asa cum am mai zis intre 10.000 si 11.000 euro un adevarat razboi sunt foarte multe oferte cred ca o sa aleg fabia 1.2 htp 70 ( am mai mers cu un roomster cu acelesi motor care e si mai grea, dar are cuplu bun)cai maine fac un drive test, masina o voi folosi mai mult la plimbari de weekend si o data pe luna la un drum de 900 km dus intors, estimez ca o sa fac 10-12 mi km pe an, in plus nu sunt vitezoman am permisul de cativa ani buni dar nu am condus foarte mult dar ma obisnuiesc repede

      Comment


      • Eu nu ma plang de 1.6 , l-am luat ca merg foarte mult in afara orasului si consumul sta in jur de 6% iar la depasiri ma ajuta mult. In oras consuma destul de mult , recunosc asta. In Bucale , in trafic aglomerat ajunge la 12%.

        Comment


        • ati auzit ca renault intentioneaza sa construiasca motoare turbo in 3 cil in romania ?

          Comment


          • tin sa va anunt ca sunt un tradator si am tradat acest forum deoarece am migrat la altul, (mi-am luat alta masina) dar totusi nu imi voi anula contul pe acest forum deoarece tatal meu are 1.2 16v si aici gasesti mesaje/sfaturi interesante, numai bine la toata lumea

            Comment


            • Ce ti-ai luat, si la ce bani?
              S-o stapanesti sanatos, fara evenimente!!!

              Comment


              • Hai si tu cu detalii impresii sa vedem, tradam si noi ?

                Comment


                • si-o luat Skoda 1.2 70 Cp...banuiesc...

                  Comment


                  • stie bunicuta ce stie , asa e mi-am luat skoda fabia trend 1.2 htp 70 in plus (fata de trend normal )are vopsea metalizata gri, bandouri laterale cheie briceag cu inchidere centralizata si jante de 15 din fabrica si avea pretul de 10900 si ceva din care am obtinut o reducere de 220 de euro nu mai e 400 ca la dacia si cam atat, prima mea impresie este ca se conduce diferit fata de logan/sandero cel putin la pedale e gen pasat, golf, seat si treptele de viteza se schimba diferit e mai preciza cursa schimbatorului, maine sper sa o iau de la dealer mai am ceva probleme cu un tichet rabla la care mai trebuia o adeverinta, dar azi sper sa o obtin de la cel care a dus masina la casat si maine dupa munca sper sa o iau, daca nu numai luni

                    Comment


                    • Sa o stapanesti sanatos.

                      Comment


                      • Da, sa ai noroc de ea. Si te mai asteptam cu impresii

                        Comment


                        • Vali sa nu cumva sa-ti montezi parfum din ala la ventilatie, ca daca iti picura pe butoanele de la climatizare ti le beleste de plastic si un buton din ala schimbat pe banii tai costa doar 150 ron la reprezentanta

                          ps. cuplul motor e bun pentru aia 70 Cp...dar oricum destul de grea masina pentru motor...asta a fost impresia mea la drive-test...antifonarea masinii in schimb nu se compara cu ce face dacia, e net superioara

                          Comment


                          • eu am mers putin cu ea la drive test da am ramas placut impresionat, deja am luat parfum din ala defapt nu eu (pretena) poi daca pun sticla sa fie verticala are cum sa picure ? fara sa fie inclinata ? si in plus mai are un capac de plastic si nu are cum sa picure (din cate am vazut eu , dar numai maine merg sa iau masina ca am rezolvat si cu adeverinta aia de la remat si le poate valida tichetele)
                            BUNICUTA am vazut ca esti din zalau nu ai fost recent in MM ca eu nu am fost demult acasa si is curios daca au reparat drumul sj -mm ca era cam teroare de cand am fost eu ultima data

                            Comment


                            • Eu am fabia diesel 1.6 de la 8km , model decembrie 2010. Cum am mai spus , plasticele sunt de o calitate mai buna , antifonarea foarte buna in comparatie cu sandi, comportament la drum lung mai prost ca cel sandi(are sasiu moale si se apleaca in curbe foarte mult). Iti urez mult succes pana la revizie , pentru acesta iti trebuie pregatire sufleteasca( valoare destul de ridicata , cel putin in cazul diesel). Si sa nu ai probleme, deoarece , cel putin in Buc , orice reparatie in garantie este un calvar de teste, rapoarte , explicatii si nervi.
                              @bunicuta: pentru diesel-ul care il am nu se simte greutatea baracii , zboara pe sosea.

                              Comment


                              • Vali, nu am fost spre MM recent...deci chiar nu stiu cum e drumul...dar nu mergi pe drumul european ? ca ala ar trebui sa fie bun...din ce am mai vorbit cu unul altul...

                                ps1. daca tu zici ca nu are cum sa picure...treaba ta..eu te-am avertizat...o picatura pe plastice..si se exfoliaza instantaneu...faci cu crezi...

                                ps2. Geo, eu ziceam de benzina 70 Cp ca e cam mic pentru masa masinii...cu dieselul e alta poveste

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google