Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

1.2 16V 75 cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am zis mereu ca fabia e scumpa si nu merita banii...

    Comment


    • salut!

      primul post pe forum desi il urmaresc de aproape un an!

      intrebare pentru vali86:
      zi'mi te rog pasii pana in efectuarea comenzii la dealer.
      m'ar interesa f tare costurile.in afara de cei 2000 ron pentru inscrierea in programul rabla ai mai platit ceva?
      masina o sa fie prin credit?am inteles ca ar mai fi o analiza de dosar de circa 800 ron.

      cei 2000 se scand din costul masinii sau sunt bani aruncati aiurea?

      ms,

      Comment


      • la mine este leasing si nu a fost nicio taxa de 800 ron .. iar cei 2000 ti se vor restitui integral.. sunt doar o garantie

        Comment


        • si eu stiu ca nu se plateste nimic la analiza dosarului rabla, iar pasii ar fi urmatorii : mergi la dealer iti alegi masina si cand esti hotarat faci comanda in acel moment trebuie sa platesti un avans minim de 2000 ron si la credit e tot asa iar acest avans se scade normal din pretul masinii si urmeaza sa achiti suma care a mai ramas (pe suma respectiva faci credit/leasing) . iar la faza cu avansul masini eu pot sa imi recuperez banii (avansul) deoarece varianta care am comandat-o eu numa la sfarsitul lui august intra in productie si pot sa renunt daca vreau si imi restituie si avansul dar cum am mai zis, la banii astia ai dotarile necesare vietii zilnice iar motorul 1.2 16v din cate am vazut e destul de fiabil doar e luat de pe clio si am vazut destule care aveau peste 150.000km si mergeau mai bine ca noi

          Comment


          • E bun motorul , dar baraca e cam mare si trage greu mai ales in depasire.

            Comment


            • Motorul este foarte bun,chiar si in depasiri,unde se misca binisor.Baraca este foarte grea si de aceea probleme sunt la plecarile de pe loc unde cam face figuri asa-zisa acceleratie electronica:Trebuie turata mult, abia se misca, dar imediat dupa ii scade turatia si ajunge sa nu o mai poti tine la o viteza constanta(de exemplu la bariere sau semafoare).De asemenea acest motor suporta foarte bine subturarile.
              @vali86:Pana la urma ce varianta de echipare iti iei?Black line sau Laurete?
              Si eu am avut de asteptat mai mult dupa masina fata de termenul initial dat de dealer,iar raspunsul lui a fost: "Este aglomeratie pe linia de asamblare din cauza exporturilor in Germania,dar acest lucru se intampla doar pe linia de asamblare Sandero"

              Comment


              • deci nu o sa va vina sa credeti, eu nu mai suport cred ca imi iau trotineta,
                prin urmare black line mi-a zis de la fabrica ca nu o voi primi pana in septembrie, ca sa nu renunt la sandero ieri am fost la dealer iar domna de acolo mi-a zis ca fabrica e tot in concediu(fara ca ea sa stie ca pe mine m-au sunat de la vocea cllientului sa imi confirme termenul din septembrie) asa ca am fost calm si am cerut sa vad un laureat ( am zis in gandul meu ca poate asta il au pe stoc si il primesc mai repede) mi-a aratat doamna un laureat a zis ca au pe stoc chiar mai multe culori. Azi dimineata am sunat la dealer sa intreb daca au o anumita culoare de laureat si anume negru(macar daca renunt la Black line sa imi iau unul apropiat) si doamna imi zice ca nu are motor 1.2 doar 1.6 iar cu o zi inainte ea mi-a zis ca are mai multe variante de laureat pe stoc.
                Niciodata nu mi-am imaginat ca poate fi asa greu sa cumperi o masina, cred ca inebunesc.
                Raul eu mi-a comandat black line negru pe 11.04 cum am mai scris pe acest forum cu primul termen de livrare in luna iunie, cand am venit dupa pasti din nou la dealer mi-a zis ca imi vine numai in septembrie si asa m-am gandit sa imi iau laureat de 1.2 dar vad ca nu am noroc. Apropiatii imi zic ca nu am noroc la sandero si sa imi caut altceva chiar nu stiu ce sa fac.

                Comment


                • ghinion sau noroc cu patania ta?
                  ps.poate iti raspunde bunicuta :-)

                  Comment


                  • incearca alt dealer ;)
                    ai sa gasesti...uite'te deasemenea la editia lim orange!!

                    ii dai fluturasii de pa aripa spate si masina e frumoasa foc

                    Comment


                    • De ce pateste Vali, ar putea fi subiect pentru un banc:
                      Vali: bai, prietene, am o gramada de probleme cu Sandero
                      Prietenul: da de cat timp ai cumparat masina ?
                      Vali: Aaaaa, pai inca nici nu mi-am cumparat-o...

                      Vali, asta e un semn divin...da-o dreaq de dacie, fa tot posibilul si du-te si cumpara-ti o masina...


                      ps. asa mi-ar place ca Seba sau CristiXP sa-mi modifice din "sandel de 5 stele" in "Anti Dacia"

                      Comment


                      • si eu zic sa incerci la alt dealer.. cu toate ca ar fi trebuit sa verifice in baza de date nationala si sa ti dea o solutie..

                        Comment


                        • au verificat pe toata tara, de fiecare data cand am fost la ei, ca nu mai tin masinile intr-o reprezentanta pana se vand , in momentul in care se gaseste cumparator in tara ei trimit masina acolo, iar solutia lor e sa iau 1.6 sau diesel iar aici incepe greul ca la banii aia sunt oferte foarte multe (concurentele) si iar trebuie sa caut despre fiecare in parte
                          BUNICUTA- tare bancul cu mine , azi astept o oferta de la alt dealer, alta marca unde am fost sa vad masina vineri in showroom si as putea intra in posesia ei destul de repede, acuma sa vedem cum ma descurc cu finantele, eu am facut tot posibilul sa caut sandero , dar cel orange nu imi place -unu la mana nu are cb, centurile alea portocalii chiar daca as masca scaunele cu ceva huse, dar asta e viata....

                          Comment


                          • Vali, daca vrei neaparat Sandero...nu-ti recomand 1.6-le...te cam suge la consum...pe benzina...e clar ca 1.2 ar merita...diesel...diferenta mare de pret. Acuma tu stii...

                            Comment


                            • Asta cu 1.2 vs. 1.6 eu zic ca e mai bine sa te gandesti cam unde faci majoritatea kilometrilor. Daca in oras, atunci da, 1.2, altfel 1.6 zic eu. Eu am ales 1.6 si nu-mi pare rau. Nici in oras nici afara. Stiu ca in oras consuma mai mult ca si un 1.4 (compar cu 8V ca 1.2 e 16V) dar afara se intinde mult mai bine la viteze mai mari si nu trebuie tras de el asa mult. Asta e doar umila mea parere & concluzie. Intr-adevar cu dci-urile e altceva. Alt pret achizitie, alt consum, alt pret revizii & intretinere...

                              Comment


                              • daca tot ai posibilitatea de ce nu faci o preluare de leasing de la altcineva.. si iti iei un ford fiesta sau un polo cu acceasi bani si pana in 30 000 km.
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google