Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero vs Fiat Grande Punto

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe noi nu ne intereseaza numarul de fiaturi vandute. Asta e valabil si pentru restul modelelor. Topicul este despre Grande Punto vs Sandero. Daca nu se poate discuta despre acest subiect propun sa se inchida acest thread.

    Comment


    • Originally posted by marian66v View Post
      Din tot ce scri nu arati decat ca esti frustat ca si cel din filmulet, este caracteristic celor cu gioarse SH sau invidios pe cei cu Sandero. Imi pare rau, dar cei cu masini bune pe multi bani nu au o asemenea atitudine. Sigur nu ai mers cu Logan sau Sandero sau cel putin cu Sandero. Nu iti place dizainul, cu asta m-ai convins, nici mie nu-mi place fiatul chiar este dizgratios dar gusturile nu se discuta. Cu picat cutia si AC, sunt teme de barfa, nimic concret. Celelate se vad in diferenta de pret. Rugaminte, cand mai scri, fa un efort si scrie mai putin, in primul rand pentru ca imi ia mult timp sa citesc lucruri de care vorbesti numai din auzite, fara nimic concret si in al doilea rand daca scrii mult nu inseamna ca ai si dreptate.

      All the best,
      Dacia Sandero[/QUOTE]


      sunteti cei care au trecut de la 1310 la sandel.si e grozava senzatia.da nu va dati seama ca nu e o masina grozava.dar ce m a deranjat pe mine este ca am dat pe google search fiat punto classic pt un wallpaper si a aparut postu acela cu dacia a intrecut fiat.si apoi ma duc pe sandero club unde vad numai aberatii,ca fiatu e de cacat,ca sandero e mai bun,tineti minte de la mine si de la alte milioane de posesori de punto ca masina ai e grozava.numai cine nu a condus o nu stie cum e.are pest 15 ani de istorie.si acum se cere punto classic pt ca e bine facut.o comparatie grande punto sandero nu si are rostu.una e dif de pret.a doua e clasa sociala careia se adreseaza.sandero e totusi low low cost.si punto e aproape low cost.asta m a deranjat si de aia am pus posturi.
      fiatu are motoare grozave.consuma putin,au demaraj.sunt fiabile.zicea un italian de la fiat ca inainte de 2004 faceau motoare bune dar masini proaste.odata ce au dezvoltat toate masinile pe platforma de punto(masina care a prins la public si a fost cat de cat fiabila,vezi acum grande punto si bravo un grande grande punto) au reusit masini buna cu ajutoru general motors si bmw.ajutoru bmw a fost doar la motoare pt ca astea de acum sunt supraalimentate pt putere mai mare. de la punto classic incep sa faca masini bune.nu am nimik cu sandelu.am vrut si eu sa iau.da nu se compara cu punto.chiar si classic.el se poate compara cu i10 care e tot low cost,chiar cu albea,ca e facut in turcia tot low cost.sau cu chevy aveo kalos.spark.ceva de genu.

      Comment


      • 1 milion Grande Punto vandute vs. X sandero => Grande Punto vs. Sandero.

        Comment


        • def, rationamentul tau se refera strict la volumul de vanzari, insa rationamentul tau nu tine cont de un aspect:
          GP a fost lansat in 2005 iar Sandero in 2008...acum te intreb pe tine: mai are rost comparatia ta ?

          Comment


          • Adevarul este ca pana acum am condus numai 1310 si chiar nu-mi dadeam seama ca sandero nu este o masina grozava, bine ca mi-ai deschis ochii, de cate ori conduc sandero am o senzatie putin spus grozava, mai repede se apropie de cum ai face bombing jumping. Toti am trecut de la 1310 la alte masini, bineanteles cei care avem o anumita varsta si as prefera 1310 noua decat un SH. Depinde ce prioritati ai in viata, masina scumpa si locuiesti intr-un bordei sau iti asiguri tot confortul tie si familiei si dupa aceea iti iei si o masina rezonabila, fara datorii la banci sau alte obligatii. Nu am postat in acest threads pana sa postezi mesajul cand ii faceai pe toti idioti pentru ca nu aveau aceeasi gandire luminata ca a ta si ai adus si aduci in continuare niste argumente care nu cred sa fi convins pe cineva in asa fel incat sa renunte in asi cumpara sandero in favoarea fiatului, si crede-ma mai repede ma gandesc la volkswagen, skoda, opel, chevrolet.
            Lui def i-a raspuns bunicuta. Aici inchei discutia pe aceasta tema.
            Last edited by marian66v; 1 March 2009, 10:34.

            Comment


            • Originally posted by Stefan View Post
              Crede-ma ca daca mi dai un Grande Punto sau un Linea pe mana si stai cu mine iti arat ca e la fel de low cost ca orice model din gama Dacia.
              Stefane, ne intalnim noi doi si cu marupri, facem rost de un Fiat Croma (asta nou) si ii gasim toate problemele, sa vada ca si o masina de 20000 euro are probleme, nu numai una de 8000 euro.
              Scuzati absenta indelungata. I'm back

              Comment


              • ce scrie un user de pe fiatclub.ro:

                "Am Punto Clasic. Ma gandeam la un Grande Punto, dar vad ca e plin de bube... Mai mult, am gasit pe carsurvey.org doua marturii ale unor posesori de GP, incredibile:

                Iata una din ele (tineti cont, vorbim de masina noua):

                "6th Jan 2009, 16:32

                I bought a Punto GTi new on the 22 of December 2007.

                A week after buying it, the window jammed.

                2nd fault: dashboard started to come off, and today 06/01/09 I was driving down a hill, changed gear, a strange noise happened, then all of a sudden the car slammed to a halt, slamming me against the steering wheel, and the car behind almost ran into me. Fluid started to run out of the engine, the car could not be pushed, had to pay for it to be towed to the Fiat garage, literally round the corner, because the recovery only covers a year. The ball-bearings in the gearbox had exploded, causing a large hole. Very dangerous. Do not buy a Punto.
                "

                Ma opresc aici cu replicile acide, nu are sens sa continui, posturi ce acest fel pot sa gasesc pe forumul fiat cu sutele...

                pa. imi place GP, la un moment dat vroiam sa-mi iau unul, dar dupa ce am citit din scoarta in scoarta forumul fiat, am ajuns la concluzia ca nu-mi merita deloc banii, ori sa o cumperi doar pentru aspectul vizual, e o mare prostie.
                Last edited by bunicuta; 1 March 2009, 13:18.

                Comment


                • spre deosebire de sandero punto are si ceva cumparatori.peste 1 milion asa ca ....si oricum e un caz singular...ia intreaba tu pe cei care fac taxi pe logan sau sandero...si dupa mai vb ..pana atunci mai termina cu copy paste ca in 3 fraze iti fac masina de cacao.si iar va ofticati toti.eu zic sa inchedeti comparatia asta ca asa nu o sa mai postez nici eu.sandero e de cacao.si loganu e mai bun.asa ca terminati cu croma si alfa romea.pai voi comparati alfa cu dacia?aia e de 1000 de ori mai buna.iar ala care a zis motor caput eu cred ca are motorasu lui caput.hai ca acu chiar incepeti sa dati in absurd.terminati odata cu comparatia asta intre parizeru vostru de sandero si punto
                  Last edited by crististreulea; 1 March 2009, 22:43.

                  Comment


                  • Va rog sa nu-i mai raspundeti. Asta daca tot vreti sa scapati de el, cum scrieti pe forum si in PM. Si, marupri, pot sa fac ce comparatie vreau eu, da? E dreptul fiecaruia la libera exprimare. Pot sa compar Sandero si cu Ferrari. Ca-s absurd sau nu, e treaba mea.
                    Last edited by Stefan; 1 March 2009, 22:35.

                    Comment


                    • 24 ore topic

                      va recomand sa respirati si sa nu ma faceti sa-l las inchis pina imi mai aduc aminte de el.

                      Newton a murit, Einstein a murit...nici eu nu mă simt prea bine...

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google