Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ploua In Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    eu azi am scos presurile si am lasat mocheta sa se usuce. era o apa sub ele...am stors ceva carpe...). la spalatorie nu intra apa, am vazut si eu. poate pt ca nu ai un volum atat de mare ca la o ploaie. la ploaie se scurge linistit tot pe geam si in usa => in pres=> in mocheta =>pe podea si se termina in mucegai pe plafon si rugina in curand .
    Last edited by AG25FLI; 13 August 2011, 19:43.

    Comment


    • #92
      mucegaiul pe plafon nu are treaba cu asta. am si eu mucegai si nu imi intra apa in masina. e de la lipsa izolarii plafonului. un coleg cu sandero a schimbat plafonul (textilul) pe garantie din cauza floricelelor de mucegai. deci daca doriti sa o faceti..... puteti incerca.

      Comment


      • #93
        Legat de schimbarea plafonului patat de mucegai pe garantie: solutia ar fi ca cei care au problema asta si care vor sa-l schimbe pe garantie, pentru a nu se lovi de indiferenta si mai ales de nesimtirea celor de la dacia, ar trebui ca fiecare sa sune la WC, apoi sa mearga in service la constatare...si, apoi, in nume colectiv, 1 singura persoana sa vorbeasca in numele tuturor (spunandu-i celui de la WC numele tuturor celor care au depus reclamatie si data la care s-a depus) si sa le forteze mana celor de la dacia sa le inlocuiasca pe garantie plafonul. Eu cred ca asa se va rezolva....totul e sa fie mai multi si sa le fortati mana amenintandu-i ca mergeti la: OPC, televiziune, ziar, ba chiar ca-i dati in judecata in nume
        colectiv...

        ps. apropo de ce am scris mai sus: va rog sa va uitati atent pe plasticul negru de la consola panoului de climatizare....unde sunt desenele la fiecare din cele 3 butoane + buton AC + maneta recirculare...daca vedeti umflaturi (se simt daca daca treceti cu degetele peste inscrisuri)...adica plasticul e bombat...sau sunt crapaturi....dati-mi de stire, pentru ca mie mi-a crapat in vreo 4 zone acel plastic si cei de la dacia probabil neprimind decat sesizarea mea..,considera ca nu e defect de material...(am vazaut ca si Oliseh are fine crapaturi). Mersi...
        Last edited by bunicuta; 14 August 2011, 17:13.

        Comment


        • #94
          Astazi am finalizat a PATRA interventie la portiera stanga spate.Ca si modificare fata de interventia trei ar fi o alta pozitionare a unei folii in interiorul usii, acum "teoretic nu mai intra apa" asta am auzit si la interventia trei, doi, unu (deja cand aud imi vine sa rad).
          Sunt curios la interventia cinci ce vor face, oricum portiera nu mi-o vor inlocui, iese din garantie la inceputul lu' septembrie.
          Concluzia este urmatoarea nu am explotat corect masina ! nu trebuie decat sa circul respectiv opresc in plan drept, daca o parchez, circul intr-un plan cu inclinatie dreapta nu o explotez corect si daia intra apa in masina.

          Comment


          • #95
            Folie ? Mastic ? Mastic pe folie ? Folie cu mastic ? Nu mai inteleg nimic de la inginerii astia Dacia. Pana acuma varianta masticului pus intre fata de usa si tabla era rezolvarea. Asta cu folia o aud prima data. Ai stat langa masina ? Ai vazut despre ce folie este vorba ?

            Comment


            • #96
              Nu am stat la nici o inteventie, le-am lasat masina dupa o zi pe alta, doar astazi au facut-o pe loc.Am avut acces doar la spalatorie unde au facut testul sa vada pe unde intra apa.
              Folia este albastruie arata ca un celofan iar pe margini are mastic, nici nu stiu ce au pus pe acolo.
              In rest am cascat gura la niste BMW-uri, o sa le propun un buy-back ca tot este asa speciala masina poate imi dau un X3 la schimb cu Sandero.
              Last edited by adi007; 29 August 2011, 13:10.

              Comment


              • #97
                @goan : pe 6.06.2011 postul 47 apare folia in prim plan alaturi de mastic - la mine desigur. Folia e standard (ca e alba, albastra, galbena in dungi) ce au baietii ramas de la ambalaje .
                @adi007 din pacate, nu va tine mai mult de 2-hai 3 luni. nu intra apa la spalatorie. intra cand se prelinge incet la ploaie.

                Comment


                • #98
                  Ai dreptate, nu m-am uitat f bine si nu stiam de folia minune. In ceea ce priveste spalatoria pot sa spun ca am fost sambata si a intrat apa si la spalatorie. Cred ca cea mai buna rezolvare e sa punem silicon de sus si sa renuntam la geamurile de pe spate. Daca stau sa ma gandesc in 3 ani cat le-am deschis...

                  Comment


                  • #99
                    AG25FLI, cred ca va tine maxim 2 saptamani cel mult atat a rezistat de la interventia 3.Bine ca am covorase tip tavita ca altfel cred ca mi-ar fi putrezit mocheta.Intra apa la spalatorie, daca torni cu cana, daca ploua etc nu are preferinte.

                    Comment


                    • off topic

                      Vremea probabila:
                      27° - 31°
                      Vant: 2.80 m/s ENE
                      Precipitatii: 0.00 mm
                      Pres: 1010 hPa

                      Comment


                      • off topic...cred ca o sa iesim cu masina..doar pe vreme frumoasa..

                        Comment


                        • Pana acum imi intra apa doar la usa dreapta spate,recent am parcat cu partea stg pe trotuar,deci masina usor inclinata spre dreapta.Dupa ploaie am gasit apa la sofer,noroc cu presurile gen tavita...
                          Attached Files

                          Comment


                          • Inseamna ca in curand urmeaza sa intre pe la parbriz...

                            Comment


                            • deci solutia consultati prognoza inainte de a iesi cu masina..sa aveti o husa in permanenta in masina..un colac de salvare ..

                              Comment


                              • Si un hidrofor

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google