Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ploua In Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Si macar dupa ce l-au pus s-a rezolvat ? Poate s-a rezolvat si la tine ca si la adi007 numai temporar. Nasoala situatie oricum

    Comment


    • #62
      Da, nu imi mai intra apa in masina.

      Comment


      • #63
        Cum se mai prezinta problema cu apa ? Tot asa bine este ?
        Poti sa ne faci o poza sa ne indici zona unde s-a aplicat mastic ?

        Comment


        • #64
          LA M INE A INCEPUT PLOAIA SI PE LA USA DIN DREAPTA SPATE ce sa mai, e perfect acum. solutia...autovit

          Comment


          • #65
            Hmmm...nasol. Eu tot nu-mi dau seama pe unde intra apa. Pe la cheder, prin usa. Gabya99 zicea aici ca i s-a rezolvat cu mastic la fetele de usi. Inseamna ca intra apa in usa si se umple locasul si curge in interior ? Ce iar mi se pare mie ciudat, e ca intra si la o simpla ploaie. As intelege daca ar intra la spalatorie ca deh, e jet cu presiune si-si face loc apa (desi nici atunci la masini normale nu trebuie sa intre). In cazul nostru inseamna ca daca noaptea ma duc cu lanterna in masina si proiectez pe marginea usii, ar trebui sa vad pe cer raza
            Cheder, fata de usa, naiba stie, dar intra. Tare mie ca din cauza asta am primit si Floricele pe tavan . Apa a intrat si tot timpul a fost umed in masina (desi circul zilnic cu ea) si s-a creat un mod propice pt mucegai.
            Ce sa zic, ramane de vazut...vorba ta, AutoVit este o solutie

            Comment


            • #66
              floricele am si eu...si abia acum imi dau seama..probabil apa in masina in fata am avut dintotdeauna la un nivel mai scazut..dar atata timp cat astia de la dacia is incapabili si nu pot sa dea un diagnostic(prefer sa cred asta) de unde drq apare apa in masina...ce sa mai zic...eu unu m-am lecuit de dacia ...de pe 3 august, timp in care pana acum am mai sunat inca o data...nu am primit nici un raspuns..sa vedem saptamana ce va sa vina...m-am lamurit de dacia si de WC...niste...XXXXX

              Comment


              • #67
                Am sosit si eu in clubul dotatilor cu floricele pe tavan .....
                Probabil asa sta bine unei fete .... inconjurata de floricele .... haz de necaz ...

                Mentionez ca nu am sesizat (inca...) prezenta apei in masina si nici AC nu am.

                Comment


                • #68
                  Nu am mai avut probleme cu apa, poza nu am, macanicul nu a facut alceva decat sa dea jos fata de usa si sa aplice mastic in locul celui existent (din fabrica) pe tot contrurul fetei de usa. Daca sa umblat pe acolo si ai dat fata de usa este recomandat sa pui un mastic sa nu ai probleme.

                  [IMG]file:///F:/untitled.bmp[/IMG]
                  Am pus si o poza.
                  Last edited by gabya99; 7 August 2011, 07:57. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #69
                    [QUOTE=gabya99;24149]Nu am mai avut probleme cu apa, macanicul nu a facut alceva decat sa dea jos fata de usa si sa aplice mastic in locul celui existent (din fabrica) pe tot contrurul fetei de usa. Daca sa umblat pe acolo si ai dat fata de usa este recomandat sa pui un mastic sa nu ai probleme.


                    Attached Files

                    Comment


                    • #70
                      OK. O sa studiez sa vad acest aspect. Inseamna ca se umple usa de apa si da pe la plasticul dinspre interior. Alta explicatie nu prea am acuma. Trebuie sa caut o surubelnita pt desfacut fata de usa. Daca stie cineva cum ii spune va rog sa ma ajutati.

                      Comment


                      • #71

                        Comment


                        • #72
                          Multumesc. Adevarul e ca trebuia sa stiu la cat am urmarit tutorialele lui crististreulea.

                          Comment


                          • #73
                            @gabya99 ... aia e usa mea, nu? cred ca o sa o dau jos fata usii si curat rahaturile alea de celofane prinse in mastic alb. imi cumpar eu mastic si mi-o repar ca sigur o fac mai bine. vezi ca masticul e solutie provizorie. va reveni apa....stai in garda

                            Comment


                            • #74
                              Nu am avut alta poza si poza ta a mai la indemana, Stiu ca este ceva provizoriu dar alceva nu vad ce as pute face. In servis cand au facut testul cu apa sa vazut clar pe unde curge apa si asta nu din cauza ca ar fi gaurile de scurgere infundate, apa se prelinge pe tijele de deschidere ale usi si se prelinge pe fata de usa pe interior. Daca masticul nu mai exista sau este insuficient sau deteriorat se scurge pe cheder si in masina.

                              Comment


                              • #75
                                Ah, pai asta e intr-un fel o veste buna. Macar o sa stiu de acum de unde e problema. Eu tot credeam ca e de la cheder, mai ales ca au fost colegi la care Dacia le-a schimbat chederul in loc sa le etanseze fata de usa. Au mai fost si altii la care nu le intra apa dar au observat o cantitate de apa in usa. Atunci Torxul & Masticul...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google