Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ploua In Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pai naiba , ca na-am vrut sa se inteleaga in interior. Sa se scurga afara. Si la mine parca sunt niste gaurele in cheder jos. Deocamdata nu am avut probleme cu apa si sper sa nu am.

    Comment


    • #47
      pentru cine a avut pb cu apa in masina pe la usi (stanga sau dreapta spate) - nu s-a remediat daca ati fost in service. doar au mai incetinit putin ca sa zic asa. va reaparea dupa cateva saptamani. la mine asa e. sa va zic una si mai buna: apa care intra prin usa spate stanga- asa ca la mine, ajunge pana sub picioarele soferului. Faza nasoala e ca intre scaune e o mufa care leaga electricele spate cu fata. mufa e direct pe podea. Eu am fost in service la mai mult de o sapt dupa o ploaie mare. in spate la bancheta era uscat. dar in aceeasi sapt cu mine mi-a zis tipul de acolo ca eram a doua masina cu pb asta, dar la prima picase tot ce inseamna electric pe spate - lumini. si au vazut ca apa de acolo face balta sub scaunul soferului si la mufa de care vb. asa ca mie mi-au demontat scaunul fata si au scos zapada aia. sub ea era dezastrui. nu imi venea sa cred. pasla aia era praf mai avea putin si capata miros. era fleasca si baltea serios apa. au scos-o, au stors "la mana"si au bagat la loc. cica daca vreau sa las masina vreo 3-4 zile la uscat . foarte tare. de schimbat nu se poate, ca se poate usca - niste lab..gii. mi s-a luat de masina asta, sincer acum. pana aici. iata poze facute in service ca dovada. reparatii de hambar nu alta. pana si mastic - au pus alb, ca negru nu aveau. Cand le-am spus de pete pe plafon au zis ca e de la AC. NU AM AC...raspuns: ïncercati sa curatati cu cilit bang!!! solutia marelui inginer de garantii. in primele 2 poze aveti placa aia de sub scaunul pasagerului. vedeti cata apa a iesit... in urmatoarele 2 se vede"carpeala". Mi-au decupat folie de celofan si au prins-o de usa cu masticul "white limited edition". cine ghiceste "service"-ul? Desi e mult spus, service
      Attached Files
      Last edited by AG25FLI; 6 June 2011, 22:42.

      Comment


      • #48
        Originally posted by chitic ionut View Post
        sal apropo de plouat in masina, azi am dat jos boxele din spate ca sa le schimb si am vazut ca este apa in usi apa de ploaie; intrebare: e normal sa intre apa in usi ?
        Da este normal. Dar si mai normal ar fi sa se scurga in exteriorul habitaclului prin fantele executate in usa (acele gauri de sub usa), nu sa fie scurse pe cheder si apoi dirijate in interior. Cel putin ... asa este la mine ....
        Oricum s-a rezolvat ... mastic la greu ...

        Comment


        • #49
          No Comment

          Comment


          • #50
            bine ca s-a rezolvat macar o problema mister daniel..

            Comment


            • #51
              Si eu am probleme la fel ca tine AG25FLI, la ambele usi din spate imi curge apa pe langa tabla si fata de usa. Lucrul asta l-am observat ieri cand am spalat masina si am vazut ca sa strans apa pe chederul usi (la ambele usi spate). Cand am turnat apa pe geam am observat ca se scurge pe langa fata de usa, nu mai spun ca o luoase si alarma razna cred din cauza apei.
              Urmeaza sa ma duc in srevis sa vedem cum rectifica defectul fiindca mai are putin si iese din garantie.

              Comment


              • #52
                @gabya99 - ai grija ca pe mine m-au luat cu faze de genul "asa ceva nu am ma vazut... e prima data cand vine cineva cu pb asta, sigur ati umblat la usa si din cauza asta intra acum apa pe la geam ... etc". dupa, au recunoscut ca au mai avut masini asa. insista sa iti schimbe placa de sub scaunul soferului. daca ai airbag lateral , vezi sa nu iti scoata mufa din scaun daca vor sa il scoata! te rog incearca sa faci si poze cu "solutia". poate facem schimb de experienta cu colegii lor bucuresteni. sper sa se rezolve la tine, ca la mine si acum e balta acolo.

                Comment


                • #53
                  Nu am airbag lateral fiind sandero prima versiune. La mine sa umblat la fetele de usa cand sa montat inchiderea, alarma si sistemul audio, bine in servis autorizat dacia la poliserv.
                  La sfarsitul saptamani viitoare ma voi duce in servis fiindca trebuie sa fac si revizia de trei ani si am sa le spun problema, oricum va voi tine la curent cu amanunte si sper sa nu am probleme. (bine asta ramane de vazut.)

                  Comment


                  • #54
                    Daca ploua in usa parerea mea este ca chederul exterior este prost si nu sta lipit de geam. Probabil ca ar fi bine sa se chimbe el.

                    Comment


                    • #55
                      Cand ajung in servis o sa cer sa il schimbe, cu toate ca nu cred ca este de la el. Apa este normal sa se scurga prin gaurile din usa nu pe langa panoul si tabla.

                      Comment


                      • #56
                        nu e chederul. e o problema cu fata aia de usa cred. oricum e proiectat airea geamul spate cu fierul ala intre geamul care culiseaza si partea fixa. am impresia ca si ala conduce apa aiurea. nici nu mai stiu. nu mai caut demult scuze pentru masina asta . e ieftina si atat. de ce tacane motorul in sarcina? de ce atinge stergatorul capota? de ce mucegaieste plafonul dupa doar 1 an jumate? de ce scartaie centura, bordul, usile in interior? de ce ploua in masina? de ce ...? asa. de ce nu? e masina anului 2009 in RO )

                        Comment


                        • #57
                          Minunea nu a tinut decat cateva saptamani , iar imi intra apa in masina!!!
                          Sunt curios ce vor face de data asta cei de la service.

                          Comment


                          • #58
                            pai nu e greu de ghicit..iti face acelasi lucru..si poate or avea noroc de data asta...la cat de seriosi sunt..

                            Comment


                            • #59
                              si meganul bicorp avea aceasi problema cu ploaia.

                              Comment


                              • #60
                                Astazi am avut o vizita la servis, pentru a-mi rezolva problema cu infiltratiile de apa la usile din spate. Toata operatiunea a constat in etansarea fetelor de usi (masticul nu mai exista) cu mastic de etansare pe care culmea a trebuit sa il cumpar eu chiar daca masina este in garantie. Prima oara am refuzat sa il platesc fiindca masina este in garantie dar fiindca riscam sa imi pierd ziua in servis l-am cumparat.
                                Pot spune ca nu mai vreau sa aud de garantie, m-am lecuit prefer sa ma ocup eu de masina de tot ce tine de mecanica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google