Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ploua In Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    asa a ajuns sandelul un rahat in ploaie! avea el hibe, dar asta cu apa chiar e de cacao. e de evul mediu. vad ca si chitziman e cu poze de sub mocheta soferului am pus si eu! de cateva luni tot spun asta. de cand e topicul asta. partea mai aiurea e ca intre scaunele de pe stanga, in dreptul montantului C sub mocheta e o conexiune electrica importanta - tot ce inseamna electric spate. aia sta in balta mereu. pana face scurt. mi s-a luat pana peste cap

    Comment


    • #77
      Dupa ploaia de ieri, dimineata cand am deschis usile din spate, amandoua colectasera apa in zona marcata in imagine. Am observat acuma ca am aceeasi problema la ambele usi nu numai la stanga cum credeam pana acuma. Ce am observat insa apasand pe fata de usa, este ca in zona marcata cu rosu in imaginea cu usa (apropo, multumesc AG25FLI pt poza) se simte ca se misca plasticul si ca nu e fixat pe tabla usii. In zonele marcate cu verde pot apasa si nu se deslipeste de la tabla. Deci inca o data este clar ca problema vine de fata de usa nu de la cheder. Va trebui sa o dau jos si sa o lipesc pe tot circuitul.
      Attached Files

      Comment


      • #78
        ma nene a innebunit lupu'...acum 5 minute am venit de la servici si am deschis usa dreapta..sa ma uit asa de control..si ce vad...chederu ud in partea de jos spre stalpu masinii si putina apa pe pres in interior ,...culmea ca a plouat azi pe aici in jet..nu am mai vazut apa pana acum...

        raportat la poza de mai sus in partea verde jos..si am vazut ca si usa era uda in partea de sub linia verde....drq asta mai lipsea acum..imi pare rau ca nu mi-am dat seama sa fac o mica foto...

        Comment


        • #79
          Welcome to the Club, Sandero Club

          Comment


          • #80
            am niste draci momentan...

            bun...voi ascultati muzica tare..adica volumul peste 30 in masina ?..ca parca vad ca asa o sa zica dacotecu
            Last edited by chitziman; 10 August 2011, 16:27. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #81
              Da, probabil. Eu oricum ma gandesc sa fac reparatia personal. Unu la mana pt ca oricum mi-ar lua foarte mult sa-i conving pe cei de la Dacia ce si unde sa faca. Doi la mana pt ca la cum sta treaba sigur peste 1-2 ani va trebui sa o fac din nou asa ca mai bine ma apuc de pe acuma. La tine problema cu AC-ul e mai delicata si-ti trebuie nervi de otel sa te apuci tu sa dai tot jos, sau sa ai nebunia lui crististreulea

              Comment


              • #82
                mai baieti, ce sa zic....eu am sesizat demult. poate multi ziceau ca am eu ceva...) e masina de vina ....azi a plouat bine, mocheta e iar uda toata. ce sa mai zici. mie mi s-a spus ca am pb asta din mai multe motive: prima data au dat-o ca am pus difuzoare pe spate si ala care le-a pus e mester prost ca a tras fire aiurea pe care se prelingea apa... . dupa ce le-am spus ca am factura cu montaj la ei in service...au intors-o. e de la inchiderea centralizata montata de alt mester. prost si ala. am zis ca am inchidere pe toate 4 usile si nu doar pe stanga. ... liniste. pana la urma au dat-o ca nu trebuia eu sa desfac fata de usa pentru nimic. de ce imi trebuia mie difuzor spate si inchidere centralizata? Dar de ce mi-a trebuit dacie????

                Comment


                • #83
                  Originally posted by AG25FLI View Post
                  Dar de ce mi-a trebuit dacie????
                  Hopaaaa....hmm this is new

                  ps. adevarul e ca doar daciile Ph1 au fost reusite (mai putin partea cu rugina) de cand cu Sandero si Logan Ph2...tot ce produce dacia e praf....culmea e insa ca lumea vine aici pe forum, citeste..si totusi cumpara...noi macar avem scuza ca atunci cand am luat Sandero ne-am ghidat dupa fiabilitatea Logan Ph1 (eu unul asa am facut)
                  Last edited by bunicuta; 10 August 2011, 19:59.

                  Comment


                  • #84
                    salutare!
                    am intrat in clubul purtatorilor de apa !!!
                    in stanga spate, zona stiuta de colectare (in apropierea ornamentului stalp mijloc).
                    Am studiat, am cercetat si am vazut ca panoul este dezlipit in zona marcata cu rosu, ca si la Goan

                    multumim pentru poza, FLY
                    Deci problema tipica Dacia Sandero, baietii puneau mastic in asa fel incat in zonele descrise de noi, in timp, se dezlipea.
                    Solutia, mastic&torx!
                    INSA ma ingrijoreaza faptul ca la AG25FLY nu se rezolva si el s'a chinuit in toate felurile...
                    Cred ca o sa avem aceeasi soarta !
                    sa nu va inchipuiti ca este singura problema pe care o am, nu:
                    • unghi de cadere prost pe dreapta fata fara ca masina sa fi fost vreodata lovita
                    • floricele pe tavan in spate
                    • scartait de scaun si/sau centura
                    • stropitorile de parbriz care se infunda din cand in cand
                    • volan decojit in partea superioara

                    si nu ma mai gandesc ca ma enervez tare !
                    Insa trebuie sa remarc ca sunt foarte multumit de consum. Este singurul lucru care ma tine in viata. Si de performantele dinamice multumitoare pentru un cetatean ca mine !
                    Last edited by michi; 11 August 2011, 09:25.

                    Comment


                    • #85
                      Chestia cu apa pe la fata de usa se pare ca este o problema de proiectare. Nu contest ca nu a fost lipit plasticul bine cu mastic de tabla, dar se pare ca in timp cedeaza. Probabil ca momentul cedarii este direct proportional cu uzura usilor. Eu personal deschid usa din spate zilnic, pt ca pe bancheta din spate imi las unele lucruri.
                      Eu sper totusi ca varianta cu mastic sa fie solutia, chiar daca va trebui o data pe an sa repet procedura. Sincer alta solutie nu cred ca este (decat cea amintita mult mai sus cu AutoVit )

                      Comment


                      • #86
                        ma la faza cu unghiu de cadere te aprob si la mine e o diferenta...adica era pe rosu..pe calcu lu ala scria stanga...acu spanac..nu stiu care stanga,,..dar cauciucu pe dreapta la exterior e putin mai tocit decat pe stanga

                        Comment


                        • #87
                          @bunicuta : si eu tot din motivul ala mi-am luat sandero. stiam ca loganul 1 era cat de cat ok. am cumparat in sept 2009. inca nu aparusera discutii cu problemele astea. dar am vazut ca au scazut vanzarile pe sandero. citisem pe undeva ca tocmai sandaua ii trage in jos pe saracii astia .acum ma bucur. nu ca nu sunt patriot, chiar sunt argesean, dar la nesimtirea ce zace in wc...si in dacia. merita.

                          @ michi: cumparam mastic si poate la urmatoarea intalnire punem si de-o reparatie ad-hoc, in grup
                          Last edited by AG25FLI; 11 August 2011, 21:12. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #88
                            dupa ploaia de azi-noapte nu am gasit apa...deci ...

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by chitziman View Post
                              dupa ploaia de azi-noapte nu am gasit apa...deci ...
                              Interesant...

                              Comment


                              • #90
                                ...si mai interesant e ca am fost sa spal masina ..la o benzinarie singur si am insistat si nimic nu a intrat strop de apa..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google