Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ploua In Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai da nu am mai vazut sa intre ...am mai incercat ceva..bine o sa incerc cand o sa fie ploaie..am pregatit 2 bucati de folie care o sa le bag intre cheder si mocheta ...sa pice pe pres..sa vad clar..atunci..cat pica..
    ideea cu gaurile a venit dupa vreo 3 beri )

    Comment


    • dar dupa 3 beri nu ti-ai dat seama ca la 120 km pe autostrada va suiera in masina ca si cum nu ai avea chedere?
      -fara-

      Comment


      • lasa ma ca piticii greierii is demult morti datorita muzicii..tare

        Comment


        • de unde muzica tare cu bebelu in masina?
          -fara-

          Comment


          • ma stii cum doarme in masina? rupe...

            Comment


            • In week-end-ul acesta am ciupit-o si eu la chedere. Merci inca o data chitziman de idee. La Cluj se cam anunta ploi asa ca astept sa vad cum se comporta in zilele ce urmeaza.

              Comment


              • ma bucur ca am putut fi de ajutor

                Comment


                • Problema este rezolvata, dar cam pe jumatate. Apa tot este in masina, chiar daca nu curge in interior pe covorase, dar este deasupra chederului. Cand e putin mai rece afara si ploua, geamurile din spate se aburesc. Sunt convins ca de la atata umezeala o sa am alte floricelele pe tavan. Sunt curios cat de bocna o sa-mi gasesc chederele la iarna, cand o sa intre apa in ele dar nu o sa se scurga si peste noapte or sa inghete. Tu ai trecut iarna asa cu ele aerisite ? Ma gandesc ca daca as putea cumva prelungi fata de usa (plasticul) cu ceva banda sa curga apa direct jos, nu peste cheder s-ar rezolva problema. Numai ca nu stiu ce banda si cum as putea fixa eu asa ceva.

                  Comment


                  • inca nu am trecut iarna ..iarna dau pe chedere cu silicon special..deci nu prea ar avea cum sa inghete

                    Comment


                    • Originally posted by megyes raul View Post
                      Eu am o usa ce nu se inchide bine de noua(sta mai inafara), dar d-aia nici o picatura de apa nu am gasit in masina in un an si o zi.Ce este drept, masina are garaj, iar pe borduri nu prea o parchez ca sa stea inclinata, favorizand curgerea apei inspre interior.
                      Si am vorbit prea repede... Evident ca intra apa in masina pe la usa dreapta-spate cand masina sta inclinata pe o parte.. Am patit-o odata, in primavara, cand am lasat masina in curte in timpul unei ploi(a intrat destul de putina apa). Bine ca am garaj si sunt obisnuit cu apa in masina(in 1310 se aduna apa in fata la fiecare ploaie), altfel faceam urat...
                      Chiar in timpul acelei ploi i-am facut si poze masinii, parca presimtind ca voi ramane cu o amintire de atunci...
                      Totusi sper sa nu gasesc vreodata atata apa in masina asta ca in 1310(ultima poza)...
                      Attached Files

                      Comment


                      • aa pai e clar las-o mai mult in ploaie si vorbim dupa

                        Comment


                        • Mai baieti voi ma puneti pe ganduri - eu pana acum nu am vazut strop de apa in Sandel`, fie vara, fie iarna, fie ploaie torentiala sau ploaie care dureaza 2 zile.

                          Tinand cont de comentariile voastre chiar o sa urmaresc asta.

                          Comment


                          • Asa am zis si eu cand am citit prima data thread-ul asta. Apoi am urmarit si apoi m-am inscris si eu in clubul celor cu apa in masina. Nu stiu, poate ca la alte variante au pus mai mult mastic, poate folosesc/trantesc eu usile mai tare si mai des, ideea este ca intra si inca la ambele. Ce INCA nu am experimentat este apa intrata la usile din fata, dar la cum sta treaba, in curand pe ecrane. Acuma de constatat am constatat, de remediat am incercat, problema este ca persista si nu mai stiu ce sa-i fac. Ce inginerie sa mai incerc, sa nu stea apa. Pana acuma cea mai buna solutie promovata de multi a fost VANZAREA. Eu insa mai am rabdare

                            Comment


                            • O solutie trebuie sa existe - doar este Dacie nu limuzina de lux.

                              Voi analiza si ma voi uita sa vad ce se intampla la ploaie - ca si prima ideea care imi vine in cap este sa pun cheder de cauciuc care se lipeste; se mai foloseste si la geamuri daca stiti despre ce este vorba.

                              Revin cu mai multe pareri dupa prima ploaie

                              Comment


                              • Asa ma gandesc si eu ca trebuie sa existe o solutie nu mai nu stiu care, inca nu am gasit-o. Am operat insa o modificare, cea descrisa de chitziman, ca am ciupit chederul sa nu treaca de el inauntru sa curga jos, insa ramane problema inghetului si tot este apa in interior deci umezeala deci abur, mucegai etc. Se poate monta cheder, dar problema este ca fata de usa nu este fixa pe tabla, are numai niste cleme dar nu strang ca si un surub, ci doar fac o anumita presiune. Cand inchizi si deschizi usa, plasticul se misca si deci apa fuge pe unde apuca. Poate lipita cu ceva prenandez sau ceva mai tare, insa tot nu as merge pe asa ceva definitiv, ca daca ai ceva probleme la usa/macara trebuie sa-ti strici lucrarea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google