Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ploua In Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A mai rezolvat cineva,in legatura cu aceasta problema?

    Comment


    • Din pacate nu am mai facut nimic de la ciupeala. Poate daca da caldura sa mai desfac sa mai incerc, numai ca mi s-a cam acrit.

      Comment


      • Salut !
        Dupa interventia din noiembrie, cea in care a fost montata folia,
        apa nu a mai intrat.
        Au trecut 4 luni si cateva ploi bune in aceasta iarna si locul a ramas perfect uscat.
        Acum om vedea cu ploile de primavara.
        Drumuri bune va doresc.

        Comment


        • Si mie imi ploua in masina, dupa ploaia de la inceputul lunii asteia care a tinut mai bine de 2 zile, pe langa faptul ca am acumulat apa la greu in usile din spate am mai constatat ca mocheta din spate in dreptul usilor mustea de apa, desi am covorase din cauciuc cu margine (erau ude si acestea). Am scos acele mici dopuri din cauciuc de sub usile din spate (care sunt cate doua la fiecare usa) si apa s-a scurs. Dar nu sunt convins ca problema e de acolo...la usile din fata nu am acele dopuri din cauciuc, e cate un orificiu pe unde se curge apa. Interesant sau nu, in usile din fata nu mi se acumuleaza apa. O fi de la chedere nu stiu...cei din service mi-au spus ca trebuia sa vin la ei chiar atunci ca sa vada de unde e problema..O sa scot de tot acele dopuri de sub usile din spate sa vad ce se intampla.

          Comment


          • Poate dopurile sunt sa le scoti cand e plina cu apa sa curga. Ca la cada. :-)

            Comment


            • Acum 2 ani am demontat fetele de usi de la usile spate si am aplicat mastic in zonele in care lipsea. Problema nu s-a rezolvat in totalitate, dupa cate o ploaie mai puternica mai gasesc apa pe presurile spate dar in cantitate redusa. Inainte de aplicarea masticului dupa fiecare ploaie gaseam apa pe presurile spate (in special dreapta). Dopurile obturatoare de cauciuc le-am scos de mult pentru evacuarea apei.

              Cu speranta ca intr-o zi se va descoperi cauza si remediul acestei probleme va doresc multi km fara probleme!

              Comment


              • Va salut,aceasta problema cu apa am avut-o si eu dupa ce masina a fost intr-un service bun din Pitesti,masina a stat o saptamana in reparatie si cand au terminat de reparat au uitat s-a puna mastic si niste doape pe fetele de usi de pe partea stanga unde au lucrat,dupa un an am observat ca se infiltra apa in masina dupa ploaie,am mers la acel service unde a fost masina la reparat si am spus ce s-a reparat la masina evident din vina lor,mentionez ca pana s-a am interventie din partea lor nu am avut problema cu apa in masina,au bagat datele masinii in baza de date si au vazut ca s-a lucrat la ia,au recunoscut gresala si au remediat problema.De atunci nu m-ai am probleme cu apa.

                Comment


                • Eu am scos dopurile acelea de scurgere de la usile din spate(doar cele dinspre balama) , iar de atunci nu am mai avut deloc probleme cu apa in masina(nici inainte nu aveam foarte mari avand in vedere ca masina mea sta mai mult in garaj).

                  Comment


                  • Am scos azi definitiv acele garnituri cu orificii de scurgere de la usile din spate. Erau pline de noroi. La fel si la usile din fata (unde numai cate o scurgere avea acea garnitura din cauciuc). Le-am aruncat. O sa vad cum se comporta acum, daca mai intra apa.. Sper sa nu fie mai rau, ma gandesc ca ele au fost puse cu un scop acolo, dar daca se infunda cu noroi nu cred ca mai pot fi utile la ceva.

                    Comment


                    • Chestia asta cu plouatul in masina se intampla de la inceput de cand e masina noua sau dupa un nr de ani?

                      Ca sa stiu ce ma asteapta ...

                      Comment


                      • E de la inceput, dar te prinzi mai tarziu.. ;)

                        Comment


                        • Eu pana acuma nu am apa in masina, m-as fi prins - ma prind repede :-)

                          Comment


                          • Astept sa vad prima usa spate de Sandero2 desfacuta. Pana atunci, urmaresc METEO

                            Comment


                            • Am vazut usa de sandero 2 desfacuta. Nu fi suparat, nu vom ramane singurii cu problema asta.

                              Comment


                              • Ok, m-am linistit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google