Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Problema cu apa!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Spanu View Post
    =)) asta scria si la inceputul threadului. deci citeste primele2 pagini!!!
    Am citit primele 2 pagini, dar ne eram lamurit daca face sa nu parte din stocul ala.
    TheOne, sper sa termini cu problema asta la Sandel si altele sa nu mai ai. Bine ca nu face parte din stocul ala, ca apoi cine stie cu ce te mai trezeai.
    Scuzati absenta indelungata. I'm back

    Comment


    • #62
      ceva s-a intamplat cu masina aia, nu poate sa crape din senin.

      Comment


      • #63
        Pai vicii ascunse nu are...ca doar am reparat-o.

        Comment


        • #64
          TheOne, mai am o idee: o donezi celor de la Mythbusters sa o distruga ei in final. Iti dai seama ca ar fi o masina unicata la ei?
          Scuzati absenta indelungata. I'm back

          Comment


          • #65
            stii am si eu o idee. nu imidoanti mie 7000 de euro. iti dai seama ca ar fi o ocazie unica. nimeni nu mi-a donat nimic mie. si sincer ma multumesc cu 7000 de euro
            -fara-

            Comment


            • #66
              spanule, nu am marunt. Cu 100000 euro te multumesti?
              Scuzati absenta indelungata. I'm back

              Comment


              • #67
                nu ii vreau frate....ca nu stiu sa ii numar. sau daca ma apuc si pierd numaratoarea ma enervez si imi plesneste un vas la creier si mor. deci nu ii vreau.
                noi glumim si saracul om nu stie ce sa faca cu masina!!!
                -fara-

                Comment


                • #68
                  O pune in vid si nu se mai intampla nimic cu ea.
                  Scuzati absenta indelungata. I'm back

                  Comment


                  • #69
                    Salut
                    Din curiozitate m-am uitat si eu la problemele voastre si se pare ca sunt aceleasi care sunt si la logan, si eu am avut aceeasi problema cu intratul apei pe la o usa ,am fost la service si mi-a schimbat chederul dar degeaba pana la urma m-am saturat sa ma mai plimb pe la ei si mam apucat sa o repar eu. Problema era de la masticul de cu care este lipita fata de usa,adica era o portiune unde nu era lipit de usa in partea de jos si atunci cand ploua mai tare apa care intra in usa mai sarea si pe int. fetei de usa si asa imi ajungea ap pe cheder in int. masinii, asa ca sfatul meu este sa dati fata de usa jos (cea pe la care intra apa) si sa-i mai aplicati un strat de mastic, nu va mai pierdeti vremea pe la service ca aia mai rau le strica. (accest sfat mi-a fost dat de cineva care lucreaza la Mioveni).

                    Comment


                    • #70
                      La TheOne s-a gasit problema dar nu este multumit de reparatii dar mai era cineva, parca tataieb12 care a zis ca ii intra apa pe la o usa.

                      Comment


                      • #71
                        am rezolvat si eu problema cu apa dar nu la concesionar care a mutat putin chederu , adica l-a dat jos si l-au montat pe mijlocul portiuni unde se strangea apa , chederul prin presare se desfacea putin si asa apa se scurgea . problema era alta - cand au montat inchiderea cablul fiind putin mai lung si ca sa-l fixeze bine au facut un picurator intre portiera si fata de usa ,asta am descoperit eu dupa ce am dat fata de usa jos in parcare am dat doi dumnezei am schimbat pozitia cablului si acum este ok

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by TheOne View Post
                          Pai da...sunt foarte dezamagit.Toata ziua numa la ea ma gandesc.Nici la prietena mea nu ma gandesc atata.Eu ma tem sa nu se intample ceva in timp dupa ce o repar...adica sa rugineasca sau stiu eu ce sa se intample.In rest merge bine si sper sa nu mai am probleme cu ea.Am scos cel mai bun consum pana acuma in afara 5.7 l.
                          iti zic eu ce sa faci...schimba masina....ca si asa nu merita banii aia

                          Comment


                          • #73
                            Nu demonstrezi absolut nimic, poate cel mult lipsa de caracter.

                            Comment


                            • #74
                              Masina n-am s-o schimb, cel putin nu inca, pana cand iese din garantie o tin sigur, cred, desi am mai avut probleme cu ea...dar asta e.Nu pot fi toti norocosi/bucurosi.

                              Comment


                              • #75
                                TheOne, schimb-o ca poate o sa mai ai si alte probleme pana iese din garantie. Iti iei alt Sandero sau noul Ford Fiesta.
                                Scuzati absenta indelungata. I'm back

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google