Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Problema cu apa!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La el deja ar fi al doilea pas. Incearca si cu un mail la Vocea Clientului. Prezinta-le situatia si vezi ce zic.

    Comment


    • #17
      Mail la VC...raspunsul scris poate fi o proba in cazul in care situatia se complica.

      Sa inteleg ca dupa reparatie ti-au uscat mocheta si acum e uda iar?...adica ma gandesc ca este posibil sa nu se fi uscat in totalitate...avand in vedere ca pasla aia de sub mocheta din porbagaj e cam dificil de uscat.
      Bafta!

      Comment


      • #18
        Originally posted by yr-zbg View Post
        Mail la VC...raspunsul scris poate fi o proba in cazul in care situatia se complica.

        Sa inteleg ca dupa reparatie ti-au uscat mocheta si acum e uda iar?...adica ma gandesc ca este posibil sa nu se fi uscat in totalitate...avand in vedere ca pasla aia de sub mocheta din porbagaj e cam dificil de uscat.
        Pai nu mi-au uscat-o ei ca am uscat-o eu si stiu sigur ca s-a uscat.
        Oare sa astept pana vin ploile ca sa ma conving si sa le pot arata celor de la service?

        Comment


        • #19
          sa o duci la spalatorie nu mai astepta ploile-are acelasi efect

          Comment


          • #20
            Nu mai are rost sa va spun ce am facut in zilele astea de cand nu am mai raspuns pt ca numai eu stiu cate telefoane am dat la VC si cat am umblat la service.
            Am sa va arat doar care era problema, o fisura(crepatura) si o gaura in tabla.
            Prima poza arata locul unde se afla iar ultimele 2 gaura.
            Am refuzat sa ne-o repare,deocamdata, si le-am solicitat sa ne-o schimbe, raspunsul lor a fost "Momentan doar atat va poate oferi firma Dacia".
            Acum eu ma tem sa nu fie afectata tabla, sau in timp sa o afecteze rugina pt ca totusi de atata timp sa tot intre apa...am vazut si la logan ce probleme avea cu rugina si cum sunt rezolvate in service acestea.
            Astept si de la voi sfaturi, ce sa mai fac ca sa rezolv pt ca eu nu mai stiu.
            Attached Files

            Comment


            • #21
              the one,sa nu fi avut tu ghinionul sa ai una din daciile sandero care se aflau in acel tir care din pacate s-a rasturnat inainte de a intra in vama (S-A INTAMPLAT PRIN AGUST PE SFARSITUL LUNI)cred ca cei de la dacia au cred tupeul de a fi reparat acele sandeluri si sa le puna spre vanzare la noi in tara.afirm aceste lucruri ca din cate am vazut in pozele tale ,sandelul tau parca ar fi suferit reparatie acolo unde ii crepatura aceea.

              Comment


              • #22
                In ambele locuri (si crapatura si gaura de care zici) e mastic. S-a crapat masticul.

                Comment


                • #23
                  Deci pot sta linistit ca tabla nu are nimic?
                  Dar totusi...apa a intrat prin tabla, nu?Nu poate fi afectata in timp?Mai ales ca acolo pe interiorul aripii nu am avut cum sa o usc.
                  Masina am primit-o la inceputul lui august...deci nu poate face parte din cele rasturnate.

                  Comment


                  • #24
                    Eu daca as avea o masina cumparata de noua in care mi-ar intra apa, as merge la dealer si as cere sa-mi dea alta sau banii inapoi, as apela si Vocea Clientului, daca nu s-ar rezolva problema, as depune scurt pangere la OPC si ANPC, si in ultima instanta as da in judecata Dacia.
                    Este inadmisibil sa-ti ploua in masina. Si sa nu cumva sa aud comentarii de genul: asta e, la banii astia, o masina low bugdet, cat dai atata face...

                    Comment


                    • #25
                      bunicuta sincer nu cred ca ar spune cineva asa ceva.... poate cei din "top 300"

                      Comment


                      • #26
                        Unde low budget!Ati vazut cat costa una noua laureate?Eu am 1.4 MPI si am dat 335 de milioane pe ea.Dar el,ca am inteles ca e de 1.6.
                        Lucrurile se mai schimba,oamenii NU!

                        Comment


                        • #27
                          Banii inapoi nu ii poate primi, in niciun caz. I se repara neregulile, i se schimba caroseria, motorul, cutia de viteze, daca ar avea probleme (am zis in extremis), dar banii inapoi nu se dau.

                          Comment


                          • #28
                            Repet, eu personal daca as avea o astfel de problema as cere sa mi se dea alta masina noua, daca nu, as da in judecata Dacia.
                            Stefan, daca ar fi sa fie cum spui tu, atunci in situatia asta i-as pune sa-mi schimbe bancheta spate cu una noua, si sa-mi recaroseze masina in partea spate. Cine-mi garanteaza ca masina nu rugineste, si mai rau, ca nu va mirosi in masina ?

                            Comment


                            • #29
                              Daca-i dau in judecata as avea sanse sa castig procesu'?

                              Comment


                              • #30
                                Cei de la dacia ce au zis ? oricum din pozele alea, din punctul meu de vedere, produsul nu corespunde specificatiilor, prin urmare, daca nu-ti dau banii inapoi si nici nu vor sa-ti dea alta bancheta spate plus retratarea caroseriei anti coroziune, eu zic ca poti castiga in instanta.
                                Oricum, masina ca o voi lua, fie de va fi Sandero sau alta marca, inainte de a o cumpara, merg cu ea la spalatorie, plus ca stau langa ea si 5 ore de e nevoie si verific fiecare surub, la cea mai mica urma de rugina, sau neregula, o refuz, inainte de a achita suma integrala.

                                ps. inainte de a-i da in judecata, da telefon la VC si inregistreaza convorbirea, cu acordul dat verbal al celui cu care vorbesti, si mergi la dealer la service si spunele sa-ti schimbe bancheta spate si sa-ti trateze maisna anticoroziune in zona aia, daca nu vor, atunci cu aceste dovezi poti intenta proces.
                                Last edited by bunicuta; 30 November 2008, 19:18.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google