Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Problema cu apa!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema cu apa!!

    Sal all.Sunt nou pe acest forum.Acesta este primul meu post.

    Am si eu un Sandero Laureate, 1.6 mpi de 2 luni si ceva...Totul a fost bine si frumos pana ieri cand a plouat toata ziua iar sora mea care ocupa un loc din spate observa ca este uda bancheta.Pun mana si eu si da...este uda.Ma uit in portbagaj si in dreapta...din nou apa.O las pana dimineata...si azi...vad pe jos in spate o balta de apa si bancheta si mai uda, sub ea ud, in portbagaj sub mocheta ud.Am fost azi la Dacia cu ea si i-au facut poze ca sa le trimita la pitesti pt ca cei de acolo sa le spuna ce sa faca si ca sa isi noteze problema.Ma suna cei de la service si imi spune sa vin miercuri la ora 14:00 sa imi regleze faru'...eu ma gandesc ca s-a referit la stopul de pe spate.Astept oricum pana miercuri...iar masina am acoperit-o cu un nylon ca sa nu mai intre apa.Sper sa nu mi-l fure tiganii sau cineva sa il dea jos din batjocura.
    Imi pare foarte rau pt masina...deoarece imi place f mult si este si prima masina.

    Ati mai avut problema asta careva, sau ati auzit de asa ceva?
    Oare de la ce sa fie problema?
    Asa sunt de suparat ca totusi este o masina noua...si a fost multi bani.

  • #2
    Salut

    E pacat ceea ce ti se intapla mai ales ca este o masina noua si mai este si prima ta masina (cred ca esti dezamagit de ea, dar bine ca nu este ceva foarte grav )
    S-a discutat pe forum despre unele probleme la primul lot nu stiu cat de adevarat este. Dar a mea face parte din primul lot si nu am avut pana acum nici o problema cu ea.
    Citeste AICI

    Comment


    • #3
      Eu am luat-o pe 19 august. Nu stiu daca e din "primul lot". Oricum, nu am observat sa intre apa. Sunt sigur ca e un caz izolat si in mod sigur vor rezolva problema. Cel mai probabil e un cheder.

      Comment


      • #4
        Pai da...sunt foarte dezamagit.Toata ziua numa la ea ma gandesc.Nici la prietena mea nu ma gandesc atata.Eu ma tem sa nu se intample ceva in timp dupa ce o repar...adica sa rugineasca sau stiu eu ce sa se intample.In rest merge bine si sper sa nu mai am probleme cu ea.Am scos cel mai bun consum pana acuma in afara 5.7 l.

        Comment


        • #5
          Lasati cu primul lot, am masina din primul lot sau cel putin asa cred, pe 27 Iunie a iesit din fabricatie, dimpotriva cred ca la primele masini s-a lucrat cu mai multa grija. Sunt foarte multumit, nu am avut nici cea mai mica problema cu ea, singurul lucru deranjant a fost acceleratia prea slaba, dar m-am obisnuit. Probleme sunt ca la orice masina de pe piata de la cea mai ieftina pana la cea mai scumpa. De obicei posteaza cei cu probleme si foarte bine fac numai ca, rezolvarea acestor probleme ridicate sunt la service iar service-urile Dacia sunt sub orice critica. Daca era o masina din alta tara sau alt continent era de inteles dar nu poti venii cu masina romaneasca si sa fi programat peste o saptamana, o luna, doua. Se poate intampla si acest lucru dar asigura omului o alta masina pentru a-si face treaba intre timp, pentru ca nu si-a luat masina sa o tina in fata blocului sau in service. Treaba aceasta cu service-urile o cunosc de ceva timp, cand am mers cu vechea dacie la prima revizie trebuia schimbata platina pentru o defectiune din fabricatie a delcoului, bineinteles nu aveau platina, nu si-au pus problema de ce la 1000 de km s-a uzat platina, m-au trimis sa cumpar platina de la un magazin de vis-a-vis care bineinteles era tot al lor, iar problema mi-a depistato la intoarcerea acasa un vecin care era mecanic auto. Cred ca aici, pe acest forum trebuie facut ceva pentru a responsabiliza aceste service-uri. Cred ca, ar fi mai responsabili stiind ca exista o asociatie care pentru orice problema nerezolvata ar fi trimisi in judecata.

          Comment


          • #6
            Si acum inca este foarte uda mocheta de pe jos si in portbagaj la fel deoarece sub mocheta mai este un material care absoarbe apa si nu stiu cum sa fac sa se usuce cat mai repede si mai bine.Ma tem ca pe viitor sa nu am probleme cu rugina din cauza asta.

            Dati-mi ceva idei sau sfaturi ce sa fac va rog ca sunt disperat si pana maine cand SPER sa mi-o faca mai este.

            Comment


            • #7
              stai linistit nu te mai stresa,pune aspiratorul pe ea si se rezolva nu in totalitate (uscatul mochetei)

              Comment


              • #8
                Vezi ca daca aspiratorul este alimentat la 220v s-ar putea sa nu mai vezi masina reparata. Pune niste carpe uscate si apasa cu putere pe ele, lasa usile si portbagajul deschise pentru ca va prinde un miros greu.

                Comment


                • #9
                  Azi am lasat usile deschise cam o ora si s-a mai uscat ca am facut cumva sa intre aerul pe sub mocheta din portbagaj.Mai erau unele locuri unde era uda...dapai nu am mai avut rabdare sa stau cu ea.Maine o sa le zic celor de la Dacia sa mi-o usuce cumva.

                  Nu cita postul anterior
                  Last edited by Stefan; 8 October 2008, 08:07.

                  Comment


                  • #10
                    Alta problema cu apa

                    Pana ieri am avut deflectoare de aer, atat pe usile din fata, cat si pe cele din spate. Am spalat pana acum masina de 2 ori, o data la spalatorie si o data personal, cu furtunul. De fiecare data mi-a intrat apa in masina atunci cand jetul de apa era orientat de jos in sus, intre deflectoare si sticla geamurilor. Am sunat la Vocea Clientului, iar ei mi-au spus sa ma adresez dealer-ului care mi le-a montat. Aici au verificat, s-au convins ca am dreptate si mi-au spus ca nu pot rezolva problema. Prin urmare am solicitat demontarea lor si returnarea banilor platiti pe ele. Au fost de acord, e drept ca nu cu foarte multa bucurie.
                    Mama proştilor este mereu gravidă!

                    Comment


                    • #11
                      OK, dar nu trebuia sa faci un topic diferit, daca exista deja asta. Sa inteleg ca ei nu testeaza accesoriile alea inainte sa le scoata la vanzare?

                      Comment


                      • #12
                        Poate ca au testat deflectoarele, dar numai cu jet de apa de sus in jos, nu si viceversa. Apa patrunde in habitaclu pentru ca intre sticla geamului si plasticul deflectorului ramane un mic spatiu determinat de clemele de prindere a deflectorului in chederul geamului. Ca sa nu mai intre apa, ar trebui ca acele cleme sa fie pe de-aintregul macar pe toata suprafata de contact cu sticla geamului, daca nu chiar si pe partea cealalta.
                        Mama proştilor este mereu gravidă!

                        Comment


                        • #13
                          La mine s-a rezolvat problema...sper...o sa ma conving cand o sa vina ploile.Mi-au schimbat garnitura de la stop.Au spus ca problema asta au mai avut-o mai multe Sandero-uri.
                          Aveti grija sa va verificati presiunea din pneuri!!!! Eu am avut 3 atmosfere!!!! in fiecare roata si trebuia sa am 2 atm pe fata si 2.2 pe spate.

                          Comment


                          • #14
                            Si totusi...problema persista inca.Am observat ca inca este tot uda mocheta din portbagaj, in coltul unde intra apa ceea ce ma duce la concluzia ca nu garnitura a fost de vina.Voi ce spuneti, cum sa procedez?
                            1) Sa ma duc din nou la service sa le spun?
                            2) Sa dau un mail la Vocea Clientului si sa le spun despre problema si sa imi spuna ei ce sa fac?
                            3) Altfel?

                            Comment


                            • #15
                              Primul pas ar fi sa mergi in service.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google