Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cauciucuri iarna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum 2 saptamani cand am fost la revizie era o doamna cu un Logan chel acolo si voia sa-si echipeze autoturismul cu anvelope de iarna Motrio.Montajul si echilibratul a fost aproape gratis(a platit doar plumbii), iar in total a costat-o 950lei aproximativ.
    La inceputul lunii octombrie(cand s-a deschis Cora la Arad)era oferta la ei la cauciucuri iarna 3+1gratis: Debica Frigo multe dimensiuni, dar de Logan/Sandero nu, insa de dimensiunile potrivite pentru Sandero erau Sava Eskimo la 250lei/bucata, deci 4gume= 750lei, bine inteles ca stocul s-a epuizat foarte repede, iar astazi am vazut la dealerul din reteaua marcii ca o janta de tabla este 160lei parca.
    Ps.Astazi am fost sa-mi reinnoiesc politele RCA si Casco pentru al 2-lea an.A facut un domn poze la toate colturile masinii si la fiecare roata in parte cate o poza, insa nu a zis nimic ca circul cu Conti-urile de vara.Oricum nu am cauciucuri de iarna si nici posibilitati sa-mi achizitionez in acest sezon, dar si de as avea nu le-as pune inca deoarece astazi au fost la Arad vreo 20 grade afara, temperatura pe care nu sunt adecvate anvelopele de iarna.

    Comment


    • Preturi anvelope de iarna 185/65 R15 in AutoVit la data de 05.11.2011 (am fost cu un coleg sa-si puna pe Logan)
      Tigar-275 RON
      Riken-275 RON
      BF Goodrich-285 RON
      Kleber-285 RON
      Continental-300 RON
      Debica Navigator*All Season-300 RON

      Comment


      • Azi am echipat si eu sandelul cu cauciucurile de iarna. Asta va fi a doua iarna cu ele, sper sa se comporte la fel de bine (Debica Frigo 2). Avandu-le deja pe jante, m-a costat doar 40 de lei (echilibrat+montaj pe masina).

        Comment


        • bun asa , si eu ma gandeam sa mi cumpar azi 4 buc, sa vad de unde, sa mi le pun ca s-a cam racit si le stric pe alea de vara . as incerca prim berceni am auzit ca sunt niste hale cu SH , poate gasesc unele potrivite.
          Last edited by Seba; 11 November 2011, 18:39.

          Comment


          • Buna seara,
            Am achizitionat duminica 4 buc. cauciuce Firestone 280 lei buc, montaj inclus fara echilibrat
            si aseara am tras o fuga si le-am montat - vine sezonu rece .
            Tot am cautat mai ieftine dar de la zi la zi se scumpeau plus ca nu mai gaseam pe nicaieri asa ca am prins firestone. In metro si prin alte magazine deja sunt marci chinezesti care sar de 300 lei WTF?

            Comment


            • eu am fulda , sunt cotate cu 2 (1-f bun , 6-dezastruos) si le-am luat anul trecut cu 250 lei buc , le-am pus pe fata (aveau doar 2 la magazin) si pe spate am pus motrio , de la reprezentanta cu 165 lei (daca tin eu bine aminte) pe spate

              Comment


              • Eu am 4 buc. FULDA MONTERO 3.Le am testat pe zapada gheata mazga la craciun pe drumurii montane.Isi fac datoria cu brio pana la o anumita viteza...:-))Sunt multumit.
                Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                Comment


                • si daca mi-am pus 185-65-r15 are ceva...pe certificat nu scrie dimensiunea ?

                  Comment


                  • Nu are nimic. Sa le porti sanatos. Din cate stiu eu, 185/65/R15 e dimensiunea omologata pt anvelope la Sandero.

                    Comment


                    • 185/65/R15 e dimensiunea din cartea de identitate a masinii.
                      Eu mi am pus 195/65/r15 dunlop winter 3d si pana acum sunt foarte multumit de ele , numai pe gheta cam derapeaza dar n-ai ce sa le faci decat lanturi ; in schimb pe zapada "sapa" bine.

                      Comment


                      • Eu am 4 cauciucuri de iarna reesapate; cand le-am cumparat nu eram sigur de ele dar dupa ce am mers pe zapada cu ele am ramas impresionat. Inafara de zgomot la rulare pe asfalt care este deranjant sunt foarte bune referitor la raportul calitate - pret.

                        Comment


                        • Atentie! Resapatele nu se monteaza pe axa motoare, exista pericolul de desprindere a benzii de rulare.

                          Comment


                          • ....a se vedea resturile de cauciuc..de pe autostrada...

                            Comment


                            • mda..trebuia sa ma intrebi pe mine de dacoserv....eu am fost numai la ei....pun pariu ca ai fost la dacoserv preciziei...... dupa cele descrise mai sus

                              Comment


                              • Am venit ieri pe dn2(cred) Slobozia-Urziceni, la Urziceni astepta politia si nu mai dadea drumul spre Slobozia; drumul ca vai de el dar am reusit fara sa imping, lopata sau altele...
                                cauciucurile rezista...
                                Insa in Bucuresti saptamana trecuta a franat brusc un ML-eu in fata mea, el a inghetat, eu sanie cu zurgalai, la fel cel din spatele meu(pe jos era gheata, viteza de rulare 15-20km/h)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google