Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cauciucuri iarna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astazi l-am incaltat pe sandel cu 4 cauciucuri de iarna SCOP - VS780 Resapate la 180 ron, cele mai ieftine pe care le-am gasit, cu garantie un an si montaj si centrat gratuit.

    Comment


    • nasol ... mai bine luai motrio la 199 ...decat astea..

      Comment


      • nu am gasit, e o nebunie totala pe la vulcanizari.
        Totusi nu stiu de ce toata lumea au o parere asa de proasta de cauciucurile resapate.
        http://http://www.anvelope-jante-ploiesti.ro/ro/#

        Comment


        • de ce..citeste pe forum...si pe net..si o sa vezi

          Comment


          • subscriu la ce a spus chiti

            Comment


            • Intradevar multi nu le agreaza dar asi vrea sa stiu cati din cei care si-au dat cu parerea despre cauciucurile resapate au avut si au mers cu asfel de cauciucuri.
              Am tot citit ca se centreaza foarte greu si chiar unele nu se pot centra dar eu va spunca nu este chiar asa si ca fac zgomot. Singurul inconvenient este zgomotul, in rest nu mi-a afectat directia cauciucul sa a fost centrat foarte usor.
              Am facut ceva Km si pot spune ca sunt multumit.

              Comment


              • Am mai spus...o mai repet:
                Am avut pe Solenza 3 ierni consecutiv reesapate (cam 20 000km facuti in total)...si s-au comportat impecabil.
                Am avut iarna trecuta pe Sandero tot reesapate (195/65/15) si de asemenea am fost f. multumit. Le-am dat pt ca era diferenta de diametru prea mare (nu mai detaliez).

                De echilibrat toate s-au echilibrat fara probleme....dar intr-adevar in general exista diferenta de greutate intre ele...
                Cei de la praktiker (cel putin) dau garantie 60luni la reesapate si 24luni la anvelope noi.
                Sunt zgomotoase (mai zgomotoase decat cele de vara...ca n-am mers cu unele de iarna noi sa pot compara)
                Nu stiu in ce masura sunt sau nu conforme cu directiva europeana care defineste termenul de "anvelopa de iarna"....motiv care ma face in prezent sa investesc un pic in plus in niste anvelope noi care au certificat de conformitate. (inca oscilez intre Barum, Debica si Sawa).

                Bafta!
                Bafta!

                Comment


                • Atata timp cat pe cauciucuri sunt insermnele M+S nu vad care ar putea fi problema, am citit legea si acolo nu spune ca ar trebui sa apara si triunghiul cu steluta doar M+S sau M.S.

                  Comment


                  • Ieri am echipat masina cu 4 pneuri Fulda Montero 3 la un pret de 240 bucata, nu stiu nimic de aceste pneuri; ramane de vazut daca mai raman cu ele intacte pana se aseaza zapada...
                    Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                    Comment


                    • In aceasta seara am incaltat sandaua. Motrio 199, la Apan Braila.

                      De pareri negative e plina lumea. Fiecare va simti pe propria-i masina cum se comporta cauciucurile luate (noi sau resapate) si anii viitori va sti sa faca diferente sau sa se orienteze catre altceva.

                      Tuturor va doresc sa treceti iarna cu bine !

                      Comment


                      • Originally posted by Toni Montana View Post
                        Fulda Montero 3 la un pret de 240 bucata, nu stiu nimic de aceste pneuri
                        Sunt pneuri cu licenta Michelin, deci sunt veritabile !

                        Comment


                        • Eu am pus Fulda Montero 3 pe Stepway si se comporta ok in noroi si mazga.
                          Stepway 1.6-90 cai-gri platine

                          Comment


                          • La cum se comporta in mers masina dupa montarea cauciucurilor de iarna, imi cam pare rau ca le-am pus asa de devreme (nefiindu-le dedicat mersul pe asfalt si cine stie cand o da zapada...nu ca mi-as dori lucrul asta..).
                            Se misca mai greoi, parca e un elefant pe care incerci sa-l urnesti mai repede decat doreste el, zgomotul la rulare e mult mai mare, probabil ca si consumul este mai mare...
                            Nu simt confort, decat in zona manevrarii volanului, o idee mai usor (neavand servo).
                            Probabil ca pana la urma tine de calitatea cauciucurilor?

                            Comment


                            • Manevrarea mai greoaie,consumul mai mare si feelingul nasol in general se datoreaza profilului diferit.De asta nu ma grabesc eu sa le montez,desi stau la Pulul Nord al tarii.Mi-e deja urat cand ma gandesc ca trebuie sa le montez...

                              Comment


                              • Originally posted by Sand'dana View Post
                                Nu simt confort, decat in zona manevrarii volanului, o idee mai usor (neavand servo).
                                Salut,
                                verifica presiunea in roti...sincer n-ar trebui sa se miste volanul mai usor decat cu cauciucurile de vara. Cel mai probabil presiunea e un pic cam mare si de aceea se misca volanul mai usor, dar asta trage dupa sine si un comportament mai rigid la denivelari.
                                Daca dimensiunile sunt corecte (185/65/15) nu ar trebui sa simti nici ca e mai greoaie....eu am simtit din plin comportarea asta iarna trecuta cand am avut 195/65/15.

                                Singurele diferente pe care ar trebui sa le simti acum (avand in vedere ca e uscat) ar trebui sa fie comportarea in viraje, franare si demaraje cu scartz. La un mers normal nu ar trebui sa simti diferente de comportament. Zgomotul insa este "default".

                                Bafta!
                                Last edited by yr-zbg; 26 October 2011, 08:12.
                                Bafta!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google