Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Cauciucuri iarna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • montat azi 4 bucati sava eskimo http://www.daciashop.ro/pneu-iarna-Sava
    cumparate la oferta din cora....750lei pe 4 jenti noi...165 bucata cu tva de la dacia...

    Comment


    • Eu nu ma grabesc sa le pun, parerea mea e ca deocamdata nu e cazul, e cald ptr gume de iarna. Mai astept, o sa le pun cand vor anunta astia ca va ninge.

      Comment


      • E a treia iarna cu anvelopele Tigar luate in 2008. Dupa cum spun cei care se ocupa de masina mea si implicit de anvelope, o sa mai duca iarna asta cu brio si probabil si iarna viitoare. Deci anvelopele Tigar pentru mine sunt OK. E adevarat ca circul cu masina in fiecare zi (naveta ) insa in medie fac cam 190km/saptamana ceea ce pt unii e putin. Cei care fac drumuri lungi prin tara recomandabil ar fi anvelopele de la o firma mai renumita gen Michelin, Dunlop. Pirelli, Continental, Goodyear.
        Restul care fac ca si mine pana in 200 de km /saptamana pot lua si anvelope gen Tigar.
        In alta ordine de idei chiar daca nu a nins pana acum , au fost cel putin 2 nopti cu temperaturi negative iar maxima zilnica a fost intre 9-11 grade C deci cred ca ar fi indicat sa montati anvelopele de iarna. Nu vreau sa fac teoria chibritului cu privire la necesitatea anvelopelor de iarna pt ca fiecare din noi stie de la ce temperatura anvelopa de vara nu mai este eficienta.
        Sandero Laureat 1.4 MPI

        Comment


        • Nu stiu ce tot o batem in cap, trebuie nu trebuie cauciuc de iarna si mai stiu eu ce
          Mentalitate de romani, imi iau BMW ca cica e mai sigura masina si cauciucuri la sh ca n-am bani de d-alea noi.
          Foatre bine ca au dat legea asta(nu contest motivul, a se citi sa faca unii p..a mare din vanzari) pentru ca omul nu pricepe decat de bici si de par.

          Comment


          • Ieri am montat si eu cauciucurile de iarna. Cum in primavara am constatat ca directia mergea mai greu cu cele de vara fata de iarna, acum iar am simtit cat de usor merge directia cu cele de iarna. Drumuri bune si numai bine !

            Comment


            • da a fost..si chiar a fost un pret bun..tinand cont cat e acum..

              a nu...de vreo 3 - 4 saptamani...s-au dat ca painea calda..
              Last edited by chitziman; 4 November 2011, 20:29. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • buna oferta ...daca o prindeam si eu era ceva

                Comment


                • Mi-am pus si eu cauciucele de iarna.Cu aceasta ocazie,am verificat si existenta marcajelor M+S si winter...scrie mare si frumos,toate.Bine insa ca n-a trebuit sa le cumpar,ca n-aveam cu ce.

                  Comment


                  • Originally posted by sanderizer View Post
                    Mi-am pus si eu cauciucele de iarna.Cu aceasta ocazie,am verificat si existenta marcajelor M+S si winter...scrie mare si frumos,toate.Bine insa ca n-a trebuit sa le cumpar,ca n-aveam cu ce.
                    Apropo in legatura cu marcajele M+S si winter mai trebuie sa ai si un certificat ceva de la comerciant pt cauciucuri ? asa ziceau pe la tv , ca sa le cumperi si sa si ceri certificatul . Asta ar fi culmea sa ti ceara ARR-ul certificatul

                    Comment


                    • Asta am vazut si eu parca,la stiri.Dar chiar ar fi culmea sa si le ceara.Ii explic frumos,dom'le le-am luat de anul trecut,inainte de nebunia asta.

                      Comment


                      • exact la varianta asta ma gandeam si eu ....oricum inca nu am echipat masina , sper ca sapt asta oricum vremea in buc este inca buna , sa vdm cat ne mai ajuta

                        Comment


                        • NOI REGULI pentru ANVELOPE! Cauciucurile vor fi împărțite pe clase energetice

                          Comment


                          • Bre, nu deveniti paranoici sau isterici in legatura cu niste gume de iarna...nici dracu nu o sa va ceara certificatul de conformitate, si chiar daca cap-de-creta vi le-ar cere, si va da amenda, voi o veti contesta lejer, si apoi il dati pe cap-de-creta in judecata pe motiv de abuz in serviciu, exces de zel...

                            ps. eu merg in continuare cu gume de vara

                            Comment


                            • Bunicuta,nici nu ma asteptam la altceva din partea ta

                              Comment


                              • ps. eu merg in continuare cu gume de vara[/QUOTE]

                                si eu , sunt inca noi au 3500 km , zic o mai duc cu ele pana cel putin o da prima ninsoare sa mai aman investitia pt gume de iarna . Estimez in jur de 1100 ron sau mai bine asta daca le iau noi .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google