Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Ct88wgr

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arata foarte bine cu faruri Angel eye.

    Comment


    • foarte buna investitia.
      aseara am fost oprit de "militieni" alaturi de inca 4-5 coparticipanti la trafic deoarece se facea un filtru pentru Xenoane. am scapat fara amenda(400 ron) si fara retinerea certificatului de inmatriculare in urma unei discutii cu agentul si in urma demonstrarii faptului ca farurile sunt reglate foarte bine si nu orbesc.
      Altii nu au fost asa norocosi.

      mi-a pus in vedere sa montez iar becurile cu halogen si I-am spus ca intentionez sa imi montez lupe. A ras scurt si mi-a zis ca o sa ma amendeze pentru lipsa spalatorului farului cu lupa.

      in concluzie cum o dai tot nu e bine.
      acum va rog sa imi raspundeti la o intrebare. avand deja bixenoane, imi pot achizitiona doar lupele?

      scz colegul ca am scris pe topicul tau dar e de actualitate subiectul lupe+xenoane.
      -fara-

      Comment


      • Nu e cu suparare. In lege spune ca trebuie sa ai lupa, spalator si auto level. Eu unu cat de curand am sa ii pun si spalatoare de far dar la auto level mai am ceva de lucru.

        In mod normal poti folosi balasturile si instalatia de alimentare a lor. Becul este cu mult diferit. Ar fi de ajutor o poza cu instalatia ta sa ma pot pronunta. Daca vrei iti dau pe pm de unde le-am luat eu.

        Comment


        • arata super cu lupe si farul negru.

          Comment


          • Arata foarte bine, unde ai montat lupele?

            Comment


            • @ marian22 >multumesc !

              @jelly> in garaj , sunt montate de mine. Prefer sa imi lucrez eu la masina, decat sa imi strice altu mai bine stric eu si invat din greseli...

              Comment


              • ai drum prin costinesti intre 16-20 august?

                Comment


                • Ne auzim la telefon... ai pm.

                  Comment


                  • http://www.pilotauto.ro/tuning-magaz...by-PILOT-2.jpg toba asta o am eu (am dat-o jos de pe masina asta), nu are silencer (voiam sa-i fac dar cred ca m-am obisnuit eu cu ea). Si daca a suportat prietena mea Craiova_Stuttgart si retur cred eu ca nu-i asa rau. Cu politistii n-am avut treaba niciodata pana acum. Oricum suntem amandoi defecti si muzica e tare
                    Last edited by chroma; 12 August 2013, 14:35.

                    Comment


                    • Oare pt Sandero nu se gasesc faruri cu doua lupe cum am vazut mai nou pe logan-uri? Atunci cred ca as monta si eu.

                      Comment


                      • pentru Sandero nu a facut nimeni nimic. cred ca ma apuc sa modific triplele (le desfac si bag eu leduri bune) si farurile (lupe si drl).

                        Comment


                        • chiar daca faceau... calitatea lupei lasa mult de dorit. Am in cercul de prieteni care au pe masina asa ceva, pot spune sincer ca mai bine vezi cu farurile stock (ei avand xenon 6000k 35w). Nu as putea sa recomand farurile de genul acela.

                          In alta ordine de idei am ramas la carub avand cel mai bun pret. Suna foarte tare fara silencer dar cand e cu silencer e relativ linistita.

                          @chroma - iti urez succes si rabdare multa !

                          Comment


                          • Update>

                            Modificat suport tableta (mai am de finisat)
                            Montat suruburi de cadere ( camber negativ 2 grade )
                            Modificat sistem usi fata ( componente 3 cai )
                            Montat toba carub
                            Schimbat boxe spate
                            Refacut al 3-lea stop pe frana (34 leduri)
                            Schimbat discuri si placute
                            Attached Files

                            Comment


                            • Tot respectul pentru ce i-ai facut.

                              Comment


                              • incet incet se personalizeaza bine. Bravo! Cred ca partea cu leduri urmeaza si la mine, dar mai studiem (as vrea ceva lung, lipit direct pe geam)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google