Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Amanta mea

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am montat acele chedere si chiar se simte diferenta.

    Eu am prezoane separate pt jantele de aliaj si cele de tabla.

    Cat ai dat pe jante? pui o poza cu ele?.

    Comment


    • jante aliaj

      acesta este tipul de jante pe care le-am cumparat (poze luate de pe net).

      ninjoaca@ tu ai jante de aliaj de sandero 1. aici vb de jante din aliaj de sandero 2.
      am discutat cu un coleg de pe loganclub si mi-a zis ca la loganul lui 2013 desi are jante din aliaj, rezerva este din tabla si a venit cu un alt set de prezoane, motiv pentru care tind sa cred ca nu se vor potrivi.

      concluzia: sunt in cautare de prezoane pt jantele de aliaj.
      Attached Files
      -fara-

      Comment


      • Originally posted by Spanu View Post
        alte imbunatatiri:
        am cumparat si montat chedere de logan 2 si duster (se monteaza pe usile spate in locul unde usa din fata se petrece peste usa din spate). am atasat o poza dar nu cu masina mea.

        azi am achizitionat un set de jante din aliaj de logan/sandero 2. sunt "aproape" noi. avand in vedere ca au fost rulate doar 50 de km. de la reprezentanta pana acasa. nu au niciun defect. imi plac la nebunie si abia astept sa se incalzeasca ca sa pot sa le montez pe masina cu anvelopele de vara.

        pentru cei care detin logan/sandero 2 cu jante aliaj: prezoanele de la jantele de tabla se potrivesc pe cele de aliaj? am rugamintea pentru cei care au jante de aliaj si rezerva de tabla, sa ne comunice daca au primit si un set de 4 prezoane.
        De unde ai cumparat aceste chedere pentru usi?
        Multumesc

        Comment


        • Originally posted by Spanu View Post
          acesta este tipul de jante pe care le-am cumparat (poze luate de pe net).

          ninjoaca@ tu ai jante de aliaj de sandero 1. aici vb de jante din aliaj de sandero 2.
          am discutat cu un coleg de pe loganclub si mi-a zis ca la loganul lui 2013 desi are jante din aliaj, rezerva este din tabla si a venit cu un alt set de prezoane, motiv pentru care tind sa cred ca nu se vor potrivi.

          concluzia: sunt in cautare de prezoane pt jantele de aliaj.
          de potrivit se potrivesc (au aceeasi lungime) dar se recomanda ca pentru aliaj sa ai prezoane cu saiba mobila. In momentul cand le strangi sa nu forteze materialul. daca te uiti cu atentia la gaurile jantelor de tabla vei vedea ca acolo este rugina si usor deformat (pentru ca la strangere conul prezonului freaca in interior ghidajul. Saiba asta mobila exact asta face: ramane relativ fixa in contact cu janta iar conul se roteste in interiorul saibei. prezoanele alea de care spune veneau separat pentru rezerva pentru ca este contraindicat sa folosesti prezoane cu saiba mobila pe janta de tabla (in timp se slabesc). Din 2014, TOATE masinile Dacia (cel putin pt intern) vin cu prezoane fixe, indiferent daca are janta de tabla sau aliaj (deci nu vor mai veni cum a avut colegul tau 16 cu saiba mobila si 4 fixe pt rezerva). la fel pentru cele cu GPL, nu mai sunt echipate si cu roata de rezerva, doar cheie de roti si un kit de pana (compresor auto si cauciuc lichid)
          Originally posted by Spanu View Post
          alte imbunatatiri:
          am cumparat si montat chedere de logan 2 si duster (se monteaza pe usile spate in locul unde usa din fata se petrece peste usa din spate). am atasat o poza dar nu cu masina mea.

          azi am achizitionat un set de jante din aliaj de logan/sandero 2. sunt "aproape" noi. avand in vedere ca au fost rulate doar 50 de km. de la reprezentanta pana acasa. nu au niciun defect. imi plac la nebunie si abia astept sa se incalzeasca ca sa pot sa le montez pe masina cu anvelopele de vara.

          pentru cei care detin logan/sandero 2 cu jante aliaj: prezoanele de la jantele de tabla se potrivesc pe cele de aliaj? am rugamintea pentru cei care au jante de aliaj si rezerva de tabla, sa ne comunice daca au primit si un set de 4 prezoane.
          Daca masina este fabricata 2014 nu mai au prezoane, restul au

          Comment


          • chroma@ multumesc frumos pentru informatii. voi folosi aceleasi prezoane pe care le am acum pe masina.
            ascomp@ vezi pe logan club http://www.loganclub.ro/forum/vand_k...8.html?t=51288
            -fara-

            Comment


            • Originally posted by Spanu View Post
              chroma@ multumesc frumos pentru informatii. voi folosi aceleasi prezoane pe care le am acum pe masina.
              ascomp@ vezi pe logan club http://www.loganclub.ro/forum/vand_k...8.html?t=51288
              Multumesc de link. Ai comandat chedere de Logan 2, cate bucati sau ce lungime trebuie? Multumesc.

              Comment


              • Dacă vrei sa pui de sus pana jos îți trebuie 2 Buc pt fiecare ușa

                Comment


                • Iti trebuie un set de chedere de logan 2 si un set de chedere de duster.

                  Comment


                  • am comandat un set(2 bucati) de chedere de logan 2 si un set (2 bucati) de chedere de duster. in total am platit cu tot cu transport vreo 85 de lei.
                    -fara-

                    Comment


                    • Salut
                      dupa ce ai montat acele chedere se mai inchid usile? sti... Dacia are o duritate la inchidere ridicata.
                      a doua intrebare: la ce te ajuta? din cate cunosc un astfel de cheder se foloseste pe Duster si are rol protector antinoroi ... tu la ce il folosesti
                      ????

                      Comment


                      • La primavara ma duc la Dedeman (asta e singurul magazin mare de bricolaj din oras) si imi cumpar chedere de calitate negre care se pun la usi prin casa si le pun pe masina. Si daca nu sunt originale ce are? Important este sa fie cauciuc de calitate.

                        Comment


                        • ajuta la:

                          antifonare
                          antipraf


                          jaq1988@ da are o duritate mare in primul an de viata. a mea dupa 5 ani jumate si 160 000km chederele usilor sunt ca si inexistente. fluiera dupa 110 km/h de zic ca ai geamurile deschise.
                          -fara-

                          Comment


                          • Am avut eu inainte puse chedere dinalea la metru de la dedeman. Alea sunt mai mult de forma acolo. Cu astea de logan 2 si duster chiar se simte diferenta. Usile se inchid mai frumos, nu mai auzi vantul pe acolo.

                            Comment


                            • Originally posted by bogdan_cj View Post
                              Am avut eu inainte puse chedere dinalea la metru de la dedeman. Alea sunt mai mult de forma acolo. Cu astea de logan 2 si duster chiar se simte diferenta. Usile se inchid mai frumos, nu mai auzi vantul pe acolo.

                              Sustin! Chiar se simte diferenta.

                              Comment


                              • Jante aliaj

                                Am montat si eu jantele de aliaj logan 2 pe anvelopele de vara.
                                De bucurie am mers pe un drum de tara cu foarte mult namol si le-am "asezat" bine pe masina.

                                Imi place cum merge.
                                Attached Files
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google