Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La multi ani si la mai multi km anuali! :-)

    Comment


    • Originally posted by ninjoaca View Post
      folie pe geamurile fata nu pui?
      Am zis ca pun, dar nu am avut finante.Strang acolo banut cu banut.Am in plan achizitionarea unei navigatii, a unor jante de aliaj, a unor leduri pt interior.
      Student, fara salariu, dar bursier(nu ma laud cu asta, dar asta e "salariul" meu).Incerc sa nu implic si parintii in achizitia acestor lucruri, cu atatea pe cap sa mai vin si eu cu ideile mele.

      Originally posted by ascomp View Post
      La multi ani si la mai multi km anuali! :-)

      Ms ms!La fel si tie, la cat mai multi kilometri!
      Last edited by Crs. Sandel; 29 September 2014, 15:15. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Am zis ca pun, dar nu am avut finante.Strang acolo banut cu banut.Am in plan achizitionarea unei navigatii, a unor jante de aliaj, a unor leduri pt interior.
        Student, fara salariu, dar bursier(nu ma laud cu asta, dar asta e "salariul" meu).Incerc sa nu implic si parintii in achizitia acestor lucruri, cu atatea pe cap sa mai vin si eu cu ideile mele.




        Ms ms!La fel si tie, la cat mai multi kilometri!
        In ultimul an am mers putin cu sandero numai 4000 si ceva. Schimb degeaba uleiul. :-)

        In comparatie cu bicicleta am facut 1100 km in ultimul an.

        Iar in total facem vreo 11-12 000 anual cu masinile.

        Comment


        • Si eu merg cu bicicleta destul de des(la 2-3 zile), dar doar de placere.
          Iar legat de masina si de kilometri, mai merg cu colegii sau cu prietenii si mergem ba cu masina mea, ba cu ale lor si tot asa.

          Comment


          • Luna asta fac 2 ani de cand am luat masina. Am 3 ani garantie, nu am avut pobleme pana acuma.

            Ma gandeam ca decat sa ma duc la ei la repezentanta sa las 400 si ceva de lei mai bine schimb uleiul la ambele masini cu banii astia. La un service de cartier. Si o dau dracului de inca 1 an garantie.

            Comment


            • Am montat leduri la masina la: plafoniera si becul din portbagaj.Urmeaza becul de la numar plus marsarier.
              Attached Files

              Comment


              • Cine stie cat tin si ledurile astea. Eu mi-am pus pe acasa.

                Comment


                • Pe cele de la plafoniera le aprind foarte rar, doar cel din portbagaj ce sta mai mult aprins.

                  Comment


                  • Nu am mai postat de aproape 1 an si nu din lipsa timpului, ci din cauza faptului ca am My Ride pe forumulul Loganului.

                    Joi, 17 septembrie, am efectuat revizia de 2 ani. Piesele au fost cumparate de mine (242 lei - Elf 5w40, filtru aer, polen, ulei + spray curatare instalatie aer conditionat). Manopera a fost 155 lei.
                    Kilometri in momentul reviziei: 11380

                    Exista o diferenta semnificativa (din punctul meu de vedere) in ceea ce priveste zgomotul motorului. Inainte, cu Dacia Oil 5w30, vitezele de peste 100 km/h sau rotatii mai mari de 2800-3000 nu erau tocmai agreate, eram nevoit sa dau muzica mai tare (17-18). Acum, cu Elf 900 Sxr 5w40 merg linistit cu 110-120 km/h fara sa fiu nevoit sa maresc volumul radioului (undeva la 15-16).

                    O chestie interesanta: fiind obisnuit cu Dacia Oil, dupa cum suna motorul imi dadeam seama ca am atins 100 km/h. Acum, acelasi zgomot l-am identificat la 120 km/h (cu Elf), fara sa ma uit in bord pana la aceasta viteza.

                    Comment


                    • Asa este. Si mie dupa ce mi-au pus prima data ulei ELF am vazut o mare diferenta, masina facea mai putin zgomot. Am acelasi motor de 1.2 care pe la turatia de 3000 face maximum de zgomot, e un fel de rezonanta. Si asta dupa ce am antifonat la motor si am pus si pe esapament batator acustic.

                      Comment


                      • Acum, la 3000 ture pot merge linistit. Cu Dacia Oil, in schimb, nu prea puteam si eram nevoit sa ridic volumul radioului

                        Comment


                        • In septembrie, pe la sfarsitul lunii, am montat conducte aer pentru pasagerii spate. In masina se incalzeste mai repede. Debitul de aer care vine la picioare este mai puternic. Recomand aceasta imbunatatire!

                          Pe 16 octombrie, am efectuat ITP-ul. Cost: 85 lei. Kilometri: aproape 12 000. Nu au fost gasite probleme, la kilometri acestia nici nu aveau cum sa fie probleme

                          Comment


                          • Ce probleme sa gaseasca la ITP la o masina noua de 2 ani?

                            Se mai poate gasi ceva la revizii din garantie cand ii face diagnoza computerizata.

                            Comment


                            • Normal ar fi sa nu fie probleme, dar se puteau gasi daca mergeam pe drumuri proaste, daca abuzam de masina, chiar si la 12 000 km

                              Comment


                              • Originally posted by ascomp View Post
                                Asa este. Si mie dupa ce mi-au pus prima data ulei ELF am vazut o mare diferenta, masina facea mai putin zgomot. Am acelasi motor de 1.2 care pe la turatia de 3000 face maximum de zgomot, e un fel de rezonanta. Si asta dupa ce am antifonat la motor si am pus si pe esapament batator acustic.
                                Salut,
                                Cum ai antifonat la motor, dezvolta te rog.
                                Multam.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google