Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PAI ORI A PRINS CEVA IN PRAG ORI IN USA E CEVA NEFIXAT? Insista sa se rezolve in garantie

    Comment


    • Am fost la o alta reprezentanta Dacia. M-au intrebat daca a fost desfacuta fata de usa cand s-a montat folia, i-am zis ca da.I-am zis ca folia a fost montata in ianuarie, iar punctele acelea au fost observate acum o saptamana, timp in care eu am sters de cateva ori pragul. A zis ca poate atunci cand a dat geamul jos, s-a umblat si la macara si astfel a atins usa. Eu i-am urmarit pe baieti pe toata durata operatiei si nu s-a intamplat nimic de acest fel.A zis ca nu e nicio problema daca mai sta asa.La prima revizie, daca o fac la ei, vor face un retus local.A mai spus ca fac si poze sa le trimita la uzina, dar degeaba pt ca uzina va spune ca e din cauza montarii foliei, nefiind un defect de fabrica.

      Comment


      • pai si tu de ce le-ai spus ca a fost demontata fata de usa? trebuia sa zici ca nu s-a umblat deloc si folia a fost montata fara sa fie geamurile date jos.

        Apropo - eu cand am montat folia nu au dat jos geamurile si nu am probleme deloc cu ea.

        Comment


        • Daca ar fi desfacut fata de usa, ar fi vazut ca folia a fost montata prin demontarea geamului.E diferenta intre montarea foliei direct pe geamul usii si montarea foliei pe geamul scos din usa.

          Comment


          • atunci mergi la desteptii aia si fa scandal.

            Comment


            • In ianuarie ac, am avut probleme cu alarma si m-au chemat mecanicii sa le explic ce nu functioneaza. La un moment dat, m-au enervat cu prostiile pe care le debitau si am zis ca cer un raport de functionare al alarmei si apoi fac reclamatie la OPC. Dupa 2 minute, directorul mecanica inspecta alta masina si a venit la mine si m-a intrebat de nemultumiri. I-am explicat problema si apoi m-a ajutat. Recomand programareprin call center meridian si VC si apoi te duci la ei si ceri fisa de constatare, daca refuza reparatia pe garantie, faci reclamatie la OPC. Succes! Sunt banii tai in joc.

              Comment


              • Nu mai are rost sa fac programare prin V.C. sau call-center din moment ce 2 service-uri mi-au zis ca problema e de cand a fost montata folia pe geam. Am mai zis si o repet, ciudat e ca nu am observat pana saptamana trecuta(am mai sters pragul de cateva ori si usa pe interior), folia fiind montata in ianuarie.

                Comment


                • si intr-un final ai demontat sa vezi ce dinozaur ai pe acolo?

                  Comment


                  • Nu am demontat nimic. Nu prea am timp, ma pregatesc de examene, colocvii.

                    Comment


                    • NASOL - condoleante - un singur lucru mi-a placut cat am fost student si acela a fost viata de camin pfuaiii.....dar ce viata

                      Comment


                      • Nu am trait viata de camin, intrucat facultatea e in Bucuresti, unde si locuiesc.Pe de o parte as fi vrut sa vad cum e, pe de alta parte nu prea as fi vrut acest lucru. Cauzele sunt cunoscute de toti, nu are rost sa le detaliem.
                        Dupa ce termin cu sesiunea, o sa desfac fata de usa si voi reveni cu impresii. O sa cumpar si cotiera, poate voi monta si folii pe geamurile fata, am mai multe lucruri in cap- eventual si o izolare a usilor, a peretului de foc. Bani sa fie!

                        Comment


                        • Un sfat prietenesc daca desfaci panoul usii sa pui si silicon pentru etansare ca sa nu ai probleme cu apa in special silicon la rola nu la tub ca este mai greu de utilizat.Atentie mare daca duci masina la reparat in reprezentanta ca unii mecanici fac o treaba de mantuiala, la mine au uitat sa puna silicon pe panouri si mi-a intrat multa apa in masina pana m-am prins eu.Mult succes in rezolvare problemei.

                          Comment


                          • Multumesc pt sfat. La vara, am de gand sa izolez usile, dar am vazut ca e un proces destul de complicat(cel putin pt mine) si voi mai avea nevoie de inca o persoana care se pricepe. Acum caut, analizez ce materiale pt insonorizare as putea folosi care sa fie bune si sa tina si cu buzunarul.

                            Comment


                            • Vezi ca la noile modele, fetele de usi sunt prinse doar in cleme, nu si mastic pe marginea usilor. Nu cumpara mastic degeaba.

                              Comment


                              • Nu era in planurile mele acel mastic, dar multumesc colegului @fusi ca mi-a spus.
                                Din moment ce nu ploua in masina, nu ii vad rostul. La usi, am vazut ca jos sunt 2 scurgeri de ceara sau vaselina(habar nu am ce e acolo). Cotiera, foliile fata si apoi insonorizarea(partiala) plus solutii de prespalare si spalare. Asta ar fi ordinea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google