Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Alba ca Zapada si cei 75 de Pitici :-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    maine sau poimaine le primesc si pun poze cu tot ce am lucrat in ultima saptamana s-au adunat mai multe

    Comment


    • #92
      Originally posted by ninjoaca View Post
      maine sau poimaine le primesc si pun poze cu tot ce am lucrat in ultima saptamana s-au adunat mai multe
      Banuiesc ca butoanele de climatizare se scot prin tragere simpla, am vazut pe tutoriale Logan ca le-a scos ala cu un patent prin tragere, dupa ce in prealabil pusese o carpa pe butoane sa nu se zgarie cand apuca cu patentul.

      Comment


      • #93
        Din fata tragi cu forta si in acelasi timp in spatele lui introduci o lama de la un cutit si fortezi usor. Asta este indicatia pe care am primit-o prin tel acum jumatete de ora, iar daca nu reusesc mi s-s spus sa demontez tot panoul si imi trimite altul cu butoanele deja montate.

        Vedem dupa ce ajung butoanele. pun explicatii si poze dupa.

        Comment


        • #94
          Tragi cu forta insa cu patentul apuci de coama aia. Daca nu are pe lateral ceva surub de fixare ar trebui sa iasa. Oricum se poate vedea cum e fixarea si profilul pe butoanele noi.

          * Mai tare ca la scos maciulia schimbator nu cred ca se poate trage . :-)))

          Comment


          • #95
            Sa nu te indoiesti niciodata de inginerii de la Dacia si a lor imaginatie Poate schimbatorul nu este testul suprem

            Vedem cum sunt facute cele noi si trebuie sa iasa ca doar nu sunt sudate acolo. Si nu nu au pe margine nici un fel de surub - am verificat eu.

            Comment


            • #96
              pune tu patentul ..si sa nu plangi pe urma

              Comment


              • #97
                daca nu pun peste alea vechi butoanele noi :-))

                Comment


                • #98
                  Te ajut? Iti trimit niste super-glue prin curier?

                  Comment


                  • #99
                    Oare noul bord de Sandero ( sticla cu cele 3 ceasuri) se potriveste ca forma si conectica la Sandero-ul nostru?

                    Comment


                    • Se potriveste doar ca forma. E pe can-bus si nu se poate monta.

                      Comment


                      • cateva remarci legate de noile modele pe care le-am vazut la dealer:

                        Lucruri super:

                        1. au pus chedere cu margine dubla in partea de sus pe o parte si pe cealalta a plafonului acolo unde usa "imbraca" plafonul
                        2. au pus cheder pe usa din spate acolo unde se intrepatrnde cu usa din fata
                        3. au pus un ornament de plastic care iese de sub capota si urca pana pe parbriz imbracand motorasele stergatoarelor si baza de jos a parbrizului.
                        4. jantele pe 16 de la stepway sunt de TABLA in forma de stea cu 5 spite. imbracate de capace nici nu iti dai seama ca sunt de tabla.
                        5. fetele de usi din spate au spatiu de depozitare (in detrimentul banchetei care e mult mai mica).
                        6. spatiu de depozitare pe bord
                        7. plansa de bord dintr-o bucata( nu o sa mai scartaie cochilia de deasupra ceasurilor de bord)

                        lucruri de cacao:

                        aceleasi table goale la vedere in portbagaj!!!nici macar nu s-au obosit sa le astupe cu mocheta...sa nu mai zic de ornamente de plastic.
                        jantele de aliaj sunt urate!!!


                        off: am vazut si 2 masini la dealer printre "carutele" expuse acolo:

                        clio RS 2l 16v 200cp si noua laguna coupe...
                        -fara-

                        Comment


                        • Si are izopren in aripile din fata sa nu mai vajaie vantul, cum mi-am pus si eu. Cheder cum este intre usile din fata si spate este deja de cumparat si eu imi voi monta. Se mai reduc putin din zgomote. Am avut temporar pus unul de pe un opel si este o mica diferenta.

                          Si ca o parere subiectiva, mie mi s-a parut mai mic portbagajul de la noul sandero, chiar daca in specificatii are tot 320l. Voua nu?

                          Comment


                          • Am uitat sa zic ca noul Sandero are si telescop la capota - se ridica singura capota - moamaaaa.

                            Volanul imi place - parca in viitor mi l-as schimba daca se poate si cadranele (astea am inteles ca nu se pot). In rest noua plansa de bord nu ma da pe spate, aeratoare am la fel, maciulie la fel, butoane o sa pun la fel, am radio-cd bun, comanda sub volan, cotiera, tapiterie frumoasa. Cele 4 butoane -lipitori ( de deschis geamuri -etc) ma enerveaza ca sunt urate.


                            Aia cu chederul intre 2 usi e buna si ca estetic daca pui ornamente negre pe stalpi nu mai trebuie sa vopsesti cu negru bucatica aia - ca sa nu se vada alb (la mine) intre cele 2 usi.
                            Chederul ala am vazut ca e si la Peugeotul meu si nu e vopsit ca se vede chederul.

                            Nu uitati: ca la orice masina noua o sa apara probleme care vor fi remediate din mers.

                            Comment


                            • La partea cu acel cheder sa va dau un pont. Mergeti la dedeman si gasiti cheder negru ca cel de pe noul sandero cu adeziv la 3.5ron/m. Pe forum costa 6ron metru + transport. Eu mi-am cumparat 4m si il voi monta.

                              Comment


                              • bogdan @ si cum il vei monta daca gaseti de cumparat? dai gauri cu bormasina in usi?

                                eu am montat de dacie 1310, nu simt nicio diferenta.

                                p.s. nu reusesti sa-l lipesti bine.
                                -fara-

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google