Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero electrizat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Drum bun sa ai si distractie placuta. Verifica si nivelurile de ulei, antigel si o geana pe sub masina, asa de siguranta. Numai bine !

    Comment


    • #92
      M-am uitat si la alea, toate sunt in regula. Doar benzina sa fie.

      Aaaa...a fost careva in ultima vreme pe portinea Salzburg-Munich? Ca am inteles ca se lucreaza la autostrada si se merge destul de greu pe unele portiuni.

      Comment


      • #93
        Drum bun si fara evenimente.

        Asteptam si ceva poze eventual dupa ce revii pe plaiuri mioritice.

        Distractie.

        Comment


        • #94
          Am ajuns de o ora si acsa intr-un final. Rezultatul...~ 2500km, 6.3 l/100km. Masina s-a comportat super din nou si se simte insonorizarea si izoreprenul din aripi. Daaar...am observat ca pe la 3200-3400rpm, evacuarea intra in rezonanta si e cam enervat dupa sute de km. Solutia...mers cu 140-150km/h pe autostrada si e liniste in masina.

          Voi reveni cu poze.

          Comment


          • #95
            Originally posted by bogdan_cj View Post
            Rezultatul...~ 2500km, 6.3 l/100km.
            Voi reveni cu poze.
            viteza medie ?

            Comment


            • #96
              Eu tot nu pot intelege cum reusesti sa scoti consum asa mic - tinand cont de viteza de 140 - 150.

              Asteptam poze.

              Comment


              • #97
                Am revenit si cu pozele.
                Attached Files

                Comment


                • #98
                  Ft tare consumul la asa viteza medie.

                  Bravo!

                  Comment


                  • #99
                    benzina nemteasca :P

                    Comment


                    • Parerea mea e ca se simte diferenta intre benzina de la noi si cea de la nemti. In tara bag doar de la Romnamol si in afara de la Shell. Dar cu benzina de la Shell parca se misca putin mai bine masina.

                      Comment


                      • Originally posted by bogdan_cj View Post
                        Dar cu benzina de la Shell parca se misca putin mai bine masina.
                        Cu benzina de la Shell am reusit cel mai mic consum de cand merg cu Sandel` - 5,5 l/100km.

                        Comment


                        • Cu Shell am scos 5.5 in afara mers cu AC si 110 - 130. Buna benzina.

                          Am avut surpriza neplacuta sa bag OMV Carrera 100. Am plecat de dimineata la Constanta pe A2 si nu era deloc vant, pneurile verificate, masina abia scoasa de la revizia cu ulei si filtre. M-a secat un 7.3%. Am resetat CB de mai multe ori, nu-mi venea sa cred, cel mai mare consum extra inregistrat vreodata. Viteza nici nu am dat mai mult de 110 ca ar mai fi urcat.

                          La intoarcere i-am dat talpa la 150 pe bord, 140 in realitate pe GPS. Mi-a luat 6.5. O sa ma intorc la benzina puturoasa de la MOL de 95 ca imi consuma undeva pe la 5.5 sau la Petrom de 95. Probabil OMV Carrera arde mai tare, masina chiar avea zvac, dar si te rupe la un drum de 1000 km. Iti papa 15 litri in plus lucru care nu este bine deloc.

                          Cel mai mic consum 4.3% mers lin cu 80 in a 5-a, acceleratia putin ciupita, neincarcata, lipsa vant.

                          Comment


                          • Este in tara shell? Ca eu nu am mai vazut de ani. Eu aici alimentez cu rompetrol ca, cu cea de la omv nu imi place cum merge.

                            Comment


                            • Eu stiu ca nu si am si dovada. Si eu alimentez de la Rompetrol si-mi place cum se misca masina.

                              Comment


                              • completare din partea mea shell in afara ... tarii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google