Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero electrizat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si ultima imbunatatire adusa masinii: o husa de piele pentru volan. E facuta la cineva care imbraca volane in piele, nu e de cumparat. Voi pune o poza sa se vada cum a iesit. Puteam sa il imbrac pe tot, dar nu ma incumet la scos airbag-ul. Am facut operatiunea pentru confort si ca incepea sa se exfolieze volanul din ce in ce mai tare.
    Attached Files
    Last edited by bogdan_cj; 26 April 2012, 23:12.

    Comment


    • #32
      si cat..a facut??

      Comment


      • #33
        A facut, 2 pachete de tigari, ca il stiu pe om.

        Comment


        • #34
          bogdan@ e doar husa? poti sa o pui si sa o scoti cand vrei???ii dau omului 50 de ron daca imi face si mie una!
          -fara-

          Comment


          • #35
            Frumos si util,faza cu volanul in piele! Am si eu de gand,dar nu stiu cand Acum lucrez la altceva...

            Comment


            • #36
              @spanu, e husa, dar e cusuta cum e volanul din piele. Dupa aproape 400km facuti de cand am facut operatiunea ma declar foarte multumit. Poate e parerea mea, dar mana are priza mult mai buna pe volan fapt pentru care directia este mult mai usoara si nu imi transpira mainile. Si pe langa asta masina a mai primit cadou un set obturatoare praf usa. Voi incerca sa insonorizez si masina dar din ce am vazut eu la sofer am 2 straturi de fonomin, si am si in spate un strat. Doar partea de sub bancheta din spate e tabla goala.
              Last edited by bogdan_cj; 4 May 2012, 21:37.

              Comment


              • #37
                Originally posted by bogdan_cj View Post
                masina a mai primit cadou un set obturatoare praf usa.
                Salut - in primul rand sa o stapanesti snatos si fara evenimente.

                Nu ai cumva niste poze cu acele "obturatoare de plaf usa" - nu inteleg ce anume sunt si cum se monteaza - multumesc frumos.

                Comment


                • #38
                  se monteaza pe usa..acolo unde vine opritorul (chestia aia care iti deschide usa in 2 trepte).
                  se desface opritorul din surubul acela de pe stalp, pe care il vezi cand deschizi usa, se baga obturatorul de praf(capac tiranti usa) prin opritor, se fixeaza pe usa, apoi se prinde opritorul din nou pe stalp.

                  daca pot iti fac maine niste poze la masina mea ca si eu mi le-am montat ulterior.!
                  Attached Files
                  Last edited by Spanu; 8 May 2012, 21:28.
                  -fara-

                  Comment


                  • #39
                    Multumesc ninjoaca de urari. Obturatoarele de praf sunt cele din poza pusa de spanu. Acum caut si 2 batatoare acustice pentru a elimina o parte din rezonanta de pe evacuare.

                    Comment


                    • #40
                      ehe - acum inteleg. Da pe acolo praful nu se duce decat in usa - nu ajunge in masina, sau poate ajunge dar o cantitate ft ft ft mica.
                      Eu vreau sa sa pun fonomin in fetele de la usi cat cuprinde si cred ca este mult mai comod si putin de lucru decat sa ma apuc sa montez asa ceva.
                      De curiozitate - cat costa acele cauciucuri si de unde le pot lua?

                      Credeti ca merita sa imi pun deflector de aer la usile din fata? Am gasit ceva la un pret modic si ma cam tenteaza.

                      Comment


                      • #41
                        Nu stiu ce sa zic legat de deflectoare. Daca ai aer conditionat si nu fumezi in masina dupa mine nu isi au rostul.

                        Si obturatoarele de praf opresc si aerul ce il auzi in usi la viteze mai mari.

                        Comment


                        • #42
                          1. am AC
                          2. fumez in masina
                          3. de unde cumpar acele obturatoare? un sfat? un site? un pret?

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by ninjoaca View Post
                            ...Credeti ca merita sa imi pun deflector de aer la usile din fata? Am gasit ceva la un pret modic si ma cam tenteaza.
                            Da,merita.Eu am pus la toate portierele,nu am zgariat nici geamurile - cum mai zic unii - si e alta treaba,pot lasa geamurile putin "crapate",se aeriseste masina si nici nu se vede de afara,nu tenteaza.

                            Comment


                            • #44
                              Obturatoarele de praf le gasesti si aici pe bursa la userul silviu79 sau de pe ********* de la userul axcu.

                              Comment


                              • #45
                                Azi, la fix un an de cand am cumparat masina, a ajuns la 20.000km. Motiv pentru care i-am bagat niste izopren intre aripi si stalpii din fata si ca printr-o minunte zgomotul din habitaclu s-a redus semnificativ. Solutia asta o au masinile putin mai rasarite, dar se poate face sa fie si la dacii. Urmeaza sa ma ocup de zona din spate pentru ca acolo am depisat cea mai mare sursa de zgomot de la trenul de rulare. Voi izola zona de sub bancheta ca acolo e tabla chioara si portbagajul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google