Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero electrizat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde mergi in Croatia in ce statiune?

    E o tara f frumoasa Croatia am fost si eu acolo de cateva ori...

    Comment


    • In Medulin merg ca e plaja cu nisip. E la 8km de Pula si abia astept sa vina odata sambata ca sa plec.

      Comment


      • Exact acolo am fost anul trecut. :-) Pe bune.

        Comment


        • Originally posted by ascomp View Post
          Chestia ca daca e benzina proasta intra in ulei nu este o explicatie absolut tehnica. Cred ca trei sferturi din combustibilul din Romania e de proasta calitate si asta ar insemna sa avem toti ulei cu benzina in baie.

          Cauze pentru benzina in baia de ulei pot fi: compresia compromisa (segmenti cu probleme), amestecul de carburator incorect (de la carburator?) - nu se realizeaza arderea corect, bujie cu probleme - nu da scanteie, eventual benzina ajunge pe altundeva in baia de ulei de ex. prin membrana pompei de benzina daca e fisurata.

          Daca fiecare data cand bagam benzina proasta in masina ar intra si in baia de ulei inseamna ca toti am avea masinile praf....
          pai daca arderea este compromisa (bujii "ude") este normal sa intre peste ulei. Daca esti nevoit sa mergi 300km asa suporti consecintele (un schimb de ulei cel putin). Cea mai buna solutie ar fi sa scoti din rezervor benzina proasta si sa alimentezi cu una de calitate superioara. Ca avem carburanti mai slab calitativ decat ce este prin UE este cert, ca avem si statii unde amesteca gazolina (sau extractie) cu benzina si o vand ca benzina este iarasi o certitudine. Sa spunem ca fiecare in zona unde locuieste are 2 -3 statii de unde alimenteaza fara probleme de ani de zile. Situatiile neplacute apar cand mergi in alta zona (acolo este loterie).
          Originally posted by bogdan_cj View Post
          Pai mai am o linie la rezervor si sambata cand plec spre Croatia voi alimenta din nou cu OMV si sper sa se rezolve situatia.

          Momentan masina asteapta cuminte seara de sambata ca sa mearga si ea la mare putin. Asa ca pentru un asa eveniment important am facut o lucrare importanta...am pus solutie de parbriz.
          Se rezolva cu siguranta. Concediu placut si drum liber!

          Comment


          • Am revenit din concediu. Masina s-a comportat exemplar la dus, dar acolo mi-a ramas termostatul blocat pe deschis(azi astept unul original sa il schimb). Dar, per total masina a mers foarte bine si sunt foarte multumit de ea. Am facut 2600km cu un consum de 6.6l/100km la o viteza medie de 89km/h numai ca am observat ca masina a consumat mai mult la intoarcere din cauza termostatului. Voi reveni cu poze.

            Comment


            • Este bine ca s-a blocat pe deschis si nu pe inchis.

              Comment


              • corect. oricum daca se bloca pe inchis il dai afara cu totul si lasi circuitul mare. mai bine sa consume putin mai mult decat sa topesti motorul

                Comment


                • Pai daca se bloca pe inchis il scoteam afara. Ma tot bate gandul sa fac chiptuning ca daca merg in concediu cu 4 persoane si incarcat parca m-as da jos sa o imping sa aiba spor. Ce parere aveti? Stiu ca e mica cresterea de putere, dar parca e ceva in plus.

                  Comment


                  • Cum a fost in Medulin , am avut dreptate cu ce ti-am spus? :-)

                    Comment


                    • Ascomp, ai avut mare dreptate, dar am mers la plajele de prin zona unde a fost ok. Asa a mai vazut si sandero locuri frumoase. Daca ai fost in premantura in parc cu masina poate stii de plajele de acolo. Acolo am mi s-a si blocat termostatul.

                      Comment


                      • Da e fain in Prematura dar parca e si o zona de nudisti acolo. Poate de aia s-a stricat termostatul. :-) mai bine sa mearga vara incontinuu decat deloc (termostatul).

                        Asa e ca e cam scumpa Croatia? Chiar si autostrazile.

                        Comment


                        • Da, e cam scumpa, dar mi-a placut foarte mult si as mai merge si a 2-a oara.

                          Comment


                          • Am fost de 3 ori in Croatia. Merita vazut: lacurile de la Plitvice, orasul Dubrovnik, odata am fost in insula KRK (e cea mai mare din Croatia - e legata cu pod) e f frumos acolo.

                            Ce parere ti-ai facut de plaja din Medulin?

                            Comment


                            • Plaja din Medulin...se putea si mai bine. Am fost si la Plitvice la intoarcere si am vazut si Dubrovnik-ul. E o tara frumoasa care merita vazuta. La anul cred ca sandero va vedea Corfu sau Thassos.

                              Comment


                              • Dupa 2 schimbari de termostate, cu ajutorul colegului Goan, am ajuns la concluzia ca e senzorul temperatura apa. Asa ca am mers la magazin, luat o sonda vernet, am montat-o si totul a revenit la normal. Luna aceasta urmeaza si schimbarea de amortizoare pe fata(kayaba excel g).

                                Si inca o parere as vrea de la voi. Merita sa fac remapare la dimsport(userul cristi_xp de pe forum) care au dealer si in cluj mai nou. Nu ma astept sa fie racheta, dar parca ar ajuta-o...sper eu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google