Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero electrizat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e poza pe unde vine mocheta peste furtunul de benzina. Ea sta pe furtunul de benzina, dar cu partea cu pasla, deci nu e o problema. Cand se va mai incalzi afara voi taia acolo mocheta sa intre la fix, dar e ok si asa.
    Attached Files

    Comment


    • Masina va primi in continuare de la un logan donator un tirant acustic si o greutate ce se pun in compartimentul motor pentru reducerea rezonantei. Se punea la loganurile din 2004-2005-2006. In poza piesele sunt marcate cu 17 si 19.
      Attached Files

      Comment


      • Mersi pt explicatii si pt poza.sper sa o scot la capat.drumuri bune

        Comment


        • Am desfacut azi ornamtelele de la stalpii din fata ca sa pun niste pasla si acolo si ce sa vezi...o gaura mare pe unde intra zgomotul. Am astupat-o cu pasla momentan si voi cumpara mastic ca sa umplu zona. La loganul tatalui acolo e mastic si nu vajaie aerul. Pun si o poza pentru edificare.
          Attached Files

          Comment


          • O idee buna, dar cat zgomot crezi tu ca intra pe acolo?

            Comment


            • Sa stii ca intra destul zgomot de la motor ca, compartimentul ala e legat direct in zona compartimentului motor conform dialogys. Pe acolo intra destul zgomot de la motor si dupa ce am indesat putina pasla sa stii ca se simte o diferenta. Incearca si tu si o sa te convingi. Eu maine o sa imi cumpar de la dedeman un tub de mastic si voi umple zona.

              Am pus mastic in stalp unde au uitat gigeii din fabrica sa puna. Se simte o diferenta.
              Last edited by bogdan_cj; 31 March 2013, 14:48. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Nimic nou la masina, a primit doar un set de stergatoare SWF ca m-am saturat de cele de 8 lei care scartaie si sar pe parbriz.

                Comment


                • Ieri m-am apucat sa ceruiesc masina. Chiar daca am facut scurta la mana, s-a schimbat aspectul masinii si arata foarte bine. Parca ar fi scoasa pe poarta fabricii.

                  Comment


                  • Salut Bogdan. Din pacate nu stiu de ce nu pot raspunde pe PM dar iti spun aici ca saptamana asta voi rezolva cu vopsitul manerelor si apoi ti le voi trimite pe celalalte. Am scris deja rezervat pe ele.
                    Denis

                    Comment


                    • Mare multumesc.

                      Vezi sa nu ai casuta de mesaje prea plina ca atunci nu te lasa sa dai pm-uri.

                      Comment


                      • Avand in vedere ca circul cu masina mai mult in afara orasului si sandelul n-are loc unde sa sprijini piciorul stang m-am gandit sa adpatez ceva. La prima strigare ar fi un footrest de seat leon ce ar incapea acolo cu putina munca de bricolaj si e vro 50ron la reprezentanta. M-am mai gandit la varianta sa il fac din fibra de sticla sau policarbonat(dar asta nu e cea mai buna solutie).

                        Voi ce parere aveti?

                        Comment


                        • Eu cred ca va fi un plus la confort si un minus la aspect.

                          Comment


                          • Astazi de dimineata in timp ce imi reglam scaunul, am avut placuta surpriza impingand cu piciorul sub pedalier (nu tare) si aud o pocnitura. Tocmai am crapat o bucata de polistiren. Nu este mare paguba, ca o repar si o sa pun ceva mai solid. Dar oare destul care a proiectat masina nu si-a dat seama ca in zona aia trebuie sa nu pui chestii casante? Pune omul jos piciorul mai tare, apasa pentru proptea. Ieftina, ieftina, dar sa mai si gandeasca inginerii lui peste de la Dacia.

                            Comment


                            • @ninijoaca: Sa stii ca, cu footrest de golf v sau octavia 2 arata foarte bine. Nici nu zici ca e pus ulterior. Bine...cu putin bricolaj

                              Comment


                              • Originally posted by Winnie View Post
                                Astazi de dimineata in timp ce imi reglam scaunul, am avut placuta surpriza impingand cu piciorul sub pedalier (nu tare) si aud o pocnitura. Tocmai am crapat o bucata de polistiren. Nu este mare paguba, ca o repar si o sa pun ceva mai solid. Dar oare destul care a proiectat masina nu si-a dat seama ca in zona aia trebuie sa nu pui chestii casante? Pune omul jos piciorul mai tare, apasa pentru proptea. Ieftina, ieftina, dar sa mai si gandeasca inginerii lui peste de la Dacia.

                                deci poliester e acolo !!
                                si eu m'am intins in masina, am apasat mai tare in zona aia si s-a auzit o pocnitura..am crezut ca e un plastic sau doamne fereste fibra de sticla

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google