Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Sandero electrizat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu peretele de foc o sa ai ceva de munca. Daca e de Logan nu de Sandero o sa ai si mai mult decat ceva de munca ...

    Comment


    • Nu o sa am asa mult de munca pentru ca se potriveste. Chiar si in dialogys codurile la peretele antifoc sandero-logan e acelasi. In afara ca trebuie sa dau jos carcasa la filtru de aer ca sa lucrez mai cu spor nu am ce modifica.

      Comment


      • Nu stiu unde am citit pe ce forum ca peretele de foc sandero-logan nu e chiar la fel.

        Problema e alta: peretele de foc la Dacia e destul de slab calitativ nu sta frumos lipit pe tabla, face burti, se lasa ceea ce nu e OK pt ca nu etanseaza cum trebuie. Are si putine puncte de prindere si se mai si inmoaie. Cel putin la masinile straine sta foarte lipit, frumos are tinuta zici ca e turnat.

        De aceea eu o sa lipesc fasii de aluband, stau bine lipite si in + poti sa le montezi mai usor pe langa toate alea de la motor.

        Nu stiu de unde dracu sa fac rost de un batator acustic ca la 3000 turatia intra evacuarea in rezonanta.

        Comment


        • Aluband maine va primi masina si duminica daca e frumos il voi monta si sub el voi pune si fasii de aluband.

          Comment


          • De unde ai cumparat Aluband si cu cat? Si cum se pune ala, se incalzeste sau cum?

            Comment


            • Am gasit de cumparat la practiker de la den braven cu 70ron rola de 15cm/10m. El se aplica doar, ca e cu adeziv, dar inainte trebuie bine curatata zona, cu alcool tehnic. Adica eu cu alcool tehnic curat zonele.

              Comment


              • Am incercat azi sa montez absorbantul acustic pe peretele antifoc...doar am incercat. Nu am reusit. El intra la gauri si sus si jos, dar fara o rampa ca sa il asez si in partea de jos nu am cum. Si am incercat de 3 ori. Daca o sa ajung undeva la o rampa ca sa il pot monta cum trebuie il fac, daca nu o sa il vand mai departe.

                Comment


                • Pai si nu mai bine vinzi mai departe la unul care are groapa la garaj? Adica eu

                  Comment


                  • Originally posted by bogdan_cj View Post
                    Am incercat azi sa montez absorbantul acustic pe peretele antifoc...doar am incercat. Nu am reusit. El intra la gauri si sus si jos, dar fara o rampa ca sa il asez si in partea de jos nu am cum. Si am incercat de 3 ori. Daca o sa ajung undeva la o rampa ca sa il pot monta cum trebuie il fac, daca nu o sa il vand mai departe.
                    "Cu peretele de foc o sa ai ceva de munca. " Cred ca iti mai trebuie si o persoana sa te ajute.

                    Comment


                    • Ninijoaca, daca o vrei, vorbim pe pm.

                      Azi la 2 sunt programat la un prieten la garaj sa montez fonominul si daca ajunge timpul chiar si insonorizantul de pe peretele antifoc. Revin cu detalii.

                      Am apucat astazi sa montez fonominul in masina. Rezultatul -> foarte multumit de cum se aude acum. Mai urmeaza candva saptamana viitoare si absorbantul acustic pe peretele antifoc si gata.
                      Last edited by bogdan_cj; 10 March 2013, 23:19. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Asa arata minunea.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Si efectul?

                          Comment


                          • Efectul: muult mai liniste in masina. E o diferenta mare si cred ca va fi si mai mare peste vreo 2 zile cand montez si absorbantul acustic de pe peretele antifoc. Chiar a meritat munca si contorsionismul.

                            Comment


                            • Ai bagat si in usi? Ai pus si pe oalele telescoapelor din portbagaj si sub mocheta laterala si cea de deasupra rotii de rezerva?

                              Peste cateva luni te vei invata cu linistea si vei vrea si mai multa liniste pentru ca iarasi ti se va parea galagie in masina asa patesc eu.

                              Oricum vreau si eu sa pun pe peretele de foc si in aripile fata.

                              Comment


                              • In usi voi pune dynamat ca voi primi de la cineva cateva coli. In portbagj am pus peste tot. Sincer, acum zgomotul in masina e cam ca la fosta fabia. Oricum altceva la capitolul asta eu nu ii mai fac. Ideea e ca eu am facut urmatoarele chestii pentru izolare fonica:

                                -am inchis aripile din fata in zona stalpului(nu mai vajaie aerul pe laterale)
                                -montat cheder intre usi, nu e o diferenta foarte mare dar se simte
                                -fonomin
                                -absorbantul acustic de pe peretele antifoc

                                Dupa toate astea chiar e liniste in masina.
                                Last edited by bogdan_cj; 11 March 2013, 11:15.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google