Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Vocea Clientului Intrebari/Raspunsuri

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @sv03tbh: nu stiu nici ei exact cat e eroarea respectiva. si e de inteles, la montare, se accepta o deviatie a acului fata de gradatia tinta de o grosime din varful indicatorului, deci pe langa eroarea programata poti avea 1-2km/h afisati in plus sau in minus, dar chiar si cu offset negativ, trebuie ca viteza afisata sa fie mai mare decat cea reala.
    dom'lui ministru al asfaltului si anumitor primari, un sincer "@#$%!"

    Comment


    • #17
      maniac_user ai fost norocos . Eu am trimis mail la vocea clientului si i-am intrebat de jante de dimensiuni : latime , offset si mi-au trimis un tabel in care erau caracteristicile sandero care le gasesti si la ei pe site. Scria " roti de 15'" si pneuri 185-65 R15 ". M-au lamurit nu gluma.

      Comment


      • #18
        Originally posted by sv03tbh View Post
        pai eu incerc sa aflu in mod oficial de la Vocea Clientului care este diferenta intre vitezometru si viteza reala.Formularea e nitel ambigua.
        La mine diferenta este de aproximativ 10km/h
        Diferenta intre ce indica in bord si GPS

        Comment


        • #19
          difera viteza afisata pe bord de cea reala. depinde acum de cat de tare mergi. eu am gps si am obs 2 lucruri.
          -la 50 km/h in bord pe gps arata 45-47.
          diferenta creste pe masura ce accelerezi.
          - la 160 km/h in bord (mi-a zis un prieten ;) ) real pe gps ai 149-150 km/h
          eu am motor de 1.4.
          dar oricum nu recomand sa mergeti la viteza aia, ca (din ce mi-a zis prietenul) vibreaza tot prin ea. la 130-140 in bord e maximum ce tolerez eu ca si confort.

          Comment


          • #20
            Acesta este mesajul meu catre vocea clientului.
            "Urmeaza sa imi achizitionez un autoturism DACIA SANDERO in leasing si vreau sa imi pun si sistem de alarma.
            Ma intereseaza daca pot sa imi achizitionez un sistem de alarma din comert si cand imi vine masina dealer-ul sa imi monteze sistemul cumparat de mine din comert, sau trebuie sa imi achizitionez sistemul de alarma din gama accesoriilor DACIA direct de la dealer?"

            Iata raspunsul celor de la vocea Clientului
            "Buna ziua,
            Stimate domnule Ristea,

            Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

            Referitor la solicitarea dumneavoastra va comunicam faptul ca alarmele agreate Dacia sunt produsele COBRA si ASTRA.

            Aceste alarmele au fost testate de catre firma DACIA iar montarea lor a fost studiata cu atentie.
            Instalarea unor alte tipuri de alarme, decat cele recomandate si testate, poate determina incidente ale instalatiei electrice a vehiculului si de aceea producatorul nu isi poate asuma nici o raspundere asupra a ceea ce se poate intimpla in cazul montarii unei altfel de alarme

            Montarea unei alarme care nu este recomandata de Dacia pe autoturismele din gama Dacia conduce la pierderea garantiei acelor elemente/componente care pot fi afectate ca urmare a montajului, respectiv utilizarii acesteia, dar nu implica pierderea garantiei intregului autoturism.

            In cazul in care agent-ul autorizat ofera alt produs decat cel omologat de Dacia, il monteaza si intervine asupra cablajului sau a altei componente a vehiculului, acest lucru determina pierderea garantiei pentru sistemul respectiv al autoturismului.

            Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.


            Cu stima,
            Analist Servicii Client,
            Angelica Necsulescu "

            De precizat ca mesajul a sosit azi abia dupa 3 zile de la data la care le-am trimis eu mesajul de mai sus.

            Comment


            • #21
              Nu este adevarat, eu am montat o alarma in servis autorizat Dacia si te asigur ca nu e nici COBRA sau ASTRA, chiar ei mi-au recomandat sa cumpar eu alarma fara sa precizeze o anume marca si nu am pierdut garantia la masina.

              Comment


              • #22
                Am inteles.
                Acela este mesajul integral al celor de la dacia.
                Faza este ca ei vor sa spuna ca pierzi garantia la partea electrica in cazul in care apare o defectiune la partea electrica.
                NU se pierde garantia la toata masina, ci doar la partea electrica.
                Pe dealer prea putin il intereseaza ca tu pierzi garantia la masina sau la partea electrica.

                Comment


                • #23
                  "Referitor la solicitarea dumneavoastra cu privire la viteza de croaziera pentru Dacia Sandero, va comunicam faptul ca aceasta viteza reprezinta viteza setata in cazul unui autoturism care dispune de tempomat-limitator de viteza.

                  Gama Dacia Sandero nu este echipata de catre producator cu limitator de viteza. Ca atare, nu va putem comunica viteza de coroaziera pentru acest vehicul."
                  Mama proştilor este mereu gravidă!

                  Comment


                  • #24
                    "Va multumim pentru mesajul dumneavoastra din data de 18.03.2009.

                    Referitor la solicitarea dumneavoastra cu privire la oferta comerciala prezentata prin SMS-ul transmis de catre firma Dacia, va confirmam faptul ca aceasta este valabila pentru Dacia Sandero pana la data 30.04.2009."

                    Comment


                    • #25
                      Si mesajul cu oferta...

                      Comment


                      • #26
                        inchire centralizata cu alarma pe modelul de baza

                        Buna ziua,
                        Stimate domnule Iliescu,


                        Va multumim pentru mesajul dumneavoastra din data de 30.03.2009.

                        Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul ca pe gama Dacia Sandero-versiunea Sandero se poate monta alarma agreata de producatorul Dacia.

                        In cazul in care dumneavoastra doriti si inchidere centralizata pe versiunea Dacia Sandero pe care o detineti, in acest caz este nevoie de inlocuirea reperului cablaj fata.

                        Pretul reperelor necesare efectuarii acestei interventii + pret manopera il veti afla de la unitatea service autorizata Dacia la care veti apela.

                        cablajul costa cu manopera aproximativ 20 mil la care se adauga costul inchiderii centralizate+alarma si manopera....deci nu prea merita mai bine invart cheia in usa....

                        Comment


                        • #27
                          iata raspunsul si celor de la Dacia.
                          Buna ziua,
                          Stimate domnule ...,


                          Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

                          In legatura cu solicitarea dumneavoastra va informam ca este absolut normal sa existe o mica presiune in rezervorul vehciulului dumneavoastra. In cazul in care considerati ca presiunea acumulata in rezervor este mare va recomandam sa contactati o unitate service agreata Dacia pentru o constatare. O lista cu coordonatele tuturor unitatiilor service agreate Dacia veti regasi atasata acestui mesaj.

                          Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.

                          Cu consideratie,
                          Agent Servicii Client,
                          Tomescu Mihai Alexandru

                          Comment


                          • #28
                            Informatii centuri cu pretensionare si limitator de efort

                            Raspunsul celor de la Dacia:

                            Buna ziua,
                            Stimate domnule Farcau,

                            Va multumim pentru interesul dumneavoastra fata de produsele si serviciile Dacia si va felicitam pentru intentia dumneavoastra de a achizitiona un automobil DACIA SANDERO.
                            Referitor la solicitarile dumneavoastra, va sugeram sa apelati la la o unitate service agreata DACIA, la seful tehnic sau agentul de vanzari care va poate oferi amanunte referitoare la centurile de siguranta .

                            Noi va comunicam urmatoarele informatii pe care le detinem: Dacia Sandero este echipata cu centuri de siguranta cu prindere in 3 puncte, care dispun, in cazul centurilor din fata, de limitatoare de efort pentru o mai buna protectie in zona toracelui. In functie de versiune, centurile de siguranta sunt completate cu un sistem de reglare pe inaltime, care optimizeaza sustinerea corpului in caz de impact. Sistemul de retinere poate fi completat, in cazul locurilor din fata, de dispozitive pirotehnice de pretensionare. In functie de nivelul de echipare, Dacia Sandero poate fi prevazuta cu pana la 4 airbag-uri. Airbag-ul sofer a fost special conceput pentru Dacia Sandero, fiind prevazut cu un orificiu prin care se regleaza presiunea exercitata asupra corpului in cazul activarii. Cele doua airbag-uri laterale din zona capului si a toracelui disponibile in optiune in functie de versiune ofera o protectie suplimentara in caz de soc lateral, completata de structurile de protectie i
                            ncorporate in portiere. Scaunele ranforsate dispun de tetie special concepute pentru a evita un traumatism al vertebrelor cervicale in caz de impact brutal din spate. Aceasta configuratie noua amelioreaza pozitia spatelui si asigura o pozitie mai confortabila a capului. Dacia Sandero beneficiaza de sistemul de fixare ISOFIX pentru copii pentru locurile laterale din spate.

                            DISPOZITIVE COMPLEMENTARE CENTURII FATA sunt constituite din:
                            – pretensionatoare,
                            – limitator de efort,
                            – airbag-uri Sofer si pasager.
                            Aceste sisteme sunt prevazute sa functioneze separat sau impreuna in cazul socurilor frontale.
                            In functie de nivelul violentei socului, trei cazuri sunt posibile:
                            – numai centura asigura protectia;
                            – pretensionatorul se declanseaza pentru a rectifica pozitia si jocul centurii-Cu contactul pus, in momentul unui soc de tip frontal important, un piston retracteaza instantaneu inchizatorul centurii, fixand-o pe corp si marindu-i astfel eficacitatea.
                            – declansarea Airbag-ului si a limitatorului de efort se adauga in cazurile cele mai
                            violente.
                            – Pentru a evita orice declansare accidentala care poate cauza pagube, numai personalul calificat din Reteaua
                            marcii este abilitat sa intervina asupra dispozitivelor complementare centurii fata.
                            – Controlul caracteristicilor electrice ale modulului de aprindere trebuie sa fie efectuat numai de catre personal
                            special format, care utilizeaza o aparatura adecvata.
                            – In momentul casarii vehiculului, adresati-va Reprezentantului marcii pentru eliminarea generatorului de
                            gaz al pretensionatoarelor si airbagurilor.


                            Multumim pentru fidelitate si va dorim Sarbatori Fericite !

                            Tatiana Cristescu
                            Analist Servicii Client Vocea Clientului


                            ps. vedeti ce inseamna sa insisti ? a scris fata asta un mail, de ai impresia ca este un eseu tehnic

                            Comment


                            • #29
                              Problema semnalată de mine:
                              "[...] stergatorul stanga fata atinge marginea capotei [...]"

                              Răspunsul lor:
                              "[...] Referitor la aspectele prezentate de dumneavoastra prin care ne semnalati unele aspecte in legatura cu autoturismul Dacia pe care-l detineti, va recomandam sa va adresati la o unitate service acreditata Dacia pentru analiza.

                              Va asiguram ca unitatile service autorizate dispun de mijloacele tehnice necesare si de personal de specialitate calificat. Aceste unitati sunt singurele abilitate de a realiza constatarea si diagnosticarea functionarii autoturismului si de a stabili masurile de remediere corespunzatoare, in cazul in care acestea se impun.

                              Am incercat sa va apelam la numerele de telefon pe care ni le-ati oferit, insa, din pacate, nu am reusit sa va contactam (mint cu neruşinare - nota îmi aparţine) [...]"
                              Mama proştilor este mereu gravidă!

                              Comment


                              • #30
                                asta am aflat eu!

                                buna ziua.
                                urmeaza sa achizitionez un sandero preference, 1.4, cu data de livrare 4 iunie.
                                as dori sa stiu daca pot sa ii adaug airbaguri laterale, deoarece dealerul o tine mortis, din clipa in care am facut comanda ca nu se poate.
                                va multumesc

                                Buna ziua
                                Stimata doamna AAA,

                                Va multumim pentru interesul dumneavoastra pentru produsele si serviciile Dacia si va felicitam pentru decizia de a achizitiona un automobil DACIA..Va comunicam faptul ca din momentul lansarii comenzii in fabricatie nu se mai pot aduce modificari la comanda.

                                Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.


                                Cu cele mai bune ganduri ,
                                Analist Servicii Client-Vocea Clientului

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google