Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Dacia Sandero 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Teoretic asa este dupa cateva mii de km se mai lasa masina la consum.

    Practic vezi tu.

    Comment


    • #62
      Mie mi se pare cam urata Dacia Sandero Acces.

      Decat asta din poza prefer Sandero meu. Chiar si tip vechi.
      Attached Files

      Comment


      • #63
        Era sa fac infarct cand am intrat aci si am vazut ce poze ai postat ascomp....data viitoare baga un spoiler alert..ceva...

        Comment


        • #64
          Salutare,
          sunt nou pe forum, acesta e primul meu post.

          Am urmarit discutiile despre noul sandero stepway iar azi mi-a fost aprobat creditul pentru masina, deci pot intra si eu in discutii
          Comanda am facut-o saptamana trecuta, platind 5% din valoarea masinii iar termenul de livrare este la mijlocul lui mai deci mai am de asteptat.

          N-am mai avut masina pana acum insa parintii au un logan 1.5 din 2008 cumparat nou, iar crescand oarecum cu aceasta masina (care nu a avut nici o problema) m-am hotarat sa cumpar tot o dacie diesel noua, chiar daca unii vor spune "cu 12 .000 de euro puteai sa iti iei la mana a 2-a nu stiu ce audi/vw/skoda etc."

          Din pacate nu am facut drive test dar m-am indragostit foarte repede de stepway-ul nou si oricum nu puteam face o comparatie decat cu un logan

          Sper ca am luat o decizie buna.
          Voi ce spuneti ?
          Multumesc

          Comment


          • #65
            Bafta si mult noroc! Eu sincer nu stiu daca as lua cu 12k EUR o Dacie. Acolo la 8-9k da, mai merge. La 12k EUR as mai prelungi creditul cu 2-3 ani si as merge pe mana unei Skode.

            Comment


            • #66
              Ai oarecum dreptate dar gandeste-te ca e o masina full-option cu lucruri care nu au mai fost pe nici o dacie pana acum, gen madia nav, esp, asr, functia eco, cruse control, senzori parcare etc.
              Nu sunt niste optiuni ieftine si daca le pui la o dacie de 8-9 mii, ajungi pe la 12 mii probabil. Eu asa cred

              Comment


              • #67
                Bafta la masina!

                PS: nici eu nu as da 12 mii euro pe un Sandero. Insa 5500 E + 3 tichete rabla pe un Sandero Story am dat.

                Comment


                • #68
                  e mult 12 mii.. mergea altceva de banii astia in mod clar

                  Comment


                  • #69
                    ce mergea ?
                    masina noua, diesel, consum asemanator si dotari asemanatoare.

                    Comment


                    • #70
                      Paiiiiiii

                      sa zicem:

                      Peugeot 301 1.6 HDi 92CP pret: 11.908 € (e la oferta).

                      aici este oferta

                      Ce ai de zis?

                      * eu am un 307 HDi vrei sa sti cum merge motorul, cat consuma si cum sta in curbe? :-)
                      Attached Files

                      Comment


                      • #71
                        aha, apropiata da,
                        dar am uitat sa mentionez si costurile de intretinere si piese, si oricum nu seamana echiparea cu cea de la stepway

                        Comment


                        • #72
                          @ bogdanbr: Felicitari pentru achizitie si bun venit pe forum!

                          Te asteptam la intalniri...

                          Comment


                          • #73
                            Multumesc frumos, abia astept

                            Comment


                            • #74
                              Scuze cu intarziatul pozelor dar am avut mult de munculita in perioada asta iar intr-o luna am nunta. Machineta e un cadou ptr printesa. Promit solemn sa pun in week end ceva poze cu ea.
                              O intrebare rapida am: nu am timp acum sa stau sa o inmatriculez definitiv, daca ma duc la drcpiv ptr inca un set de nr rosii imi trebuie neaparat si folia de la rar? Nu de alta dar imi expira duminica setul prezent si nu am cum sa ma programez la rar din timp. Danke Schon.

                              Comment


                              • #75
                                O masina noua doar o singura data poate sa aiba numere rosii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google