Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Dacia Sandero 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    tu poti sa intrebi ce vrei ....ei or sa iti raspunda ce vrei tu..
    le ceri scris ceva..daca chiar vrei sa stii despre o anumita chestie
    sa verifici bine masina la livrare..cam tot ce se poate verifica..ia un prieten o cunostiinta cu tine daca nu te pricepi..
    cat despre partea cu garantii.si distractia dupa citeste pe forum..

    a si o intrebare vad ca esti din bucuresti...de la ce dealer iei masina?

    Comment


    • #32
      apropo vezi ca jantele alea pe 16' frumoase nu sunt din aliaj. sunt niste table cu capace de plastic care dau impresia ca sunt de aliaj.
      -fara-

      Comment


      • #33
        Multumesc frumos. De la reprezentanta Dacia de pe Iuliu Maniu, imediat inainte de iesirea pe A1. Pai...se ofera cineva sa verifice masina la livrare de aici? Chiar as fi recunoscator..nu cred ca sunt eu cel mai in masura sa o fac. Masina cred ca ar veni pe la sfarsitul lui februarie cel tarziu. Multumesc.

        Comment


        • #34
          La mine a durat 2 luni si putin pana a venit masina.

          Aveam lectia invatata, aveam manometrul la mine si i-am pus sa desumfle cauciucurile la cat trebuie - pt ca la transport au presiunea mai mare in pneuri. :-) l-am uimit pe tipul ala de la Dacia.

          Comment


          • #35
            Nu stiam asta cu manometrul. O sa am si eu unul la mine. Eu inca nu am platit masina. Sper ca saptamana asta sa se rezolve. Singura chestie care nu imi place e ca trebuie sa platesc in plus pentru niste accesorii care, zic eu, ar fi trebuit sa fie in pretul final. Ma refer la carligul de tractare, covorase pentru noroi si cele din masina. Dar c'est la vie. Multumesc.

            Comment


            • #36
              Nu stiu ce masina vine standard din fabrica cu carligul de tractare. Poate jeepurile scumpe.

              Comment


              • #37
                daca vorbim de jeepurile scumpe acelea ar trebui sa vina din fabrica cu bulbard...in rest covorase si aparatori de noroi intr-adevar trebuiau incluse in pret. ai putea sa negociezi cu ei sa iti faca un discount prin montarea respectivelor accesorii. apropo mai bine ai da banii pe o cotiera .
                -fara-

                Comment


                • #38
                  am vazut azi in constanta un sandero stepway albastru ala frumos. am vorbit cu proprietarul, un fost posesor de logan 1.4 care a fost multumit de masina si acum vroia una mai micuta ca loganul. asa ca a ales tce90 sandero stepway, pe care il are de 100km si era foarte multumit de ea in comparatie cu vechiul logan zicea ca e mai buna. ca e mai sprintena.
                  mie unu mi-a placut culoarea si cum arata masina e belea. se vede foarte frumos in trafic. sare in ochi.

                  Comment


                  • #39
                    Eu sincer sa fiu decat sa imi iau motorul pe benzina de 900 turbo mi-as lua motorul Diesel. Nu stiu cu care motor iesi mai ieftin la achizitie masina noua insa as alege fara sa gandesc un Diesel nu un motor pe benzina in 3 cilindrii.

                    Comment


                    • #40
                      Neata! Sunt la OMV in Militari, tocmai a venit o domnisoara cu un Sandero nou nout si si-a luat lichid de parbriz. Cred ca depinde de versiune dar am vazut amortizor la capota! Super tare! Felicitari Dacia!
                      p.s mi-am luat stropitori tip perdea! <3

                      Comment


                      • #41
                        Da au amortizor la capota ceea ce pentru clasa mica e ceva. Vestea proasta e ca scutul e de plastic deci daca vrei de metal trebuie sa mai dai cateva milioane in +.

                        Deci sa inteleg ca ti-a placut si noul Sandero si domnisoara.


                        La noul Sandero versiunea cea mai ieftina, acces, vine cu bara fata neagra, nevopsita in culoarea caroseriei?
                        Last edited by ascomp; 20 February 2013, 09:37.

                        Comment


                        • #42
                          Buna seara;
                          1. Pe 6 martie imi vine masinuta. Abia o astept . Este sandero stepway 0.9 tce albastru acela azuriu. Spuneti-mi si mie va rog, cam ce ar trebui sa verific la masina inainte sa semnez procesul verbal de predare. Este prima masina noua pe care o iau si de aceea intreb.
                          2. Alta intrebare ar fi de unde ma sfatuiti sa iau niste covorase de cauciuc pentru interior deoarece la pretul de 120 ron si ceva sa le iau de la ei mi se pare suprapret. Initial vroiam sa comand aparatori de noroi din doua motive: arata urat fara si nu vreau sa imi rugineasca etc mai ales ca o sa umblu cu ea. Pretul e destul de mare, cu tot cu manopera ajunge aproape de 400 ron pe fata si spate. Stie cineva o varianta mai ieftina sau sunt la mana Dacia?

                          Multumesc frumos.

                          Comment


                          • #43
                            pt o masina noua ,eu zic ca unde au mers 9000 eur ,mai merg si 130 eur pt bavete si presuri noroi care respecta linia de interior si cea de exterior de pe spoilere.in rest sa te bucuri de ea fara evenimente.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #44
                              4 mil pe niste aparatori de noroi? Sa fim seriosi!

                              Deja sunt preturi mai mari ca la VW , Peugeot etc.

                              Eu cand am cumparat 307-le ( l-am luat de nou) mi-au venit aparatorile intr-o punguta si le-am montat eu ulterior.

                              Consider ca aparatorile de noroi ar trebui sa fie in standard pentru ca deca merg la ITP fara aparatori ala poate sa-mi bage de vina ca nu am.

                              Comment


                              • #45
                                Din luna martie 2013 s-a scos de la vanzare Sandero 1.

                                Eu nu o mai vad la oferta pe site-ul dacia.ro

                                Deci avem masini piese de muzeu. Mai ales eu care am o masina noua de 4 luni piesa de muzeu. :-)))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google