Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Impresii dupa ce ati comandat Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    100 ron 1 buton???e exagerat de mult.ma asteptam la 10 ron.
    -fara-

    Comment


    • #62
      Salut!

      Am comandat un Laureate 1.6 cu airbag-uri laterale si geamuri electrice spate, gris basalte pe data de 16 iunie. Astept sa vina maine (17 iulie). Vazusem masina doar in poze cand am comandat-o si nici ca m-am dus la portile deschise. Am zis ca vreau ("vrem" daca citeste cumva si prieteana mea) Sandero dar ca n-are rost sa-mi fac sange rau dupa ce am platit-o, descoperind neajunsuri sau defecte care ar putea sau nu se regaseasca si la masina mea. Cand e a ta, e-a ta si-ti place!
      Am dat ieri un telefon la dealer sa-l intreb de sanatate si mi-a zis ca totul e conform planului, ca a iesit din productie si ca momentan e in testare, ca cel mai probabil ajunge pe 17 dar ca trebuie sa fie destule masini ca sa incarce trailer-ul. Mai sunasem eu o data si nu mi-a placut pentru ca nici macar n-a verificat atunci: mi-a spus ca n-are ce sa verfice si ca doar cu cateva zile inainte de termen va stii exact ce se intampla (si iata ca nu stie exact). Poate ca nu inteleg eu cum sta treaba cu verificarea livrarii.
      Asadar nu am cuvinte de lauda pentru agentul de vanzari de la Cobalcescu. Mi s-a parut mediocru informat si mediocru interesat de a-ti oferi si informatia putina pe care o detine. Dar asta cred ca e o caracteristica a vanzatorilor de la noi: de multe ori m-am trezit in fata uni vanzator care stia mai putine lucruri decat mine despre produsul pe care el il vindea si eu il cumparam (e o generalizare; sper sa nu jignesc pe nimeni).

      Comment


      • #63
        Sandero isi merita Banii

        Pentru cei cu care se considera atot stiutori .si bagatori de srama. Eu mi-am luat Sandero Laureate 1,4 si culmea se inchid toate usile chiar finut si au si in sunet placut la inchidere, are linile de imbinare bine facute , iar in trafic va spun din experienta nici nu o simti, e atat de silentioasa si de bine inchegata , amortizeaza foarte finut . Sunt personal foarte multumit isi merita toti banii. Am condus WV polo insa ...prefer Sandero. SI apropo in orice gama de masini vreti voi , cand se fac masini pe banda mereu se va gasi cate una cu mici defecte , oriunde in lume.

        Comment


        • #64
          Am facut comanda pt sandero, laureat 1.6 mpi 90cp, la caremil, iasi, pe data de 12.09.2008 si transportul pleaca de la dacia pe data de 19.09.2008. Cumpar masina in leasing si traseul actelor a fost super scurt.
          In prima zi am fost la dealer sa ma interesez de posibilitatile de achizitionare, pret si sa vad masina.
          A doua zi am trimis prin mail adeverinta de venit + copie dupa cartea de munca + cererea semnata.
          A treia zi am semnat contractul si am platit la banca avansul de 5% (dar cu toate taxele se ajunge la aproximativ 10% din pretul de vanzare) si am trimis pe mail dovada platii.

          Cred ca intre 22-24 09.2008 am masina! Abia astept!!!

          Bine, dar nu mai scrie cu Caps
          Last edited by Stefan; 19 September 2008, 12:23.

          Comment


          • #65
            laureat 1.4 am si eu dar nu e silentioasa deloc...e drept daca o ti sub 2500 de ture e ok.dar la 4000 de ture pe autostrada si la 140 km/h nu mai e deloc silentioasa...iti infunda urechile dupa 1-2 minute de mers.
            -fara-

            Comment


            • #66
              problema minora

              ieri 23.09 am primit masina, o sandero laureata 1,6 comandata acum 3 saptamani la sc service automobile 2 dacia cluj mi s-a facut prezentarea masinii totul a fost in regula , dar ulterior am gasit o mica problema si anume : am constatat ca lipseste difuzorul audio la usa din stanga fata ,asta dupa ce incercasem sa reglez radio cd-ul fara rezultat . ce parere aveti voi ? oare imi vor pune difuzorul lipsa la locul lui sau este greseala mea si nu am de facut altceva decat sa cumpar unul ? nu e o mare cheltuiala, mai mult ma supara faptul ca nu s-a montat tot ce trebuia din fabrica

              Comment


              • #67
                Salutare.... Tot aud aici termene de livrare de 3 - 4 saptamani..... Eu am comandat pe 1 August la dealerul din Constanta si inca nu a venit masina..... De ce sunt diferente atat de mari ? Am auzit cazuri de o saptamana de asteptare, acum, in septembrie..... eu de ca astept atat de mult ????

                Comment


                • #68
                  Originally posted by cristian2008 View Post
                  lipseste difuzorul audio la usa din stanga fata ,asta dupa ce incercasem sa reglez radio cd-ul fara rezultat . ce parere aveti voi ? oare imi vor pune difuzorul lipsa la locul lui sau este greseala mea si nu am de facut altceva decat sa cumpar unul ? nu e o mare cheltuiala, mai mult ma supara faptul ca nu s-a montat tot ce trebuia din fabrica
                  Poti incerca sa te duci sa le zici. Dar atata vreme cat ai semnat pentru masina, pot sa invoce ca nu ai verificat. Oricum, aberant, cine sta sa verifice radio cd ul la livrare - sunt chestii mai importante.
                  Totusi iti pot da un sfat ("furat" de la un user al unui alt forum) - Du-te in service si spune-le ca nu se aude un difuzor. ATAT. Sa faca ei constatarea ca nu e boxa acolo, si sa rezolve.

                  Originally posted by vic24 View Post
                  Salutare.... Tot aud aici termene de livrare de 3 - 4 saptamani..... Eu am comandat pe 1 August la dealerul din Constanta si inca nu a venit masina..... De ce sunt diferente atat de mari ? Am auzit cazuri de o saptamana de asteptare, acum, in septembrie..... eu de ca astept atat de mult ????
                  Termenul de livrare depinde foarte mult de culoarea si optionalele alese - masinile se fabrica pe serii. De aceea unii asteapta o saptamana, altii o luna sau mai mult.

                  Comment


                  • #69
                    .....nu am niciun optional....... e laureat standard bleumineral 1.4

                    Comment


                    • #70
                      bleu mineral - din cauza asta intarzie. Este o culoare comandata de putini si din cauza asta. Daca ai fi ales gris platine sau gris comete, acu aveai deja multi km cu Sandero.

                      Comment


                      • #71
                        Si eu astept masina de 1 luna deja... Initial mi s-a spus termen de livrare 26 septembrie, pe 24 sun la dealer(IATSA) si imi zice ca s-a amanat pentru 2 octombrie. De curiozitate am sunat la Vocea Clientului sa vad ce se intampla... acolo am avut alta surpriza laureatul meu 1.4 Bleu Extreme ajunge cel mai devreme pe 12 octombrie...Foarte rapizi baietii de la Dacia ce sa zic...

                        Comment


                        • #72
                          Din nou o spun - e din cauza culorii - Bleu Extreme comanda putini si de aia lotul ala e lasat mai la urma.

                          Comment


                          • #73
                            Eu am facut comandata pe 10 august si pe 15 septembrie am ridicat-o cu toate ca termenul de livrare era 10 sept. Apropos m-am ales si cu o sticla de vin de la dealer. faina surpriza.

                            Comment


                            • #74
                              si mie mi-au dat o sampanie
                              -fara-

                              Comment


                              • #75
                                intradevar

                                sandelul meu a venit din iulie si cu toate k.....fiind din primele serii ar trebui sa-si bata si estia capu sa iti explice cate ceva. ori nu prea a fost asa. In 15 min maxim trebuia sa bag la cap. SAMPANIE.....VIN???? Sunteti niste norocosi. .....
                                Da cu toate astea sunt fff multumita de masinuta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google