Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Impresii dupa ce ati comandat Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Chestia cu buton cu impuls la geamuri se poate rezolva usor si ieftin.

    Comment


    • #47
      credeti ca se pot schimba butoanele la geamuri in asa fel incat sa coboare sau sa urce la o simpla apasare? se poate si pentru geamul dreapta fata?...cam cat o sa coste...mie imi place mult chestia aia la geamuri...si sigur o sa mi-o instalez
      -fara-

      Comment


      • #48
        spanu, citeste postul #46 (cel al lui Stefan) si vei afla raspunsul la intrebarea ta? pretul nu il stiu exact, dar stiu ca nu e scump un buton cu impuls.
        Scuzati absenta indelungata. I'm back

        Comment


        • #49
          pai tocmai asta intrebam...butonul cu impuls e tipic soferului...dar merge si in dreapta?
          -fara-

          Comment


          • #50
            da, din cate stiu eu merge si in dreapta.
            Scuzati absenta indelungata. I'm back

            Comment


            • #51
              Am comandat si eu

              Azi 28.06.2008 am comandat versiunea Laureate 1.6 de la Sandero.
              Din pacate mi-au dat data de loivrare 9 septembrie, pentru ca in august intra in revize linia de productie. Am dat comanda la Adras...unde am reusit sa obtin dupa o tiganeala crunta o alarma gratuita...Asta pt ca o platesc cu banii jos cash, am ales varianta de top care e in productie si am pus si optionale...Culaorea..Gris Basalte parca asa se numeste...da chiar bine...Cat privestea Acel casco Gratuit... Teapa...O suporta BRD daca faci credit auto prin ei...deci de aici venea "poti beneficia"......Oricum va tin la curent...
              Last edited by Jorjack; 28 June 2008, 15:21.

              Comment


              • #52
                Originally posted by buruianv View Post
                Am fost la un dealer Dacia. Vreau sa comand un Sandero. Termen de livrare 1 luna!!!!!! De ce nu 2 sau 3? Sau poate 1 an ca o fi ceva pui de Ferrari...
                @buruianv: ai grija ce-ti doresti, se poate indeplini.... :
                am fost azi la doi dealeri diferiti si de fiecare data mi s-a spus ca pt sandero tb sa astept pana in septembrie, pt ca in august fabrica nu lucreaza

                @Jorjack: "alarma gratuita...Asta pt ca o platesc cu banii jos cash"
                Sa intelegem ca e o oferta speciala in perioada asta: cumperi cu banii jos - primesti alarma gratuit?

                Comment


                • #53
                  Nu, unii pot sa-ti dea ceva, altii nu. Depinde de dealer si de cat de bun de gura esti.

                  Comment


                  • #54
                    @Jorjack: "alarma gratuita...Asta pt ca o platesc cu banii jos cash"
                    Sa intelegem ca e o oferta speciala in perioada asta: cumperi cu banii jos - primesti alarma gratuit? [/QUOTE]

                    Nicidecum....pt ca m-am tiganit cu ei pana am zis ca mor la gatul lor...Caci dupa ei...nici asta nu-mi dadeau...Si... pentru ca am vazut atentionarea ta privind livrarea in septembrie DA ASA E....IN AUGUST SE OPRESTE BANDA DE PRODUCTIE PENTRU REVIZIE...Dar.. nu fiti dispe oameni buni...caci disperarea asa nu face decat sa le induca comportamentul asta Dealerilor si celor de la Dacia .....

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by buruianv View Post
                      Am fost la un dealer Dacia. Vreau sa comand un Sandero. Termen de livrare 1 luna!!!!!! De ce nu 2 sau 3? Sau poate 1 an ca o fi ceva pui de Ferrari...
                      xD....pui de Ferrari...asta-i buna! Din pacate asa e, asteptam o luna, unii chiar si mai mult!

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Stefan View Post
                        Chestia cu buton cu impuls la geamuri se poate rezolva usor si ieftin.
                        Se poate face operatiunea asta la dealer ? Sau si mai bine, poti sa o comanzi cu butonul cu impuls gata instalat ?
                        Parca era vorba ca iti pierzi garantia daca te apuci sa-i faci modificari in spatele blocului .

                        Comment


                        • #57
                          Se poate la dealer.
                          Scuzati absenta indelungata. I'm back

                          Comment


                          • #58
                            daca aflati cam cat costa un buton sa postati pls.
                            va multumesc
                            -fara-

                            Comment


                            • #59
                              salut am comandat si eu un sandero laureate 1.6 mpi pe 20iunie. Trebuie sa soseasca pe 23 iulie abia astept Pina acum dealerul a fost foarte corect ( Dedeman Bacau ). Cand vine pun poze

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Spanu View Post
                                daca aflati cam cat costa un buton sa postati pls.
                                va multumesc
                                nu costa mult. maxim 100ron cred.
                                Scuzati absenta indelungata. I'm back

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google