Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Impresii dupa ce ati comandat Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Impresii dupa ce ati comandat Sandero

    Haideti sa scriem ce impresii ne-au produs dealerii de la care am comandat sandero.Si daca ati vazut sandero inainte de a comanda,si cand preconizeaza delerii ca vor avea primele exemplare.Si...orice ati mai aflat de la dealeri.Si daca exista autonomie:adica daca fiecare dealer poate face promotii,discounturi,etc.Si daca se poate da comanda pt Prestige.

  • #2
    eu pot spune doar ca am sunat azi la dealer (am ales un dealer dintr-un oras mai mic din BH, desi eu sunt din oradea) si m-au invitat dupa 19 iunie la un drive-test. am tot povestit vreo 20 min la tel. totul pare a fi in grafic, pentru mine!

    Comment


    • #3
      am si eu o intrebare cata garantie ofera dacia sandero stoc?(adica nu cu garantiil extinse) ca eu stiam ca 3 ani.dar pe site lor ai ca obtiune 12luni si 24 dar nu mai mult de 120.000.ca daca e 3 ani si 100de mii de km cum vine chestia ca nu mai mult de 120000
      adica aia 1 suta plus astia 120
      sau totatal in 4/5 ani 120000

      Comment


      • #4
        M-ai lasat un pic in ceata pe la sfarsitul postului (sunt si foarte obosit asa ca nu voi reciti). DECI: garantia standard la Sandero (si de acum la Logan), este de 3 ani in limita a 100 000 km. Daca vrei poti opta pentru garantie extinsa, 1 an, sau 2 ani, in ambele din aceste situatii limita de km creste de la 100 000 la 120 000 km. Deci practic tu achizitionezi in plus 1 an (sau 2) si 20 000 km de garantie. Garantia extinsa in noul format cred ca se adreseaza in special celor care fac mai putini km pe an.
        De exemplu in cazul garantiei maxime pe care o poti lua - 120 000 km/5 = 24 000 km/an. 24 000 de km e cam distanta parcursa in medie de un bucurestean activ (constatare personala, dupa urmarirea prietenilor, cunoscutilor si bineinteles.. a mea). Daca e cineva care stie ca face mai mult de 25 000 km pe an, nu merita sa dea bani pe garantie. Noapte buna, abia mai vad...

        Comment


        • #5
          hai sa vedeti ceva interesant:

          asta apropo de impresii.

          Production workers assembling Dacia Sandero bodies and welding. The vehicle bodies are plunged into an anti-corrosion bath before moving to the paint shop. A...

          Comment


          • #6
            iti multumesc mult stefan am crezut ca nu va mai fi garantia de 3ani decat ca obtiune;
            ma bagase putin in ceata.(eram si eu ff obosit ..un prieten imi zicea ca ai 12 luni garantie si si poti avea 3 numai cu garantie extinsa ).
            Eu zic ca ii un lucru bun 5 ani si cred ca merita

            Comment


            • #7
              Originally posted by adimatis View Post
              hai sa vedeti ceva interesant:

              asta apropo de impresii.
              a mai fost:

              Comment


              • #8
                stefan,
                am fost mai rapid decat tine cu 28 de minute!
                ...noi sa fim sanatosi!

                Comment


                • #9
                  - ce chior sunt. da ai dreptate nu am vazut. incearca atunci cand pui clipuri de pe iutub sa le integrezi in post in felul urmator: iei codul unic al clipului (adica ceea ce scrie dupa "http://www.youtube.com/watch?v=" si il incadrezi intre tagurile youtube - ai optiune cand postezi "wrap youtube tags"

                  Comment


                  • #10
                    Desi am dat comanda din 5.06, azi am fost la dealer Adras sa vad masinile.
                    Erau in jur de 10 masini sosite pt Portile deschise. Ca, culori erau, Rouge de feu, Bleu extreme, Gris Basalte, Gris Comete. Impresie (din partea unui incepator total)pt exterior, I-MI PLACE, e mai frumoasa ca in poze. Ce nu mi-a placut la masina care avea culoarea comandata de mine( gris basalte), culoarea argintie deschis a manerelor de la usi. Dupa gustul meu, nu se potriveau. Mai bine mergeau negre decat argintiul ala sau le faceau in aceiasi culoare cu masina. Tot dupa gustul meu, preferam culoarea neagra la bandourile de la usi decat aceiasi culoare cu masina.
                    La interior, mi-a placut spatiul care il am ca sofer, la inaltimea mea de 1,85 cu picioare lungi, stau f bine la volan (ridicat la maxim) si scaunul nu a trebuit sa-l dau la maxim in spate. Cu scaunul dat la maxim in spate,si cred ca spatarul era si lasat mai pe spate, spatiul ramas in spate de la marginea banchetei pana la spatarul scaunului soferului este de un lat de palma. In felul asta, picioarele mele nu aveau loc pe scaunul din spate, genunchii intrau efectiv in spatarul scaunul din fata. Pe locul din dreapta spate, cu scaunul din fata dat in fata, am avut loc bine. Oricum, in spate, nu este un spatiu comod, pt drumuri lungi si persoane cu picioare lungi. Nu mi-a placut nici culoarea alba a indicatoarelor de bord. In portbagaj aveau o tava cu capac ( face parte din accesoriile separate) o porcarie, sa nu va luati asa ceva, capacul e putin mai mic si cade in tava. Am umblat la el, ca nu stiam ce este si abia l-am pus la loc, nu statea de loc peste tava. Portbagajul este incapator, poti sa mergi si in concediu cu trei valize si o sacosa de voiaj.Tot in portbagaj, pe peretele din stanga intr-o nisa este cricul iar pe cel din dreapta este manivela de la cric si mai era ceva dar nu mai stiu ce, cred ca cheia de la roti. Per total, este asa cum ma asteptam, nici frumoasa nici urata, nici grasa nici slaba, este numai buna ( pt mine).
                    Last edited by bobocul; 14 June 2008, 13:00.

                    Comment


                    • #11
                      Nu l-am comandat, desi era o varianta. In acest moment nici nu o sa-l comand. Profund dezamagit dupa ce l-am vazut azi la dealer in Baia Mare:
                      1.Plasticele de pe bord sunt slabe rau.
                      2.Capacul de la airbag e din cauciuc, puteau sa-l lase din plastic. Am apasat pe centrul lui si i-au iesit marginile in afara.
                      3.Usile se inchid mai rau ca la Logan, cam ca la Solenza. Inchise normal, de la 15-20cm, nu merg, raman in prima treapta de inchidere. La Logan nu face asa.
                      4.Usile fata-spate nu sunt aliniate. Cele din fata sunt cu cativa mm mai in interior decat cele spate. Se simte cand dai cu mana pe montantul central, se vede chiar cu ochiul liber daca stii chestia si te uiti atent.
                      5.Cochilia aia de deasupra bordului e prinsa penibil. Juca juma de cm, in conditiile in care masina e noua. Cum o sa sune chestia aia la cateva zeci de mii de km?


                      Plusuri: pozitia la volan e ok, designul e f reusit.

                      Pacat ca si-au batut joc de masina, care la 8950E (Laureate 1.4) nu-si poate permite astfel de scapari jenante. Din pacate, Sandero sare din schema. Raman ca alegeri Symbol, Punto Classico, Clio 3, Grande Punto, Corsa, masini la care se inchid totusi usile, si sunt tot undeva pe la 10.000.

                      PS: Am fost un mare fan Sandero, dar acum ca l-am "pipait" as prefera chiar si Logan I acestuia. Din nou, mare pacat.

                      Comment


                      • #12
                        @chris_t: dintre toate, decat punctul 5 mi se pare "grav". sunt curios daca si eu voi observa lucruri de genul asta.

                        nu inteleg cu ce te deranjeaza daca e din cauciuc, sau cu ce te avantajeaza daca e din plastic. poate imi scapa mie ceva .

                        Comment


                        • #13
                          Daca ramanea plastic simplu pe airbag, nu ii ieseau marginile cand il apasai in centru.

                          Sunt intr-adevar lucruri minore, insa pur si simplu nu ma asteptam ca nivelul de finisare sa fie sub Logan. In plus, pentru 9000E eu muncesc aprox 257,14285(sic!) zile lucratoare, adica 2057,14285 ore. Astept macar mai multa atentie pt banii aia, nu mi-o dau gratis.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bobocul View Post
                            [...]si mai era ceva dar nu mai stiu ce, cred ca cheia de la roti.
                            carligul de tractare era.
                            multumim pentru mini review.
                            si tie chris.
                            poate mai rezolva din problemele astea. eu astept lotul viitor, deci daca e sa-mi iau sandero imi iau peste vreo 2-3 luni. cel putin asa m-a sfatuit directorul reprezentantei de unde vreau eu sa cumpar. poate stie el ce stie.
                            Last edited by Stefan; 14 June 2008, 19:04.

                            Comment


                            • #15
                              Azi am trecut si eu pe langa reprezentanta Dacia&Reno din Zalau si erau afara cateva Sandero, dar nu am intrat, o voi face in 19, cand se da drumul portilor deschise.
                              chris_t, de acord cu tine, si eu sunt in stare sa refuz masina daca constat ca treaba e facuta de mantuiala.
                              Hmm, eu tot mai mult ma gandesc ca nu merita sa investesc 9200 euro intr-o masina, fie ea si noua, mai ales in conditiile in care se tot scumpeste benzina iar eu, doar intamplator am facut de la 1 septembrie 2007 si pana in prezent aproximativ 10.000 Km, in mod normal, intr-un an intreg fac maxim 5-6 mii de km.
                              Ma gandesc tot mai serios la un Fiat Punto din Germania, de prin 2004, pe motorina, la vreo 5000 euro (mai putin cu 4000 decat Sandero)...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google