Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Impresii dupa ce ati comandat Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai, daca se scumpeste benzina, motorina o urmeaza si ea, oricum platesti mai mult chiar daca se consuma mai putina motorina. Ai vazut masina care merge cu apa, de la japonezi? Dar postez aiurea, trebuia la topicu ala cu barilu' de petrol.

    Dupa ce m-am entuziasmat atata cu Sandero asta, parerea mea despre masina a luat un trend descendent, mai ales dupa prezentarea din 3 iunie (sau cand a fost ca am si uitat). Preturi, echipari, parca nimic nu e cum erau asteptarile mele. Fabia aia la promotie suna din ce in ce mai bine.
    Ok, au imbunatatit cam tot ce era prost gandit la Logan (aer conditionat, scaune, protectie anti-coroziva, ceva modificari la antifonare). Dar totusi de unde diferenta de pret de 400 de euro pe versiune? Astea erau lucruri ce trebuiau facute oricum. Sunt curios cat o sa coste Logan facelift.

    Comment


    • #17
      hm.....eu zic sa asteptam deocamndata....acuma pe 19 "Porti deschise" , dar dupa parerea mea lotu de masini "bune" va veni cam sf august , septembrie .Cand se vor face ceva reduceri si probabil ceva imbunatatiri . Aducetiva de schema de marketing a loganului cum a fost la inceput ...

      Comment


      • #18
        *offtopic: fugi de 1.2htp de pe Fabia ca dracu de tamaie. 1.Au pierdut un cilindru pe drum. 2.Cand o sa vrei sa depasesti sau sa urci un deal o sa trebuiasca sa apesi butonul "turbo". Doar ca la Skoda au deghizat butonu', au scris pe el AC. Dar daca apesi pe el sa-i stingi becu', merge treaba

        Comment


        • #19
          tare postul. stiu toate astea, dar e singura mea optiune in afara de Sandero la buget de 8500 euro intins la maxim (am plecat de la 5000 pentru Matiz ). Conditia la acest pret este sa fie masina din clasa mica. Ar mai fi promotia de la Polo, dar e acelasi motor (cu mici diferente), si masina e si mai prost dotata ca Fabia. A si C3, 8700 euro cu a/c. Mda, daca ma mai gandesc putin mai gasesc cateva . Deci grija oamenii de la Dacia, ca avem de unde sa alegem acum, in 2008. Mare grija la ceea ce ne oferiti...

          Comment


          • #20
            Symbol Fidji 1.4 75CP la 8.800 e prea mare? Parerea mea e ca e peste SanDero.

            Comment


            • #21
              Vreau si eu sa imi comand Sandero, probabil la Porti Deschise dupe Test Drive.
              Eu m-am hotarat la un Laureate, 1.4mpi, culoare metalizata (nu m-am hotarat inca), airbaguri laterale, radio cd, garantie extinsa 24 luni (jante de aluminiu nu pun, pentru ca daca vreau ii pun eu altele), pretul=9750 euro
              P.S.: Dati-mi voi sugesti la culori (obligatoriu sa fie metalizate).
              Scuzati absenta indelungata. I'm back

              Comment


              • #22
                Io vreau hatch. Ca asa luam demult Logan si nu ma mai chinuiam.

                @sandero_4_ever: radio cd e standard- te referi la optiunea mp3 probabil.
                la culori am stat si eu in dubiu, pana la urma am zis ca nu mai dau bani pe metalizata si iau alb.
                Dar in ceea ce priveste metalizatele mie imi plac gris basalte, gris comete sau albastru mineral. Asta depinde de gusturile fiecaruia asa ca pana la urma cred ca trebuie sa te decizi singur.

                @bunicuta: motoru' de la promotie fabia e 1,2 htp 60 de cai nu 70. Cred ca trebuie sa mai dai vreo 400 de euro pentru ala de 70. Iar zgomotul lui mie chiar imi place. Mai ca ai zice ca-i masina de raliu .
                Last edited by Stefan; 14 June 2008, 20:30.

                Comment


                • #23
                  Mda, si eu am luat la puricat toate promotiile, dar:
                  1. skoda fabia - asta noua arata ca naiba, urata cu spume, iar dotarile nu prea sunt, la pretul asta promotional (plus ca motorul ala de 1.2 70 CP in 3 cilindri face un zgomot aiurea iar cu antifonarea sta prost skoda)
                  2. vw polo - de astea chiar ca fug ca dracu' de tamaie, pret urias pentru dotari nema
                  3. hyundai i10 - pret bun, dar hmm, masina e chiar prea mica plus ca ma dispera rotile alea de R13 155/80
                  4. fiat punto - pretul e prea mare la ce ce lipsa de dotari are in standard, daca le pui si pe alea in pret ajungi pe la 10K euroi, ne interesant...mai departe
                  5. fiat grande punto - hmm...interesanta masina, dar daca va uitati pe fiatclub o sa vedeti ca e o mare diferenta intre fiat-urile produse pentru italia/germania si cele pentru europa de est
                  6. dacia logan - prea mare, prea urata, prea invechita...nu multumesc
                  7. hyundai accent - pret mare petru putinele dotari standard, roti minuscule pentru caroseria in 3 volume
                  8. kia rio - nici nu discutam, pret aiurea (adica enorm de mare)
                  9. ford fiesta - hmm, interesanta oferta la motorul de 1.25 75 CP si dotari la numai 10225 euro tva inclus...dar daca aruncati o privire pe club ford a sa vedeti ca masina asta de noua scartaie, bubuie, nu merge nimic ca uns la ea, e facuta, asa, ca pentru romani
                  10. seat ibiza - masina faina, dotari insuficiente, pret ? doar e tot un vw - deci pret nejustificat
                  11. renault clio - pret decent, dar costuri de intretinere uriase (nu vorbesc din auzite), plus motorul asta de 1.4 8V care e o carpa.
                  12. dacia sandero ? inca nu am pipait-o, deci nu ma pot pronunta, dar...se pare ca pe zi ce trece noua dacia care va face senzatie se dezumfla, de ce ? habar nu am, fara sa-mi explic sunt dezamagit de acest Sandero !

                  ps. Stefan, stiu ca si pretul motorinei creste, dar am facut un calcul, si un rezervor de 45L de Punto acum (la pretul de 4,5 lei l de motorina) il fac plinul cu 2 mil lei si ma plimb doar prin oras cu ea cam 720 Km, plus ca diferenta actuala benzina/motorina e doar de 3600 lei vechi.
                  Last edited by bunicuta; 14 June 2008, 20:30.

                  Comment


                  • #24
                    Daca e vorba de culori, eu unul as merge pe gris platine, manerele alea argintii si f mari in realitate pot da impresia de kitsch pe alte culori. Dar asta depinde de gusturi, tre vazuta live, si apoi fiecare cum ii place.

                    Comment


                    • #25
                      Iti dai seama cum sunt pe alb? PRAF. Le preferam negre decat asa. Nu stiu ce le-a trecut prin cap.

                      Comment


                      • #26
                        si bunicuta pana la urma ce iti iei ?
                        1.4 MPI 13

                        Comment


                        • #27
                          Am vazut si eu, dupa ce am comandat, Sandero la dealer. Arata foarte bine, e comod si are un portbagaj incapator, mult mai accesibil decat la Logan. Cei care au avut bagaje in Logan, au observat cat de incomod sunt de scos (introdus). Sandero pare mai practic.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by dorutz View Post
                            si bunicuta pana la urma ce iti iei ?
                            Cel mai probabil un Opel Corsa C model 2004 - 2005 SH.
                            Sa-mi iau Sandero ? mici sanse, foarte mici (dupa ce am intors piata de masini noi pe toate fetele, am ajuns la concluzia ca nu merita o investitie de 9200 euro)
                            ps. intr-o vreme eram hotarat sa-mi iau Fiat GP dar dupa ce m-am uitat pe site-ul oficial Fiat din Italia, mi-am dat seama ce mare teapa e Fiat GP facut pentru amaratii din Europa de Est - uitati-va si voi, o sa va pice plombele ce diferente si de pret, si de dotari...etc.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Stefan View Post
                              @sandero_4_ever: radio cd e standard- te referi la optiunea mp3 probabil.
                              la culori am stat si eu in dubiu, pana la urma am zis ca nu mai dau bani pe metalizata si iau alb.
                              Dar in ceea ce priveste metalizatele mie imi plac gris basalte, gris comete sau albastru mineral. Asta depinde de gusturile fiecaruia asa ca pana la urma cred ca trebuie sa te decizi singur.
                              Da, la optiunea mp3 ma refer. La culoare m-am hotarat si va fi Biege Sable.
                              Scuzati absenta indelungata. I'm back

                              Comment


                              • #30
                                Ai vazut cum arata in realitate Beige Sable? Initial, culoarea asta am vrut-o si eu , dar cand am vazut-o la dealer pe un Logan am schimbat-o pe un Gris Basalte. Beige Sable este un kaki, mie nu mi-a placut, era total diferita fata de pozele cu, culorile de Sandero.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google