Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Stergatoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sper sa va fie de folos...daca aveti rabdare pentru operatiune

    Comment


    • eu unul am rezolvat problema repede si ieftin.am achizitionat din kaufland o pereche de lame care se potrivesc la fix cu parbrizu si care au costat 7 lei.

      Comment


      • Daca "la fix" inseamna cat aveau originalele,se poate si mai bine. Mai multi dintre noi am pus lamele de 24" pe partea soferului si de 22" pe dreapta.Se reduce semnificativ triunghiul lasat pe mijlocul parbrizului.

        Comment


        • Salutare tuturor! Am citit rezolvarea problemei cu atingerea capotei de catre bratele stergatoarelor la modelul Dacia Sandero. Eu sunt posesor de Dacia Logan si as dori sa imi schimb bratele stergatoarelor cu modelul prezentat de voi, cele care au prelungirea la capatul de fixare. Desi masina este din 2008, bratele stergatoarelor s-au exfoliat pur si simplu, pe alocuri au prins deja rugina. Din fotografiile prezentate de voi reiese ca bratele montate pe Sandero, pana la jumatatea anului 2009, sunt bratele de pe Logan. Sa inteleg ca sistemul de prindere si fixare pe axe este identic cu cel de pe Logan?!? Va rog sa-mi confirmati daca este acelasi sistem si eventual sa-mi comunicati un pret al acestor brate. Va multumesc anticipat!

          Comment


          • bratele astea care nu ating capota la sandero sunt foarte scumpe. am inteles ca 35 euro+tva bucata. probabil ca au sigla renault pe ele, de aia sunt asa scumpe.
            de potrivit se potrivesc , insa ca durabilitate in timp ma indoiesc sa fie mai durabile.
            pentru montaj, se prind pe caneluri si se string apoi cu o piulita care are un capac de cauciuc.

            Comment


            • Servus CIOMP! Mersi de raspuns. Din fotografii asa pare , ar fi vorba de acelasi sitem de prindere ca pe Dacia Logan. Ca pret, intr-adevar sunt scumpe, 35E+TVA/buc.?!? Daca ai cumva cunostinta de vreun magazin de piese auto din Cluj care sa comercializeze asa ceva te rog sa ma anunti. Miercuri cel mai devreme am sa trag o fuga pana la reprezentanta, pe Calea Turzii sa vad ce pret dau "meseriasii" de pe acolo.
              Cu stima!

              Comment


              • salutare
                din pacate doar la Dacia, sau cu putina rabdare si straduinta la cautare, poate gasesti si la dezmembrari.

                toate bune! stima!

                Comment


                • Salutare tuturor! Am fost la reprezentanta Dacia-pretul bratelor de la stergatoare, modelul nou pe Sandero si Duster au "fantasticul' pret de 400 de ron(tva inclus)/set!!! La dezmembrari nu am gasit deocamdata nimic. Pretul pentru modelul vechi de brate este de aprox. 150 de lei/set.

                  Pt cei care cauta setrgatoare: http://www.*********.ro/-VAND-Sterga...l#entry2741021

                  Din pacate nu-mi da voie sa pun link-ul corect
                  Last edited by ani[I]aL_2008; 29 November 2010, 17:14. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Am gasit stergatoare VALEO la Carrefour. 90 roni bucata . Tip aero.

                    Comment


                    • Salutare tuturor! Revin cu o informatie care ar putea sa intereseze pe cei ce vor sa-si schimbe bratele stergatoarelor cu noul model de brate montate pe Stepway si Duster:

                      "Vand un set (nou) de brate pentru stergatoarele parbriz Dacia Sandero.

                      Pret: 85 lei

                      Contact: 0749.577.819 "- userul se numeste margarit si il gasiti pe *********.ro
                      Sper sa nu fi deranjat pe nimeni pentru postarea acestei informatii.
                      DRIVE SAFE!

                      din pacate nu pot posta numele site-ului
                      Last edited by ani[I]aL_2008; 7 December 2010, 14:44. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Salutare! Pentru a scapa scartaitul enervant al stergatoarelor eu am inversat bratele intre ele . Mi-am luat brate stergatoare noi, modelul identic cu al meu pt ca ale mele ruginisera(Dacia Logan, Kiss FM, 2008). Inainte de a le schimba m-am uitat cu atentie la ele si am observat urmatorul lucru:
                        - Bratul suport stanga(la sofer) este mai torsionat decat celalalt brat suport, din dreapta.
                        - In folia cu noile brate suport (identice ca forma si dimensiune cu cele montate pe masina ) , bratul care trebuia montat pe stanga (cel torsionat) era trecut ca brat suport dreapta si celalalt invers. Ciudat, nu? Se pare ca sunt montate aiurea din fabrica, nu am alta explicatie.
                        Le-am montat conform etichetei si, surpriza! Nu mai scartaie, lama stergatoarelor calca bine pe toata suprafata parbrizului . Nu am intervenit deloc asupra bratelor, nu le-am indoit, nu le-am rasucit, le-am montat exact cum erau. AAAA, si am gresat mecanismul ala sub grila de plastic cu ceva spray cu teflon. Se misca foarte bine dupa aceasta operatiune.
                        Inainte de a arunca o groaza de bani pe diverse modele de stergatoare, incercati sa schimbati intre ele bratele stergatoarelor. De trei zile de cand am facut operatiunea merg fara cusur, cu toate problemele cauzate de precipitatiile din ultima vreme.
                        Sper sa fie de ajutor celor care au inca brate suprot stergatoare identice cu cele de pe Dacia Logan.
                        DRIVE SAFE!

                        Comment


                        • La Multi Ani! si Sarbatori Fericite ! tuturor.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google