Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Stergatoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut!
    Aveam o mica problema cu brat stergator stanga, care imi atingea capota provocandu-i o mica zgarietura!
    S-a rezolvat uimitor de repede! Am sunat la vocea Clientui intr-o zi de vineri 12.02.2010, am primit raspunsul luni 15.02.2010 precum ca s-a aprobat schimbarea bratului si retusarea capotei pe garantie, Miercuri m-au sunat si in 5 min aveam brat nou fara!
    Multumesc celor de la Dacia ca dau dovada de profesionalism si am ramas placut impresionat de cat de repede s-au miscat!
    O zi buna!

    Comment


    • ei uite! cei de la BR sunt mai rapizi!...ai vazut ca a mers simplu. bravos.

      Comment


      • Merge bine!

        Am fost in 14.03 la revizia de un an la autocobalcescu, iar cand m-au intrebat daca am de reclamat vreo problema, am zis de stergator ca atinge capota. Baiatul de la service a parut ca stie despre ce este vorba si nu a comentat.
        La sfarsitul reviziei a venit un mecanic si a constatat problema, intocmind actele pentru schimbarea bratelor stergatoare pe garantie.
        A ramas ca dau comanda la Dacia si ma suna cand le primesc.
        Oamenii de la service pareau ca stiu despre ce este vorba si nu a trebuit sa dau nici o explicatie suplimentara.
        Le multumesc celor care s-au zbatut pentru a ne fi respectate drepturile!
        Astept cu nerabdare sa soseasca noile stergatoare

        Comment


        • Bine ca nu ai avut probleme. Drum fara peripetii!
          Sandero Laureat 1.4 MPI

          Comment


          • eu nu mai am garantie, dar am o mica problema cu acest brat din partea stanga ca loveste usor capota. dupa parerea mea este defect de proiectare si ar trebui inlocuit la toata lumea nu doar la cei care sunt in garantie. adica eu sunt mai fraier ca nu m-am prins de treaba asta intr-un an de garantie?

            in alta ordine de idei, la mine stergatoarele ar trebui sa sa aiba lame cu lungimi diferite. am sesizat un reper pe parbriz in zona neagra jos, un varf de sageata in sus in zona varfului stergatorului la sofer. daca ma iau dupa acel reper, stergatorul de la sofer este mai mic cam cu 12 mm fata de el. am sa scriu la vocea clientului sa lamuresc problema ce lungimi trebuie sa aiba stergatoarele.

            cei care v-ati montat brate noi, si aveti stergatoarele egale de lungime, aveti varful stergatorului la sofer la reperul sageata?

            Comment


            • @Winnie: Buna dimineata! Exista nenumarate pagini in care se descrie problema cu bratele stergatoarelor.Datorita colegilor de forum care s-au zbatut,se poate schimba pe garantie.Dar,nu stiu daca este si cazul tau,fiind iesit din garantie.Daca acceptam ca e defect de fabricatie,ar trebui sa ti-l schimbe gratuit...dar suntem in Ro.De altfel,de ce numai un an de garantie? Se foloseste masina in regim de taxi?Sau s-au dus aia 100.000km deja?

              Stergatoarele se pot schimba si ele cu unele mai lungi.Eu de ex. am pe partea soferului de 24" iar pe dreapta de 21.5",dar ar fi mers si de 22". M-a costat vreo 15 lei,dar merita!
              Last edited by sanderizer; 30 March 2010, 16:45.

              Comment


              • @sanderizer: masina achizitionata de mine a fost rulata. am cumparat-o dintr-un parc cu masini, nu am primit nici cartea de utilizare, nici informatii privind revizii si altele. garantie?

                Comment


                • Am inteles.Faptul ca masina si-a schimbat proprietarul nu duce la pierderea garantiei,cu conditia sa se poata prezenta documentele si reviziile sa fie facute la timp.Poate nu e tarziu sa incerci sa dai de proprietarul original? Cei de la parcul auto de unde ai luat masina trebuie s aiba datele de contact ale individului.Incearca sa le obtii.Presupune ceva alergatura si nervi,dar ar merita.Mai ales daca nu a iesit inca din termenii stabiliti la revizie,de un an sau 20.000 km. Si chiar daca nu mai ai garantie,sa ai documentele iti va folosi in momentul in care decizi sa vinzi masina.Succes! Devenim off...

                  Comment


                  • eu consider ca nu e mare branza ca atinge ala ca dovada nu m-am agitat sa ma duc sa-l schimb.....prea mult timp se pierde...pentru asta

                    acu sincer ai luat o masina..adica sandero fara sa stii daca a avut sau nu probleme...esti curajos..nene...a si nu sunt carcotas...

                    Comment


                    • Acuma depinde si ce pret a avut (incepem sa devenim offtopic).
                      Poate ca pretul a fost unul atractiv incat sa fie neglijate aspectele cu acte, revizii, etc
                      Desi sincer, mie daca mi-ar da-o cu 2000 EUR nu cred ca as lua-o fara acte.
                      Nici eu nu vreau sa fiu cârcotas...

                      Comment


                      • dati-mi mie un sandero fara acte cu 2000 euro si eu il iau cu ochii inchisi!
                        -fara-

                        Comment


                        • Prietene a cumpara o masina, indiferent daca este rulata sau nu, este o loterie. Am ales sandero desi nu era pe lista. Sandero este o masina ieftina, buna pentru romania. In plus nu trezeste invidii si costurile de intretinere nu sunt mari. Sunt de principiu ca nu trebuie sa mori de foame, sa stai intr-o garsoniera, ca sa arati lumii ca esti un "barosan" intr-un Audi sau Mercedes. Am un prieten care si-a luat masina de fite sa "aspire femei" - cum ii place lui sa spuna, Mercedes. A dat la second hand 22.000 Euro pe ea acum 2 ani, bani dintr-o mostenire. Complicatii mari, masina este diesel. Du-sa la service la cunostinta, cost de reparatie 94 milioane. Vrea sa-l imprumutam noi cu bani sa o repare. Masina zace de 2 luni, vrea sa faca credit la banca sa o repare. Si acum intreb, merita sa ai un Sandero sau un Mercedes? Iti cumperi masina pe care poti sa o ai si sa o interetii conform veniturilor.


                          Originally posted by chitziman View Post
                          acu sincer ai luat o masina..adica sandero fara sa stii daca a avut sau nu probleme...esti curajos..nene...a si nu sunt carcotas...

                          Comment


                          • Originally posted by Spanu View Post
                            dati-mi mie un sandero fara acte cu 2000 euro si eu il iau cu ochii inchisi!
                            Ma bag si eu!

                            Comment


                            • Originally posted by Spanu View Post
                              dati-mi mie un sandero fara acte cu 2000 euro si eu il iau cu ochii inchisi!


                              Unde ,unde ??>?!!!!!!!!!!!!! Vreau si eu .Frate,sa dea cate una sa ajunga la toata lumea...


                              On topic: felicitari baietilor care au rezolvat problema cu bratzul ...la urmatoarea revizie o sa reclam si eu aceeasi problema.Multumesc de pont.

                              Comment


                              • Problema scartzaitului la sergatoare o am si eu, si cred ca e din cauza cauciucului de la stergator, nu este moale, si o sa mi le schimb, un prieten de-al meu le-a schimbat si nu scartzaie deloc sa nu mai zic de faptu ca sterg mult mai bine decat cele originale.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google