Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubsandero.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubsandero au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubsandero nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubsandero (dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubsandero (webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
__________________________________________________ ________________________________
See more
See less

Performante

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Performante

    O intrebare care poate parea stupida sau de pusti teribilist. Am trecut de faza aia, dar sunt curios.
    Care este viteza maxima cu care ati mers cu un 1.6? Dar cu 1.4?
    Eu cam cu 160, dar singur in masina. Cu 2-3 pasageri nu depasesc 130-140.

  • #2
    Motor 1.6 MPI, 160 km/h, 2 persoane, pe autostradă. La 160 km/h mai aveam încă "pedală".
    Mama proştilor este mereu gravidă!

    Comment


    • #3
      cu maxim 140 km/h pe A2 masina plina 4 persoane +bagaje, nu am fortat ca era radar in fata

      Comment


      • #4
        Macar precizati si numarul de kilometri si ce alte bagaje si pasageri ati avut.
        Cand deschizi capota, dai de un motor:
        Dublu V8, cinci cilindrii, patru prisme si un tetraedru sport.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Spadan View Post
          [...]Care este viteza maxima cu care ati mers cu un 1.6? Dar cu 1.4?[...]
          Asta ne-a întrebat Spadan, nu altceva, iar adi007 şi cu mine i-am răspuns omului la întrebare, nu am postat doar pentru a ne băga în seamă.
          Apropo, AR-18-MOS, tu i-ai răspuns la întrebare?
          Mama proştilor este mereu gravidă!

          Comment


          • #6
            Eu am propus cum sa se postesze pentru a fii cat mai relevant.
            Cand deschizi capota, dai de un motor:
            Dublu V8, cinci cilindrii, patru prisme si un tetraedru sport.

            Comment


            • #7
              2 persoane----160km/h de la iesirea din ploiesti pana la breaza----fara bagaje,cred k se duce undeva la 170-175.
              Cu loganul tot de 1.6,acelasi drum,160 km/h,aceleasi conditii.
              zgomotoase ambele.
              Km la bord----1500 sandero
              5500 logan

              Comment


              • #8
                Am mers cu 150 cel mai mult. Masina dadea semne ca mai poate, mai aveam destula pedala iar in momentul in care apasam reactia era una prompta fara sa dea semne ca se apropie de limita. Sa fiu cinstit nu ma asteptam....am avut o Solenza inainte si am trecut-o prin toate focurile si pe la 150 nu mai era asa "fasneata" se chinuia (bine intels a putut mult mai mult dar....).
                Impresia pe care am avut-o e ca dupa 150 devine usor instabila dar nu are comportament de "barca", asa cum are Solenza sau Loganul. in viraje a stat destul de bine la viteze mari (normal ca nu la 150).
                Personal cred ca daca ai putin curaj/nebunie atingi 200 fara probleme.
                Drumul a fost facut cu 2 persoane fara bagaje
                Masina are 2800km parcursi
                benzina de 95
                Oricum aviz pentru toti care vor sa depasesca viteza sunetului cu Sandero......MASINA ASTA NU E AVION......personal nu recomand mai mult de 150-160 cel mult.
                Scoala daca nu poti te ajuta, daca nu sti te invatza daca nu vrei.......bei o bere ca e mai sanatoasa ca munca

                Comment


                • #9
                  Originally posted by gecko_nero View Post
                  MASINA ASTA NU E AVION......personal nu recomand mai mult de 150-160 cel mult.
                  Personal nu recomand mai mult de 100-110 Km/h, asta cu orice masina, doar daca nu cumva sunteti inconstienti, teribilisti sau sado-maso

                  Comment


                  • #10
                    Ai dreptate, la o viteza de peste 100km/h o explozie de cauciuc sau un obstacol aparut instantaneu sunt fatale.

                    Comment


                    • #11
                      Maşina asta a noastră este totuşi prin proiecţie şi motorizare o maşină a secolului XXI. Trebuie să respectăm doar legea şi să avem putința de a percepe lipsa bunului simţ al partenerilor de trafic. Uneori, asta cu bunul simţ, este greu de perceput, pentru că în traficul mioritic nesimţirea şi inconştienţa sunt la putere.
                      Mama proştilor este mereu gravidă!

                      Comment


                      • #12
                        Vad ca sunteti din Bucuresti, sa respecti legea rutiera in acest oras este o utopie, dar sunt cu totul de acord in ceea ce priveste bunul simt.

                        Comment


                        • #13
                          spuneti asta nemtilor care au autostrazi fara limita de viteza.

                          Comment


                          • #14
                            Bai frate...suntem in Romania si avem strazi ca in romania....160?!!??...
                            Mai baieti...lasati-o mai moale...ca va vedem la stiri si e pacat. Personal am mers cu viteze peste 160 pe autostrada soarelui...dar eu faceam naveta saptamanal........ dar dupa ce am avut ocazia sa intalnesc pe autostrada caini, cai...si cel mai grav...sarma ghimpata (cazuta de la un tir cu fier vechi) am realizat ca totusi in Romania e bine sa sufli si in iaurt.
                            Bafta!

                            Comment


                            • #15
                              Salutare! Laureate 1.6, 3 persoane, rezervor plin, 40 kg bagaj, 2000 km la bord, drum E85 (Bucuresti-Bacau), viteza maxima atinsa: 170 km/h,timp efectiv de rulare la viteza maxima 5 min, benzina 99+ de la PetromV. Eu am tinut pedala apasata, nu am reusit sa depasesc 170..., poate si de la covorasul de cauciuc care era sub pedala.....Nu recomand si nu incurajez viteza excesiva!!!!
                              Vinee!!!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google